Wiadomości | 26.07.22

Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic

Po premierze modelu w skali 1:8 w 2020 roku ten model w naturalnej wielkości odtwarza wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego samochodu sportowego.


Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic

Od dziś do 6 października wyjątkowe Lamborghini Sián wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic będzie można oglądać w Museo Automobili Lamborghini w Sant'Agata Bolognese. Partnerstwo między obiema markami istnieje od kilku lat, a inicjatywa ta podkreśla ich wspólne wartości: „odważny, autentyczny i nieoczekiwany”.


Po premierze modelu LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:8 w 2020 roku ten model w naturalnej wielkości odtwarza wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego samochodu sportowego w znacznie większej skali. Wykorzystano ponad 154 różne rodzaje klocków LEGO, aby zapewnić, że model ucieleśnia futurystyczne wyrafinowanie i odwzorowuje niepowtarzalny zarys Lamborghini Sián, w najdrobniejszych szczegółach.


W tym drugim wspólnym projekcie utalentowanych projektantów, inżynierów i techników z obu firm, model ma dokładnie takie same wymiary jak Lamborghini Sián FKP 37, aż do ostatniego milimetra: idealnie proporcjonalne podwozie pokryte jest wykonanymi na zamówienie zmierz sześciokątne elementy LEGO Technic, które są ze sobą połączone i tworzą powłokę, która emanuje energią. Projekt oddaje hołd sześciobocznemu kształtowi, który odgrywa kluczową rolę w podejściu Lamborghini, przywołując na myśl kultowe sześciokątne tylne światła i kształt wydechu włoskiego samochodu sportowego.


Na zewnątrz projekt Lamborghini Sián został odtworzony z najwyższą dbałością o szczegóły. Słowo Sián oznacza „piorun” w dialekcie bolońskim. Eksperci z Grupy LEGO podkreślili to, sprawiając, że światła i stylowy piorun, który miga nad karoserią, świecą jak światła w kształcie litery Y w prawdziwym pojeździe, a jednocześnie tworzą sześciokątne tylne światła, które można naprawdę włączać i wyłączać.


Wewnątrz pojazdu można zobaczyć niezwykle precyzyjne detale, w tym kierownicę z klocków LEGO ozdobioną słynną plakietką Lamborghini i włoską flagą, deskę rozdzielczą i fotele wyścigowe.


Jest to pierwszy model na dużą skalę w Grupie LEGO, który ma powłokę barwną UV z efektem lakieru, co pomoże przedłużyć trwałość modelu. Kolor idealnie pasuje do odcienia modelu LEGO Technic w skali 1:8 i został nałożony przez lakiernię Lamborghini, aby samochód sportowy miał odpowiednie wykończenie.Premiera nowego Lexusa IS w najbliższy wtorek
Wiadomości | 13.06.20

Premiera nowego Lexusa IS w najbliższy wtorek

Lexus planuje zorganizować światową premierę nowego kompaktowego sportowego sedana Lexus RWD IS online w najbiższy wtorek 16 czerwca. Tymczasem zobacz zwiastun wideo.

Wkrótce zobaczymy zupełnie nowy model Peugeot 408
Wiadomości | 31.05.22

Wkrótce zobaczymy zupełnie nowy model Peugeot 408

PEUGEOT 408 będzie nowym modelem w gamie marki, samochodem nowego typu. W oryginalny sposób ma łączyć kanony SUV-a z dynamiczną sylwetką fastbacka.

Vision Starburst niesamowity koncept przyszłych samochodów
Concept Cars | 08.06.21

Vision Starburst niesamowity koncept przyszłych samochodów

Geely Auto przedstawia przyszłą wizję projektową pokazując model Vision Starburst, który nie zostanie przekształcony w pojazd produkcyjny. Wideo.