Elektryczne | 28.03.22

Honda zapowiada trzy nowe zelektryfikowane modele

Honda zaprezentowała dziś swój kolejny zelektryfikowany model, przeznaczony na rynek europejski, nowego Civica e:HEV.

Civic 11. generacji, który trafi do europejskich klientów jeszcze w tym roku, stanowi zwieńczenie zobowiązania marki, zakładającego zelektryfikowanie do końca 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli.

 

Honda potwierdziła również, że w 2023 roku rozszerzy asortyment produktów zelektryfikowanych, tworząc tym samym najszerszą europejską ofertę od wielu lat. Wśród nowości znajdą się: w pełni elektryczny SUV segmentu B, zaprezentowany jako prototyp e:Ny1; SUV segmentu C, napędzany pełną hybrydą oraz nowy model CR-V, który po raz pierwszy w Europie będzie dostępny zarówno jako pełna hybryda, jak i z napędem hybrydowym typu plug-in.

 

Akumulatorowy pojazd elektryczny e:Ny1, który pojawi się na rynku w 2023 roku, będzie stanowił centralny element przyszłej linii produktów Hondy. Kompaktowy SUV, będący wyjątkowym połączeniem dynamiki, technologii i wzornictwa, z których słynie Honda, stanowi doskonałą propozycję dla rodzin poszukujących swojego pierwszego, w pełni elektrycznego samochodu.

 

Nowy Civic to najnowszy samochód, oferowany wyłącznie w wersji z hybrydowym układem napędowym e:HEV (hybrid electric vehicle), który obok: Jazz, Jazz Crosstar, CR-V, HR-V oraz Hondy e uzupełnia europejską ofertę zelektryfikowanych modeli Hondy.

 

Civic jest napędzany najbardziej zaawansowaną wersją unikatowego układu napędowego e:HEV Hondy, który łączy w sobie akumulator litowo-jonowy o dużej mocy, dwa kompaktowe, mocne silniki elektryczne oraz nowo opracowany 2,0-litrowy silnik benzynowy DOHC i-VTEC z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Civic ma uzyskać emisję CO2 poniżej 110 gramów na kilometr oraz zużycie paliwa poniżej 5 l/100 km, przy maksymalnej mocy silnika 135 kW i momencie obrotowym 315 Nm.

 

W momencie wejścia na rynek europejski jesienią 2022 roku nowy Civic będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych modeli w swoim segmencie. Doskonała widoczność z fotela kierowcy oraz komfort idą w parze z imponującą dynamiką, oszczędnością i bezkonkurencyjnym pakietem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz
Tuning | 10.05.22

Od teraz możesz wypożyczyć 900-konnego Shelby Mustanga od Hertz

Po raz pierwszy w historii klienci będą mogli wypożyczyć za pośrednictwem Hertza specjalnego Mustanga Shelby GT500-H o mocy ponad 900 koni mechanicznych w wybranych lokalizacjach na lotniskach.

Audi A6 Avant e-tron concept
Concept Cars | 18.03.22

Audi A6 Avant e-tron concept

Audi prezentuje kolejny model swojej przyszłej, elektrycznie napędzanej Klasy Luksusowej A6: Avant. Szybkie ładowanie z zasięgiem do 300 km w zaledwie 10 minut.

Emory RS, zmodernizowana wersja klasycznego Porsche 356 w stylu Restomod
Tuning | 14.01.23

Emory RS, zmodernizowana wersja klasycznego Porsche 356 w stylu Restomod

Emory RS o mocy prawie 400 KM to samochód sportowy zbudowany przez firmę Emory Motorsports, która specjalizuje się w budowie samochodów zabytkowych z silnikami V8.