MotorSport | 12.02.21

Hyundai następna generacja sportów motorowych

Jak Hyundai Motorsport łączy osiągi i zrównoważony rozwój z wyścigami elektrycznymi.

Hyundai Motorsport wkrótce weźmie udział w inauguracyjnych mistrzostwach całkowicie elektrycznych samochodów turystycznych PURE ETCR, które rozpoczną się jeszcze w tym roku. PURE ETCR wyznaczy punkt odniesienia dla wyścigów elektrycznych na całym świecie i przyspieszy przejście na mobilność bezemisyjną. Zaangażowanie firmy Hyundai to najnowszy krok w dążeniu firmy do uczynienia sportów motorowych bardziej ekologicznym.

 

Hyundai Motorsport będzie rywalizować w PURE ETCR ze swoim nowym, całkowicie elektrycznym samochodem turystycznym o wysokich osiągach, Veloster N ETCR. Zapowiada ekscytującą nową erę dla Hyundaia, w której wyścigi elektryczne staną się jednym z filarów firmy.

 

Oprócz strategii elektryfikacji Hyundai wykorzystał również wiodącą rolę w technologii ogniw paliwowych do opracowania swojego generatora wodoru. Ten generator będzie mógł ładować samochody elektryczne poprzez zamianę zielonego wodoru na moc ładowania.

 

Dla Hyundaia sporty motorowe to dziedzina, w której firma może eksperymentować z nowymi technologiami, które następnie mogą wpływać na rozwój produkowanych przez nią samochodów. Transfer wiedzy między Hyundai Motorsport a marką Hyundai N okazał się jak dotąd owocny, odnosząc sukcesy zarówno w mistrzostwach WRC, jak i TCR, a także w dobrze przyjętych samochodach drogowych, takich jak zupełnie nowy i20 N.

 Światowa premiera nowego Volkswagena T-Roc
Premiery | 17.11.21

Światowa premiera nowego Volkswagena T-Roc

Ponad milion sztuk sprzedanych na całym świecie w ciągu zaledwie czterech lat. Volkswagen zaprezentował nowe wersje T-Roc, T-Roc R i T-Roc Cabriolet.

Bentley Flying Spur Hybrid Odyssean Edition
Super Cars | 29.07.21

Bentley Flying Spur Hybrid Odyssean Edition

Poznaliśmy dziś szczegóły nowej limitowanej edycji najnowszego modelu marki.

Honda zapowiada premierę zupełnie nowej wersji Civic Hatchback
Wiadomości | 10.06.21

Honda zapowiada premierę zupełnie nowej wersji Civic Hatchback

Globalny model Hondy, którego łączna światowa sprzedaż od momentu wprowadzenia na rynek w 1972 r. osiągnęła około 27 milionów egzemplarzy.