Elektryczne | 28.03.22

Honda zapowiada trzy nowe zelektryfikowane modele

Honda zaprezentowała dziś swój kolejny zelektryfikowany model, przeznaczony na rynek europejski, nowego Civica e:HEV.

Civic 11. generacji, który trafi do europejskich klientów jeszcze w tym roku, stanowi zwieńczenie zobowiązania marki, zakładającego zelektryfikowanie do końca 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli.

 

Honda potwierdziła również, że w 2023 roku rozszerzy asortyment produktów zelektryfikowanych, tworząc tym samym najszerszą europejską ofertę od wielu lat. Wśród nowości znajdą się: w pełni elektryczny SUV segmentu B, zaprezentowany jako prototyp e:Ny1; SUV segmentu C, napędzany pełną hybrydą oraz nowy model CR-V, który po raz pierwszy w Europie będzie dostępny zarówno jako pełna hybryda, jak i z napędem hybrydowym typu plug-in.

 

Akumulatorowy pojazd elektryczny e:Ny1, który pojawi się na rynku w 2023 roku, będzie stanowił centralny element przyszłej linii produktów Hondy. Kompaktowy SUV, będący wyjątkowym połączeniem dynamiki, technologii i wzornictwa, z których słynie Honda, stanowi doskonałą propozycję dla rodzin poszukujących swojego pierwszego, w pełni elektrycznego samochodu.

 

Nowy Civic to najnowszy samochód, oferowany wyłącznie w wersji z hybrydowym układem napędowym e:HEV (hybrid electric vehicle), który obok: Jazz, Jazz Crosstar, CR-V, HR-V oraz Hondy e uzupełnia europejską ofertę zelektryfikowanych modeli Hondy.

 

Civic jest napędzany najbardziej zaawansowaną wersją unikatowego układu napędowego e:HEV Hondy, który łączy w sobie akumulator litowo-jonowy o dużej mocy, dwa kompaktowe, mocne silniki elektryczne oraz nowo opracowany 2,0-litrowy silnik benzynowy DOHC i-VTEC z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Civic ma uzyskać emisję CO2 poniżej 110 gramów na kilometr oraz zużycie paliwa poniżej 5 l/100 km, przy maksymalnej mocy silnika 135 kW i momencie obrotowym 315 Nm.

 

W momencie wejścia na rynek europejski jesienią 2022 roku nowy Civic będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych modeli w swoim segmencie. Doskonała widoczność z fotela kierowcy oraz komfort idą w parze z imponującą dynamiką, oszczędnością i bezkonkurencyjnym pakietem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.Audi na Auto Shanghai 2021
Wiadomości | 21.04.21

Audi na Auto Shanghai 2021

Cztery światowe premiery. Audi A6 e-tron concept, całkiem nowe Audi Q5L i Audi A7L oraz studium SUV-a o nazwie Audi concept Shanghai.

Poznaj wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL
Wiadomości | 14.07.21

Poznaj wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL

Dzięki genom AMG projekt wnętrza nadchodzącego modelu SL przekształca kultową tradycję pierwszego Roadstera 300 SL w nowoczesną erę.

Acura potwierdza powrót modelu Integra
Wiadomości | 29.09.21

Acura potwierdza powrót modelu Integra

Podobnie jak oryginalna Integra, która pomogła wprowadzić markę Acura w 1986 roku, Integra piątej generacji będzie sportowym kompaktem premium o uderzającym, pięciodrzwiowym designie.