Concept Cars | 10.05.23

A290_β, Alpine przedstawia swoją wizję elektrycznego hot hatcha

A290, przyszły kompaktowy elektryczny samochód sportowy segmentu B w nowej erze Alpine, błyszczy w spektakularnym, ultrasportowym samochodzie pokazowym A290_β (A290 beta).

Pierwszy z trzech modeli przyszłego „Dream Garage” będzie w pełni elektrycznym samochodem sportowym nowej generacji, zaprojektowanym, aby wzbudzić w każdym kierowcy ducha rywalizacji i zmienić pojęcie samochodów sportowych.

 

Pierwszy samochód w nowej erze Alpine. Innymi słowy, A290_β otwiera nowy rozdział w fascynującej historii Alpine. Marka czerpie ze swojego dziedzictwa i esencji sportów motorowych i wkracza w nowe segmenty, zaczynając od miejskiego samochodu sportowego. Projekt, materiały i technologia pokazowego samochodu odzwierciedlają nowe spojrzenie na samochody elektryczne, które są tak samo odpowiednie do torów sportów motorowych, jak i do codziennej jazdy – i równie ekscytujące dla kierowcy, jak i dla pasażerów. A ponieważ mobilność niskoemisyjna staje się warunkiem sine qua non w sektorze motoryzacyjnym, Alpine A290_β to coś więcej niż samochód pokazowy: ucieleśnia silną pozycję marki i niezachwiane zaangażowanie w zrównoważone sporty motorowe.

Przyszłościowa nazwa. Decyzja o nadaniu samochodowi nazwy A290_β opiera się na globalnej strategii nazewnictwa marki Alpine. Nazwy zaczynają się na literę A, po której następują trzy cyfry. Numer 2 oznacza segment B, a 90 oznacza przyszłą gamę Lifestyle marki. Grecka litera beta oznacza fazę pośrednią do oficjalnej premiery pojazdu seryjnego w 2024 roku.

 

Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine powiedział:  "A290_β to pierwszy etap nowej ery Alpine, pierwszy krok w kierunku całkowicie elektrycznego Dream Garage w 2024 r. Ten miejski samochód pokazowy na nowo napisał podręcznik dla elektrycznych hot hatchy. A290_β czerpie ze swojej bogatej spuścizny i wprowadza Alpine w przyszłość, oferując codzienne doświadczenie ducha sportów motorowych, który inspirował markę od samego początku."

 Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante

SUV Maserati, który już zapisał się w historii marki, teraz wkracza w przyszłość, w której wszystkie nowe modele z Trident będą zelektryfikowane.

Lotus Emira najbardziej doskonały model w historii firmy
Premiery | 06.07.21

Lotus Emira najbardziej doskonały model w historii firmy

Całkowicie nowy samochód sportowy z centralnie umieszczonym silnikiem doskonale ucieleśnia trwającą transformację kultowego brytyjskiego producenta samochodów sportowych.

Lincoln przyspiesza transformację marki
Wiadomości | 16.06.21

Lincoln przyspiesza transformację marki

Ponieważ Lincoln zbliża się w przyszłym roku do 100. rocznicy, marka planuje zelektryfikować całe portfolio pojazdów do 2030 roku.