Wiadomości | 26.07.22

Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic

Po premierze modelu w skali 1:8 w 2020 roku ten model w naturalnej wielkości odtwarza wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego samochodu sportowego.


Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic

Od dziś do 6 października wyjątkowe Lamborghini Sián wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic będzie można oglądać w Museo Automobili Lamborghini w Sant'Agata Bolognese. Partnerstwo między obiema markami istnieje od kilku lat, a inicjatywa ta podkreśla ich wspólne wartości: „odważny, autentyczny i nieoczekiwany”.


Po premierze modelu LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:8 w 2020 roku ten model w naturalnej wielkości odtwarza wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego samochodu sportowego w znacznie większej skali. Wykorzystano ponad 154 różne rodzaje klocków LEGO, aby zapewnić, że model ucieleśnia futurystyczne wyrafinowanie i odwzorowuje niepowtarzalny zarys Lamborghini Sián, w najdrobniejszych szczegółach.


W tym drugim wspólnym projekcie utalentowanych projektantów, inżynierów i techników z obu firm, model ma dokładnie takie same wymiary jak Lamborghini Sián FKP 37, aż do ostatniego milimetra: idealnie proporcjonalne podwozie pokryte jest wykonanymi na zamówienie zmierz sześciokątne elementy LEGO Technic, które są ze sobą połączone i tworzą powłokę, która emanuje energią. Projekt oddaje hołd sześciobocznemu kształtowi, który odgrywa kluczową rolę w podejściu Lamborghini, przywołując na myśl kultowe sześciokątne tylne światła i kształt wydechu włoskiego samochodu sportowego.


Na zewnątrz projekt Lamborghini Sián został odtworzony z najwyższą dbałością o szczegóły. Słowo Sián oznacza „piorun” w dialekcie bolońskim. Eksperci z Grupy LEGO podkreślili to, sprawiając, że światła i stylowy piorun, który miga nad karoserią, świecą jak światła w kształcie litery Y w prawdziwym pojeździe, a jednocześnie tworzą sześciokątne tylne światła, które można naprawdę włączać i wyłączać.


Wewnątrz pojazdu można zobaczyć niezwykle precyzyjne detale, w tym kierownicę z klocków LEGO ozdobioną słynną plakietką Lamborghini i włoską flagą, deskę rozdzielczą i fotele wyścigowe.


Jest to pierwszy model na dużą skalę w Grupie LEGO, który ma powłokę barwną UV z efektem lakieru, co pomoże przedłużyć trwałość modelu. Kolor idealnie pasuje do odcienia modelu LEGO Technic w skali 1:8 i został nałożony przez lakiernię Lamborghini, aby samochód sportowy miał odpowiednie wykończenie.SUV na miarę ery elektryczności, wkrótce premiera Polestar 3
Wiadomości | 30.09.22

SUV na miarę ery elektryczności, wkrótce premiera Polestar 3

Jak powinien wyglądać nowoczesny SUV w erze elektryczności? Projektanci Polestar postarają się wkrótce na to pytanie odpowiedzieć.

BRABUS 900 CRAWLER
Tuning | 12.05.22

BRABUS 900 CRAWLER

Z okazji 45. rocznicy firmy niemiecki wysokiej klasy producent samochodów BRABUS prezentuje swój pierwszy supersamochód w stylu buggy.

Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna
Wiadomości | 15.03.23

Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna

Nowe BMW serii 5 Limuzyna będzie oferowane w wersji całkowicie elektrycznej, hybrydowej typu plug-in, z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią miękkiej hybrydy.