Wiadomości | 26.07.22

Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic

Po premierze modelu w skali 1:8 w 2020 roku ten model w naturalnej wielkości odtwarza wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego samochodu sportowego.


Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic

Od dziś do 6 października wyjątkowe Lamborghini Sián wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic będzie można oglądać w Museo Automobili Lamborghini w Sant'Agata Bolognese. Partnerstwo między obiema markami istnieje od kilku lat, a inicjatywa ta podkreśla ich wspólne wartości: „odważny, autentyczny i nieoczekiwany”.


Po premierze modelu LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:8 w 2020 roku ten model w naturalnej wielkości odtwarza wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego samochodu sportowego w znacznie większej skali. Wykorzystano ponad 154 różne rodzaje klocków LEGO, aby zapewnić, że model ucieleśnia futurystyczne wyrafinowanie i odwzorowuje niepowtarzalny zarys Lamborghini Sián, w najdrobniejszych szczegółach.


W tym drugim wspólnym projekcie utalentowanych projektantów, inżynierów i techników z obu firm, model ma dokładnie takie same wymiary jak Lamborghini Sián FKP 37, aż do ostatniego milimetra: idealnie proporcjonalne podwozie pokryte jest wykonanymi na zamówienie zmierz sześciokątne elementy LEGO Technic, które są ze sobą połączone i tworzą powłokę, która emanuje energią. Projekt oddaje hołd sześciobocznemu kształtowi, który odgrywa kluczową rolę w podejściu Lamborghini, przywołując na myśl kultowe sześciokątne tylne światła i kształt wydechu włoskiego samochodu sportowego.


Na zewnątrz projekt Lamborghini Sián został odtworzony z najwyższą dbałością o szczegóły. Słowo Sián oznacza „piorun” w dialekcie bolońskim. Eksperci z Grupy LEGO podkreślili to, sprawiając, że światła i stylowy piorun, który miga nad karoserią, świecą jak światła w kształcie litery Y w prawdziwym pojeździe, a jednocześnie tworzą sześciokątne tylne światła, które można naprawdę włączać i wyłączać.


Wewnątrz pojazdu można zobaczyć niezwykle precyzyjne detale, w tym kierownicę z klocków LEGO ozdobioną słynną plakietką Lamborghini i włoską flagą, deskę rozdzielczą i fotele wyścigowe.


Jest to pierwszy model na dużą skalę w Grupie LEGO, który ma powłokę barwną UV z efektem lakieru, co pomoże przedłużyć trwałość modelu. Kolor idealnie pasuje do odcienia modelu LEGO Technic w skali 1:8 i został nałożony przez lakiernię Lamborghini, aby samochód sportowy miał odpowiednie wykończenie.Rekordowy rok 2021 dla Automobili Lamborghini
Wiadomości | 13.01.22

Rekordowy rok 2021 dla Automobili Lamborghini

Niezwykły rekord wszech czasów, na całym świecie dostarczono 8405 samochodów z logo Lamborghini, co czyni go najlepszym rokiem w historii firmy.

Ekskluzywna jazda próbna nowym Volkswagenem Tiguan trzeciej generacji
Wiadomości | 21.06.23

Ekskluzywna jazda próbna nowym Volkswagenem Tiguan trzeciej generacji

Tiguan od lat jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Volkswagen na całym świecie. Od debiutu jesienią 2007 roku ponad 7,4 miliona osób na całym świecie wybrało tego SUV-a.

Tunel w Świnoujściu, pamiętajmy o bezpieczeństwie
Wiadomości | 28.06.23

Tunel w Świnoujściu, pamiętajmy o bezpieczeństwie

W piątek 30 czerwca planowane jest oddanie do ruchu tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Przed otwarciem warto zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w tunelu jednojezdniowym.