Premiery | 29.09.21

Całkowicie nowy, najbardziej zaawansowany technologicznie, Jeep Grand Cherokee

Marka Jeep świętując swoje 80. urodziny, wprowadza pierwszego zelektryfikowanego Jeepa Grand Cherokee 4xe wraz z najlepszym terenowym Grand Cherokee, nowym Trailhawk.

Jeep Grand Cherokee piątej generacji opiera się na swoim dziedzictwie jako najczęściej nagradzany SUV w historii, oferując całkowicie nową architekturę, nowy hybrydowy układ napędowy typu plug-in, całkowicie nowy wygląd zewnętrzny i całkowicie nowe wnętrze. Ponieważ najzdolniejsza marka SUV-ów dąży do przyszłości „Zero Emission Freedom”, zupełnie nowy Jeep Grand Cherokee będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie i przystosowanym do napędu 4x4 Jeepem Grand Cherokee do tej pory.

 

„Jeep Grand Cherokee to nasz globalny okręt flagowy, który wprowadzi markę Jeep w nową erę wyrafinowania klasy premium, innowacyjnej technologii, zaawansowanych możliwości 4x4 i elektryfikacji” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. Dynamika na drodze, możliwości 4x4 i osiągi 4xe, nowy Jeep Grand Cherokee 2022 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie, luksusowym i przystosowanym do napędu 4x4 Grand Cherokee w historii”.

 

Całkowicie nowy Jeep Grand Cherokee pojawi się w salonach Jeepa w Ameryce Północnej w czwartym kwartale 2021 roku. Jeep Grand Cherokee 4xe pojawi się w Ameryce Północnej na początku 2022 roku, a na rynkach światowych w drugieł połowie 2022 roku.

 

Po ponad 7 milionach sprzedaży na całym świecie, najbardziej uznany SUV w historii nadal wyznacza standardy wśród wszystkich SUV-ów.
„Klienci polegają na swoim Grand Cherokee i cieszą się nim od czterech pokoleń” — powiedział Jim Morrison, wiceprezes marki Jeep North America. „Włożyliśmy ich wkład w uczynienie tego najczęściej nagradzanego SUV-a wszechczasów jeszcze lepszym dla piątej generacji”.

 

Najnowocześniejszy Grand Cherokee został zaprojektowany wewnątrz i na zewnątrz, aby zapewnić niezrównane możliwości i skomponowaną dynamikę jazdy. Jego renomowane systemy 4x4 (Quadra-Trac I, Quadra-Trac II i Quadra-Drive II), zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift i system zarządzania trakcją Selec-Terrain wprowadzają Grand Cherokee w legendarne możliwości 4x4 marki Jeep.

 

Całkowicie nowa architektura i wyrzeźbiony aerodynamiczny styl nadwozia łączą się, aby poprawić osiągi pojazdu, bezpieczeństwo i niezawodność, jednocześnie znacznie zmniejszając masę pojazdu, hałas, wibracje i szorstkość. Zaprojektowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie, komforcie i wygodzie pasażerów, Grand Cherokee oferuje mocne uderzenie dzięki funkcjom i technologiom nowej generacji, które wyróżniają go w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów.

 

Pierwszy w historii Grand Cherokee 4xe. Całkowicie nowy Grand Cherokee 4xe 2022 jest pierwszym Grand Cherokee oferującym wariant pojazdu hybrydowego typu plug-in (PHEV). Jego wprowadzenie sygnalizuje dalszy rozwój zelektryfikowanej misji marki Jeep „Zero Emission Freedom”.

 

Trailhawk – najzdolniejszy Grand Cherokee. Całkowicie nowy Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2022 jeszcze bardziej podnosi możliwości 4x4 Grand Cherokee.

Nowy Trailhawk jest wyposażony w standardowe opony terenowe, zintegrowaną kamerę terenową, zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift z prześwitem do 28,7 cm, ulepszone kąty natarcia, zejścia i rampy oraz aktywną skrzynię rozdzielczą Quadra-Drive II z tylnym eLSD i Selec-Terrain.Główny inżynier Lexus Electrified przedstawia wizję elektrycznych samochodów marki
Wiadomości | 28.05.20

Główny inżynier Lexus Electrified przedstawia wizję elektrycznych samochodów marki

Takashi Watanabe, główny inżynier Lexusa, w specjalnym wywiadzie przedstawił najważniejsze aspekty koncepcji Lexus Electrified, która wyznacza ramy dla zespołów projektowych kolejnych elektrycznych samochodów marki.

Hopium Machina Alpha 0 pierwszy prototyp luksusowego sedana wodorowego
Concept Cars | 17.06.21

Hopium Machina Alpha 0 pierwszy prototyp luksusowego sedana wodorowego

Producent samochodów w 100% wodorowych, francuska firma Hopium, ujawnia projekt swojej platformy technologicznej oraz prototyp samochodu.

Zobacz jak działa poduszka powietrzna nowej generacji w nowym Acura TLX
Wiadomości | 19.06.20

Zobacz jak działa poduszka powietrzna nowej generacji w nowym Acura TLX

Zupełnie nowy TLX 2021 zwiększa zaangażowanie firmy Acura w bezpieczeństwo i stawia na najwyższe dostępne oceny bezpieczeństwa zarówno od NHTSA, jak i IIHS.