MotorSport | 12.02.21

Hyundai następna generacja sportów motorowych

Jak Hyundai Motorsport łączy osiągi i zrównoważony rozwój z wyścigami elektrycznymi.

Hyundai Motorsport wkrótce weźmie udział w inauguracyjnych mistrzostwach całkowicie elektrycznych samochodów turystycznych PURE ETCR, które rozpoczną się jeszcze w tym roku. PURE ETCR wyznaczy punkt odniesienia dla wyścigów elektrycznych na całym świecie i przyspieszy przejście na mobilność bezemisyjną. Zaangażowanie firmy Hyundai to najnowszy krok w dążeniu firmy do uczynienia sportów motorowych bardziej ekologicznym.

 

Hyundai Motorsport będzie rywalizować w PURE ETCR ze swoim nowym, całkowicie elektrycznym samochodem turystycznym o wysokich osiągach, Veloster N ETCR. Zapowiada ekscytującą nową erę dla Hyundaia, w której wyścigi elektryczne staną się jednym z filarów firmy.

 

Oprócz strategii elektryfikacji Hyundai wykorzystał również wiodącą rolę w technologii ogniw paliwowych do opracowania swojego generatora wodoru. Ten generator będzie mógł ładować samochody elektryczne poprzez zamianę zielonego wodoru na moc ładowania.

 

Dla Hyundaia sporty motorowe to dziedzina, w której firma może eksperymentować z nowymi technologiami, które następnie mogą wpływać na rozwój produkowanych przez nią samochodów. Transfer wiedzy między Hyundai Motorsport a marką Hyundai N okazał się jak dotąd owocny, odnosząc sukcesy zarówno w mistrzostwach WRC, jak i TCR, a także w dobrze przyjętych samochodach drogowych, takich jak zupełnie nowy i20 N.

 Światowa premiera rajdowej SKODY FABIA RS Rally2
Premiery | 14.06.22

Światowa premiera rajdowej SKODY FABIA RS Rally2

SKODA Motorsport prezentuje nowy model rajdowy, który jest oparty na modelu Fabia czwartej generacji i jest kontynuacją najbardziej udanego pojazdu Rally2 ostatnich lat.

CUPRA Formentor VZ5
Wiadomości | 04.02.21

CUPRA Formentor VZ5

Pierwszy pojazd opracowany specjalnie dla tej marki, teraz bije pięciocylindrowym sercem.

Nowa Toyota Aygo X całkowicie nowy kompaktowy miejski crossover
Premiery | 05.11.21

Nowa Toyota Aygo X całkowicie nowy kompaktowy miejski crossover

Całkowicie nowa Toyota Aygo X to wyjątkowy crossover w segmencie A, zaprojektowany i wyprodukowany w Europie, aby sprostać wymaganiom miejskiego i podmiejskiego życia w Europie.