Wiadomości | 17.12.21

Hyundai wprowadza N Performance Academy

N Performance Academy została stworzona dla entuzjastów samochodów, aby rozwijać komfort i pewność za kierownicą. Na dwudniowe wydarzenie zarejestrowało się blisko 200 gości.


Hyundai wprowadza N Performance Academy

Hyundai Motor America ogłosił pierwszą w historii Akademię N Performance. Odbywający się na Michelin Raceway Road Atlanta. Akademia oferuje entuzjastom możliwość przetestowania rodowodu osiągów popularnego Hyundaia Veloster N na legendarnym torze.

 

Pełne akcji wrażenia z jazdy będą obejmować okrążenia na dynamicznym torze drogowym o długości 2,4 mili, który obejmuje 12 zakrętów, w tym słynne „Esses” i nurkowanie w zakrętach zjazdowych. Oprócz okrążeń toru uczestnicy zmierzą się z Veloster N i rozwiną swoją technikę i umiejętności na torze autocrossowym.

 

Po doskonaleniu swoich umiejętności na torze, uczestnicy mogą porównać swoją linię jazdy z zawodowymi kierowcami wyścigowymi Hyundai, Masonem Filippim i Harrym Gottsackerem. Filippi i Gottsacker będą gotowi na przejażdżki i wskazówki dotyczące jazdy.

 

Misją N jest przesuwanie granic osiągów, aby pomóc kierowcom odkryć, jak przyjemna może być jazda. Mając to na uwadze, Hyundai ujawnił nowe hasło marki N „Never Just Drive”. Stwierdzenie to w pełni oddaje sposób myślenia i ducha N: „Rób więcej niż tylko jedź. Ciesz się każdą sekundą tego.” Od czasu debiutu w 2013 roku marka N zyskała gorliwych zwolenników dzięki zwycięskiej kombinacji samochodów sportowych na co dzień oraz szybkim wzrostom liczby rajdów i wyścigów dla klientów. Wraz ze swoim oddziałem Motorsport, marka N odniosła zwycięstwa w wielu wyścigach, w tym w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, TCR International Series, Pirelli World Challenge i 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym Nürburgring.

 

Każdy model N o wysokich osiągach jest projektowany przez doświadczonych ekspertów i opracowywany w centrum badawczo-rozwojowym Hyundai Motor Namyang. Podczas opracowywania są testowane na torze Nürburgring w Niemczech, jednym z najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie. Dzięki temu żmudnemu procesowi technologia N została udoskonalona i narodziła się. Marka N wywodzi swoją nazwę od Namyang i Nürburgring.ŠKODA w jedynym starcie w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans
Wiadomości | 25.06.20

ŠKODA w jedynym starcie w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Specjalnie opracowana ŠKODA Sport miała lekki aluminiowy korpus i była oparta na udanym seryjnie produkowanym modelu 1101/1102 ?Tudor?. Václav Bobek i Jaroslav Netušil walczyli o pierwsze miejsce w swojej klasie, dopóki niewielka wada nie spowodowała wypadnięcia samochodu po 13 godzinach wyścigu.

Pierwsza w historii 300-konna Toyota GR Corolla
Premiery | 01.04.22

Pierwsza w historii 300-konna Toyota GR Corolla

Premiera prosto z Long Beach w Kalifornii. To już oficjalne: mocny, stylowy i zwinny hot hatch, którego szukają kierowcy, jest już w drodze, pierwsza w historii Toyota Corolla GR.

Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e
Elektryczne | 16.12.21

Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pierwszym elektrycznym samochodem Lexusa, który pojawi się w 2022 roku, będzie elegancki, zorientowany na osiągi SUV o nazwie RZ.