MotorSport | 12.02.21

Hyundai następna generacja sportów motorowych

Jak Hyundai Motorsport łączy osiągi i zrównoważony rozwój z wyścigami elektrycznymi.

Hyundai Motorsport wkrótce weźmie udział w inauguracyjnych mistrzostwach całkowicie elektrycznych samochodów turystycznych PURE ETCR, które rozpoczną się jeszcze w tym roku. PURE ETCR wyznaczy punkt odniesienia dla wyścigów elektrycznych na całym świecie i przyspieszy przejście na mobilność bezemisyjną. Zaangażowanie firmy Hyundai to najnowszy krok w dążeniu firmy do uczynienia sportów motorowych bardziej ekologicznym.

 

Hyundai Motorsport będzie rywalizować w PURE ETCR ze swoim nowym, całkowicie elektrycznym samochodem turystycznym o wysokich osiągach, Veloster N ETCR. Zapowiada ekscytującą nową erę dla Hyundaia, w której wyścigi elektryczne staną się jednym z filarów firmy.

 

Oprócz strategii elektryfikacji Hyundai wykorzystał również wiodącą rolę w technologii ogniw paliwowych do opracowania swojego generatora wodoru. Ten generator będzie mógł ładować samochody elektryczne poprzez zamianę zielonego wodoru na moc ładowania.

 

Dla Hyundaia sporty motorowe to dziedzina, w której firma może eksperymentować z nowymi technologiami, które następnie mogą wpływać na rozwój produkowanych przez nią samochodów. Transfer wiedzy między Hyundai Motorsport a marką Hyundai N okazał się jak dotąd owocny, odnosząc sukcesy zarówno w mistrzostwach WRC, jak i TCR, a także w dobrze przyjętych samochodach drogowych, takich jak zupełnie nowy i20 N.

 CUPRA Formentor premiera coraz bliżej
Wiadomości | 25.06.20

CUPRA Formentor premiera coraz bliżej

Pierwszy w pełni autorski model marki CUPRA wyjedzie na ulice jesienią tego roku. Hiszpański producent planuje umożliwić zamówienie sportowego CUV-a jeszcze w sierpniu. Nowy samochód, nagrodzony podczas Automotive Brand Contest 2019, będzie montowany w zakładach Martorell pod Barceloną.

Jeep Commander pokazany w całości tuż przed oficjalną premierą
Wiadomości | 17.08.21

Jeep Commander pokazany w całości tuż przed oficjalną premierą

Brazylijski oddział marki zaprezentował najnowszy film, który po raz pierwszy pokazuje wnętrze i wygląd zewnętrzny premierowego samochodu.

Nettuno nowy silnik od Maserati, który wykorzystuje technologię F1 w samochodzie drogowym
Wiadomości | 01.07.20

Nettuno nowy silnik od Maserati, który wykorzystuje technologię F1 w samochodzie drogowym

Nowy silnik jest bijącym sercem supersamochodu sportowego MC20, którego światowa premiera odbędzie się we wrześniu.