Super Cars | 23.11.22

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania

Włoski producent luksusowych samochodów Automobili Pininfarina potwierdził osiągi Battisty hyper GT, ujawniając po raz pierwszy oficjalne rekordowe wartości przyspieszenia i hamowania.

Unikalna technologia kontroli startu całkowicie elektrycznego Battisty przyczynia się do przyspieszenia samochodu od 0-100 km/h w 1,86 s, i od 0-200 km/h w zaledwie 4,79 sekundy. Samochód tak szybki jak Battista wymaga dużej siły hamowania, a oficjalne testy potwierdzają, że Battista jest najszybciej hamującym pojazdem elektrycznym na świecie, osiągając prędkość 100-0 km/h na zaledwie 31 metrach.

 

Potwierdzone liczby zostały ujawnione, gdy Battista debiutuje na Bliskim Wschodzie, prezentując swoje niezrównane możliwości dynamiczne na torze Dubai Autodrome w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

W pełni elektryczny Battista to najmocniejszy włoski samochód, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, o mocy 1900 KM i momencie obrotowym 2340 Nm. Hyper GT osiąga prędkość maksymalną 350 km/h, zasięg WLTP do 476 km i kosztuje od 2,2 miliona euro plus lokalne podatki. Dane uwierzytelniające firmy Battista zostały zarejestrowane i zweryfikowane w Nardò we Włoszech w ramach globalnego programu testów i rozwoju na początku tego roku.

 

Każdy samochód Battista jest wynikiem ponad 1250 godzin kunsztu w Cambiano we Włoszech, gdzie wyprodukowanych zostanie nie więcej niż 150 egzemplarzy. Dzięki łącznie 128 milionom możliwych kombinacji wnętrza, nowy hyper GT obiecuje nowe poziomy szycia na miarę. Klienci mogą wybierać spośród prawie nieograniczonych poziomów kolorystyki i wykończeń wnętrza, oprócz kombinacji kolorów nadwozia z niestandardowymi detalami i ekskluzywną aluminiową biżuterią zewnętrzną i wzorami felg aluminiowych.

 

Battista posiada również wyjątkowy krajobraz dźwiękowy, SUONO PURO, który uzupełnia wrażenia z jazdy, który można spersonalizować za pomocą jednego z pięciu trybów jazdy – Pura, Calma, Energica, Furiosa i Carattere. Te różne tryby nadają Battiście wyjątkowy charakter, zmieniając wrażenia z jazdy w zależności od preferencji kierowcy.Już wkrótce zobaczymy nowego Hyundaia Tucson
Wiadomości | 04.09.20

Już wkrótce zobaczymy nowego Hyundaia Tucson

Rewolucyjna zmiana wyglądu. Hyundai przedstawia pierwsze zdjęcia modelu Tucson Nowej Generacji. Światowa premiera online czwartej generacji modelu C-SUV Hyundaia odbędzie się 15 września o godzinie 02:30 czasu środkowoeuropejskiego.

Porsche Studio Hanoi w Wietnamie
Wiadomości | 04.03.21

Porsche Studio Hanoi w Wietnamie

Wraz z otwarciem, producent samochodów sportowych prezentuje nową koncepcję miejskiego handlu detalicznego.

Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback
Elektryczne | 02.07.20

Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback

Audi ukazuje swą konsekwencję i kontynuuje elektryczną ofensywę. Najlepszym tego przykładem są nowe modele Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback. Oba modele S z napędem w pełni elektrycznym, wykorzystują do napędu trzy silniki elektryczne, z których dwa pracują na tylnej osi. Ich inteligentne sterowanie wynosi bezpieczeństwo pojazdu, a także jego dynamiczne prowadzenie, na zupełnie nowy poziom.