Super Cars | 09.01.23

Hennessey przedstawia wyścigowy hipersamochód Venom F5 Revolution Coupe

Kosztujący od 2,7 miliona dolarów, różni się wszechstronnie przeprojektowaną aerodynamiką, zawieszeniem, chłodzeniem silnika i cyfrową telemetrią.

Nowy Venom F5 Revolution Coupe to szczytowy drapieżnik na torze wyścigowym, to najpotężniejszy na świecie hipersamochód z czystym spalaniem. Oparty na modelu Hennessey Venom F5 Coupe zorientowany na tor wariant Revolution różni się od swojego rodzeństwa wszechstronnie przeprojektowaną aerodynamiką, zawieszeniem, chłodzeniem silnika i cyfrową telemetrią.

 

Kompleksowo przeprojektowany pod kątem najlepszych osiągów na drogach i torach przy niższej masie, ulepszonej zwinności, bezkompromisowym prowadzeniu i dużej sile docisku. Wyposażony w podwójnie turbodoładowany układ napędowy „Fury” V8 o mocy 1817 KM, skalibrowany do użytku w zawodach. Zestaw ulepszeń zorientowanych na tor obejmuje ulepszenia aerodynamiczne, ponownie dostrojone zawieszenie, nowe koła, wlot powietrza montowany na dachu i cyfrową telemetrię toru.

 

Kosztujący od 2,7 miliona dolarów Venom F5 Revolution Coupe jest ograniczony do zaledwie 24 sztuk na całym świecie. 

 

Światowy publiczny debiut na Miami Motorcar Cavalcade Concours d'Elegance 15 stycznia 2023 r.Co Polacy sądzą o bezpieczeństwie aut elektrycznych?
Elektryczne | 15.09.21

Co Polacy sądzą o bezpieczeństwie aut elektrycznych?

Volkswagen i InsightOut Lab regularnie badają wiedzę i nastawienie Polaków do elektromobilności. Najnowszy raport został poświęcony kwestii bezpieczeństwa.

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7
Premiery | 12.01.21

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7

ET7 to flagowy sedan z napędem elektrycznym, oferujący ponad 100 standardowych funkcji komfortu, bezpieczeństwa i inteligentnych funkcji.

Zenvo Automotive przedstawia najmocniejszy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12
Wiadomości | 26.07.23

Zenvo Automotive przedstawia najmocniejszy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12

6,6-litrowy, poczwórnie turbodoładowany silnik V12 z systemem flex fuel generuje co najmniej 1250 KM plus dodatkowe 600 KM elektrycznego napędu hybrydowego co daje nowej Aurorze łączną moc 1850 KM