Premiery | 29.09.21

Całkowicie nowy, najbardziej zaawansowany technologicznie, Jeep Grand Cherokee

Marka Jeep świętując swoje 80. urodziny, wprowadza pierwszego zelektryfikowanego Jeepa Grand Cherokee 4xe wraz z najlepszym terenowym Grand Cherokee, nowym Trailhawk.

Jeep Grand Cherokee piątej generacji opiera się na swoim dziedzictwie jako najczęściej nagradzany SUV w historii, oferując całkowicie nową architekturę, nowy hybrydowy układ napędowy typu plug-in, całkowicie nowy wygląd zewnętrzny i całkowicie nowe wnętrze. Ponieważ najzdolniejsza marka SUV-ów dąży do przyszłości „Zero Emission Freedom”, zupełnie nowy Jeep Grand Cherokee będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie i przystosowanym do napędu 4x4 Jeepem Grand Cherokee do tej pory.

 

„Jeep Grand Cherokee to nasz globalny okręt flagowy, który wprowadzi markę Jeep w nową erę wyrafinowania klasy premium, innowacyjnej technologii, zaawansowanych możliwości 4x4 i elektryfikacji” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. Dynamika na drodze, możliwości 4x4 i osiągi 4xe, nowy Jeep Grand Cherokee 2022 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie, luksusowym i przystosowanym do napędu 4x4 Grand Cherokee w historii”.

 

Całkowicie nowy Jeep Grand Cherokee pojawi się w salonach Jeepa w Ameryce Północnej w czwartym kwartale 2021 roku. Jeep Grand Cherokee 4xe pojawi się w Ameryce Północnej na początku 2022 roku, a na rynkach światowych w drugieł połowie 2022 roku.

 

Po ponad 7 milionach sprzedaży na całym świecie, najbardziej uznany SUV w historii nadal wyznacza standardy wśród wszystkich SUV-ów.
„Klienci polegają na swoim Grand Cherokee i cieszą się nim od czterech pokoleń” — powiedział Jim Morrison, wiceprezes marki Jeep North America. „Włożyliśmy ich wkład w uczynienie tego najczęściej nagradzanego SUV-a wszechczasów jeszcze lepszym dla piątej generacji”.

 

Najnowocześniejszy Grand Cherokee został zaprojektowany wewnątrz i na zewnątrz, aby zapewnić niezrównane możliwości i skomponowaną dynamikę jazdy. Jego renomowane systemy 4x4 (Quadra-Trac I, Quadra-Trac II i Quadra-Drive II), zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift i system zarządzania trakcją Selec-Terrain wprowadzają Grand Cherokee w legendarne możliwości 4x4 marki Jeep.

 

Całkowicie nowa architektura i wyrzeźbiony aerodynamiczny styl nadwozia łączą się, aby poprawić osiągi pojazdu, bezpieczeństwo i niezawodność, jednocześnie znacznie zmniejszając masę pojazdu, hałas, wibracje i szorstkość. Zaprojektowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie, komforcie i wygodzie pasażerów, Grand Cherokee oferuje mocne uderzenie dzięki funkcjom i technologiom nowej generacji, które wyróżniają go w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów.

 

Pierwszy w historii Grand Cherokee 4xe. Całkowicie nowy Grand Cherokee 4xe 2022 jest pierwszym Grand Cherokee oferującym wariant pojazdu hybrydowego typu plug-in (PHEV). Jego wprowadzenie sygnalizuje dalszy rozwój zelektryfikowanej misji marki Jeep „Zero Emission Freedom”.

 

Trailhawk – najzdolniejszy Grand Cherokee. Całkowicie nowy Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2022 jeszcze bardziej podnosi możliwości 4x4 Grand Cherokee.

Nowy Trailhawk jest wyposażony w standardowe opony terenowe, zintegrowaną kamerę terenową, zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift z prześwitem do 28,7 cm, ulepszone kąty natarcia, zejścia i rampy oraz aktywną skrzynię rozdzielczą Quadra-Drive II z tylnym eLSD i Selec-Terrain.SEAT wprowadzi na rynek dwa w pełni elektryczne samochody
Wiadomości | 23.03.21

SEAT wprowadzi na rynek dwa w pełni elektryczne samochody

CUPRA Tavascan dołączy do oferty marki w 2024 roku, natomiast Seat wprowadzi miejski pojazd elektryczny do 2025 roku.

Fiat Concept Centoventi uznany przez Car Design News za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2019
Wiadomości | 18.06.20

Fiat Concept Centoventi uznany przez Car Design News za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2019

Fiat Concept Centoventi wygrał kategorię ?Samochód koncepcyjny? nagrody Car Design Award. Według słów międzynarodowego jury rewolucyjny samochód wyróżnia się innowacyjną koncepcją modułową oraz wyjątkowym zastosowaniem kolorów i materiałów.

Volkswagen opublikował dziś pierwsze zdjęcie i wideo swojego nowego kompaktowego SUV-a
Wiadomości | 08.09.20

Volkswagen opublikował dziś pierwsze zdjęcie i wideo swojego nowego kompaktowego SUV-a

Już w przyszłym miesiącu zobaczymy nowy model Volkswagena, który będzie klasyfikowany poniżej modelu Tiguan. Wideo pierwszego teasera poniżej