Wiadomości | 27.03.23

Hyundai ujawnił projekt ósmej generacji SONATY, który zapowiada jego najbardziej sportowy design w historii

Nowa SONATA to nie zwykły lifting, ale rewolucja wizerunku modelu wprowadzonego w 2019 roku.


Hyundai ujawnił projekt ósmej generacji SONATY, który zapowiada jego najbardziej sportowy design w historii

Nowa SONATA to nie tylko zwykły lifting, ale rewolucja wizerunku starej Sonaty wprowadzonej na rynek w 2019 roku, i odradza się jako dynamiczny, progresywny nowy model z nisko zawieszonymi, eleganckimi proporcjami, bardziej agresywną stylistyką i przyszłościową technologią.

 

Nowa SONATA prezentuje świeże spojrzenie na czterodrzwiowe coupe, które oddaje esencję filozofii projektowania „Sensuous Sportiness” Hyundai Motor. Odradza się jako dynamiczny, progresywny nowy model z nisko zawieszonymi, eleganckimi proporcjami, bardziej agresywną stylistyką i przyszłościową technologią. SONATA podkreśla swój charakterystyczny wizerunek za pomocą stylistyki nadwozia opartej na linii N, która oddaje styl sportowego coupe z długą maską, niskim przodem i linią dachu typu fastback.


Nisko zawieszone nadwozie SONATA jest przykładem progresywnego wzornictwa motoryzacyjnego i ucieleśnia „sportowy charakter” z poziomym układem przodu, który integruje charakterystyczną dla Hyundaia lampę Seamless Horizon, ukryte reflektory, szeroką osłonę chłodnicy i wloty powietrza, nadające bardziej dynamiczny i agresywny wygląd. Lampa Seamless Horizon i szeroko rozstawione, ukryte reflektory tworzą dramatyczny efekt świetlny, podkreślając szeroką sylwetkę pojazdu i dodając mu futurystycznego charakteru. Dynamiczny design podkreśla kontrast między ostrymi, liniowymi elementami a czystymi, miękkimi powierzchniami. Czarna ozdoba wzdłuż dolnej części korpusu unosi się ku tyłowi, nadając SONATA mocnego charakteru.


Z tyłu nowe światła typu H dodatkowo podkreślają zaawansowany technologicznie wizerunek i szeroką sylwetkę SONATA. Opadająca pokrywa bagażnika w kształcie spojlera i tylne elementy ozdobne w kształcie tłumika w modelu standardowym wzmacniają wrażenie sportowej limuzyny o wysokich osiągach, a dodanie tylnego spojlera i podwójnych podwójnych tłumików wraz z ekskluzywnymi 19-calowymi kołami w wersji N Linia dodatkowo wzmacnia ten obraz.


Wnętrze nowej SONATA może się poszczycić ukierunkowanym na kierowcę układem, który pasuje do bardziej sportowego wyglądu zewnętrznego, jednocześnie wdrażając przyszłą wrażliwość na mobilność z delikatnymi, zaawansowanymi technologicznie detalami wspierającymi nowoczesny styl życia. Po raz pierwszy w modelu Hyundai, SONATA ma panoramiczny zakrzywiony wyświetlacz, który łączy w sobie zarówno 12,3-calowy zestaw informacji dla kierowcy, jak i 12,3-calowy system audio-nawigacyjny AVN w nowoczesnym i prostym układzie deski rozdzielczej, który podkreśla poziome linie i poczucie przestrzeni. Dotykowy panel sterowania klimatyzacją umieszczony na desce rozdzielczej podkreśla zaawansowany technologicznie klimat.


Premierę nowej SONATY zobaczymy podczas targów Seoul Mobility Show, które odbędą się w dniach 30 marca – 9 kwietnia 2023 r.Maserati MC20 nowy supersportowy samochód marki
Premiery | 10.09.20

Maserati MC20 nowy supersportowy samochód marki

Początek nowej ery. Nowy supersportowy samochód Maserati jest godnym następcą MC12. Samochód z wyścigowym DNA. 100% Made in Modena i 100% Made in Italy.

Cupra Formentorze VZ5 od MANHART Performance
Tuning | 21.02.23

Cupra Formentorze VZ5 od MANHART Performance

Zespół MANHART Performance przedstawił dziś rozpoczęcie prac nad nowym programem dla pierwszego w historii modelu MANHART Cupra.

McLaren Speedtail z Hybrydowym Hyper-GT
Wiadomości | 04.05.20

McLaren Speedtail z Hybrydowym Hyper-GT

Tajemnice Speedtaila. Elektryczny napęd rodem z toru wyścigowego i innowacyjna technologia akumulatorów w hybrydowym McLarenie Hyper-GT. Dzięki niej samochód przyspiesza od 0 do 300 km/h w niewiarygodnym czasie 13 sekund, a jego maksymalna prędkość to aż 403 km/h.