Concept Cars | 10.05.23

A290_β, Alpine przedstawia swoją wizję elektrycznego hot hatcha

A290, przyszły kompaktowy elektryczny samochód sportowy segmentu B w nowej erze Alpine, błyszczy w spektakularnym, ultrasportowym samochodzie pokazowym A290_β (A290 beta).

Pierwszy z trzech modeli przyszłego „Dream Garage” będzie w pełni elektrycznym samochodem sportowym nowej generacji, zaprojektowanym, aby wzbudzić w każdym kierowcy ducha rywalizacji i zmienić pojęcie samochodów sportowych.

 

Pierwszy samochód w nowej erze Alpine. Innymi słowy, A290_β otwiera nowy rozdział w fascynującej historii Alpine. Marka czerpie ze swojego dziedzictwa i esencji sportów motorowych i wkracza w nowe segmenty, zaczynając od miejskiego samochodu sportowego. Projekt, materiały i technologia pokazowego samochodu odzwierciedlają nowe spojrzenie na samochody elektryczne, które są tak samo odpowiednie do torów sportów motorowych, jak i do codziennej jazdy – i równie ekscytujące dla kierowcy, jak i dla pasażerów. A ponieważ mobilność niskoemisyjna staje się warunkiem sine qua non w sektorze motoryzacyjnym, Alpine A290_β to coś więcej niż samochód pokazowy: ucieleśnia silną pozycję marki i niezachwiane zaangażowanie w zrównoważone sporty motorowe.

Przyszłościowa nazwa. Decyzja o nadaniu samochodowi nazwy A290_β opiera się na globalnej strategii nazewnictwa marki Alpine. Nazwy zaczynają się na literę A, po której następują trzy cyfry. Numer 2 oznacza segment B, a 90 oznacza przyszłą gamę Lifestyle marki. Grecka litera beta oznacza fazę pośrednią do oficjalnej premiery pojazdu seryjnego w 2024 roku.

 

Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine powiedział:  "A290_β to pierwszy etap nowej ery Alpine, pierwszy krok w kierunku całkowicie elektrycznego Dream Garage w 2024 r. Ten miejski samochód pokazowy na nowo napisał podręcznik dla elektrycznych hot hatchy. A290_β czerpie ze swojej bogatej spuścizny i wprowadza Alpine w przyszłość, oferując codzienne doświadczenie ducha sportów motorowych, który inspirował markę od samego początku."

 KIA zapowiedziała oficjalną premierę modelu EV6
Wiadomości | 25.03.21

KIA zapowiedziała oficjalną premierę modelu EV6

Kia pokazał już pierwsze zdjęcia wyglądu zewnętrznego i wnętrza EV6, teraz będziemy mogli zobaczyć samochód w pełnej okazałości. Wideo.

Całkowicie nowy Nissan Rogue prowadzi odrodzenie oferty Nissana w USA
Wiadomości | 19.10.20

Całkowicie nowy Nissan Rogue prowadzi odrodzenie oferty Nissana w USA

Zupełnie nowy crossover Nissan Rogue z 2021 roku pojawi się w salonach w całych Stanach Zjednoczonych pod koniec tego miesiąca, w ramach globalnego planu transformacji firmy Nissan NEXT.

Faraday Future potrzebował zaledwie 48 godzin aby sprzedać 300 samochodów specjalnej edycji
Super Cars | 30.07.21

Faraday Future potrzebował zaledwie 48 godzin aby sprzedać 300 samochodów specjalnej edycji

Model FF 91 Futurist Alliance Edition jest wyposażony w ekskluzywne i unikalne funkcje i usługi zorientowane na użytkownika.