Wiadomości | 24.04.20

Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji

Hyundai stawia na odważną stylistykę. Elegancki Hyundai Prophecy oraz concept 45 EV trafią do seryjnej produkcji. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi nowy crossover wzorowany na studyjnym Hyundaiu 45 EV. Rok później dołączy do niego Hyundai Prophecy następca Ioniqa.


Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji

Zarówno Prophecy, jak i Concept 45 EV będą korzystać z platformy Electric-Global Modular (E-GMP) producenta, umożliwiając rozciągnięcie kabin obu pojazdów.

„Platforma deskorolkowa EV z krótkim zwisem i wyciągniętą do przodu maską umożliwia nam rozciągnięcie kabiny, aby zapewnić więcej miejsca w środku. Prophecy to przyszły sedan - ale nie tradycyjny typ sedana, będzie miał dużo miejsca w środku i więcej krzywizny, dużo więcej.”

W ramach planów Hyundai dotyczących wprowadzenia tego duetu do produkcji wprowadzi także nową filozofię projektowania, w której jego pojazdy przyjmą bardzo różne projekty, w przeciwieństwie do strategii „Russian Doll”, która stała się powszechna w branży.

„Nasze samochody będą bardziej przypominały szachownicę, na której masz króla, królową, biskupa i rycerza” - powiedział SangYup Lee (Hyundai Global Design Center). „Wszystkie wyglądają inaczej i funkcjonują inaczej, ale kiedy są razem, stają się jednym zespołem. Na tym właśnie polega wygląd Hyundai - dywersyfikacja naszego projektu, aby spełnić styl życia klienta. Ludzie mówią, że musisz domyślnie ustawić kratkę wyglądającą tak samo i reflektory wyglądające tak samo, ale chcemy szczegółowo rzucić wyzwanie tej spójności. Samochody będą wyglądać zupełnie inaczej. ”Nowy Mercedes-Benz EQS niesamowite wnętrze
Elektryczne | 29.03.21

Nowy Mercedes-Benz EQS niesamowite wnętrze

EQS to w pełni elektryczna luksusowa limuzyna Mercedesa. Dzięki niemu Mercedes-EQ na nowo definiuje ten segment pojazdów.

Opel Zafira-e Life
Elektryczne | 17.06.20

Opel Zafira-e Life

Opel kontynuuje elektryfikację swojego portfolio produktów za pomocą całkowicie elektrycznego, flagowego wariantu Zafira Life, który jest wzorcem dla wielomiejscowych samochodów osobowych.

McLaren potwierdza nazwę hybrydowego supersamochodu nowej generacji
Super Cars | 23.11.20

McLaren potwierdza nazwę hybrydowego supersamochodu nowej generacji

Nowy model Artura po raz pierwszy przenosi wiedzę McLarena o napędach elektrycznych na seryjnie produkowane supersamochody.