Wiadomości | 24.04.20

Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji

Hyundai stawia na odważną stylistykę. Elegancki Hyundai Prophecy oraz concept 45 EV trafią do seryjnej produkcji. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi nowy crossover wzorowany na studyjnym Hyundaiu 45 EV. Rok później dołączy do niego Hyundai Prophecy następca Ioniqa.


Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji

Zarówno Prophecy, jak i Concept 45 EV będą korzystać z platformy Electric-Global Modular (E-GMP) producenta, umożliwiając rozciągnięcie kabin obu pojazdów.

„Platforma deskorolkowa EV z krótkim zwisem i wyciągniętą do przodu maską umożliwia nam rozciągnięcie kabiny, aby zapewnić więcej miejsca w środku. Prophecy to przyszły sedan - ale nie tradycyjny typ sedana, będzie miał dużo miejsca w środku i więcej krzywizny, dużo więcej.”

W ramach planów Hyundai dotyczących wprowadzenia tego duetu do produkcji wprowadzi także nową filozofię projektowania, w której jego pojazdy przyjmą bardzo różne projekty, w przeciwieństwie do strategii „Russian Doll”, która stała się powszechna w branży.

„Nasze samochody będą bardziej przypominały szachownicę, na której masz króla, królową, biskupa i rycerza” - powiedział SangYup Lee (Hyundai Global Design Center). „Wszystkie wyglądają inaczej i funkcjonują inaczej, ale kiedy są razem, stają się jednym zespołem. Na tym właśnie polega wygląd Hyundai - dywersyfikacja naszego projektu, aby spełnić styl życia klienta. Ludzie mówią, że musisz domyślnie ustawić kratkę wyglądającą tak samo i reflektory wyglądające tak samo, ale chcemy szczegółowo rzucić wyzwanie tej spójności. Samochody będą wyglądać zupełnie inaczej. ”Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse
Wiadomości | 27.10.21

Stellantis zapowiada nowego Fiata Professional Scudo i nowego Fiata Ulysse

Stellantis ogłasza wprowadzenie nowej generacji pojazdów, które mają wejść do produkcji w historycznej fabryce Stellantis w Hordain, niedaleko Valenciennes w północnej Francji.

Hyundai Kona Electric ustanowił rekord zasięgu pokonując 1026 km
Elektryczne | 14.08.20

Hyundai Kona Electric ustanowił rekord zasięgu pokonując 1026 km

Trzy wersje modelu Kona Electric były testowane na torze wyścigowym Lausitzring. Wszystkie samochody w specyfikacjach fabrycznych pokonały ponad 1000 km.

100 lat marki Mercedes-Maybach
Super Cars | 14.04.21

100 lat marki Mercedes-Maybach

Prezentować najlepsze z najlepszych, takie ambicje przyświecały Karlowi Maybachowi i jego ojcu Wilhelmowi, gdy 100 lat temu debiutował zbudowany przez nich Maybach 22/70 HP W 3.