Elektryczne | 26.06.20

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki

Baojun wprowadził wczoraj pojazdy elektryczne E300 i E300 Plus w sześciu wariantach cenowych, które mają zasięg 305 kilometrów.

Rodzina E300 ma synchroniczną skrzynię biegów o stałym przełożeniu i układ tylnego silnika, generujący 40 kW maksymalnej mocy i 150 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ma prędkość maksymalną 100 kilometrów na godzinę i obsługuje szybkie ładowanie prądem stałym, co umożliwia pełne naładowanie w ciągu godziny.

 

E300 ma 2625 milimetrów długości, 1647 milimetrów szerokości i 1588 milimetrów wysokości i ma rozstaw osi 1750 milimetrów. Jest dostępny z dwoma lub trzema siedzeniami. Większy E300 Plus ma 2894 milimetrów długości, 1655 milimetrów szerokości i 1595 milimetrów wysokości i ma rozstaw osi 2020 milimetrów. Ma cztery miejsca. Oba mają niezależne zawieszenie McPhersona i niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami, co zapewnia wygodną jazdę.

 

Wszystkie modele E300 mają funkcjonalne reflektory o regulowanej wysokości i opóźnionym wyłączaniu, ukryte klamki drzwi, błyszczące aluminiowe koła, wielofunkcyjną kierownicę z ekranem dotykowym oraz wnętrze z ekologicznych materiałów. Siedzenia kierowcy i pasażera można regulować w czterech kierunkach, tworząc elastyczną przestrzeń do siedzenia.

 

Są również dostępne z inteligentnym systemem łączności Baojun. System interakcji głosowej sztucznej inteligencji, nawigacja w czasie rzeczywistym, sterowanie głosowe WeChat i aplikacja mobilna sprawiają, że jazda jest wygodniejsza i przyjemniejsza.

 

Bezpieczeństwo zostało zwiększone dzięki wprowadzeniu elektronicznej kontroli stabilności (ESC), układu przeciwblokującego (ABS) z elektronicznym rozkładem siły hamowania (EBD), hydraulicznemu wspomaganiu hamowania (HBA) oraz podwójnym przednim poduszkom powietrznym. Ponad 80% nadwozia składa się ze stali o wysokiej wytrzymałości. Akumulator jest również owinięty w super wytrzymałą stal i wyposażony w aktywny system wyłączania zapewniający dodatkową ochronę w przypadku kolizji.Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach
Tuning | 15.08.20

Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R.

Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów
Super Cars | 09.12.21

Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów

Pierwszy model produkcyjny Rimac Automobili i pierwszy na świecie elektryczny hipersamochód Concept_One jest częścią nowej wystawy hipersamochodów.

Audi A6 e-tron concept
Concept Cars | 19.04.21

Audi A6 e-tron concept

Audi prezentuje w pełni elektryczny, luksusowy samochód koncepcyjny zbudowany na zupełnie nowej platformie technologicznej z zasięgiem ponad 700 km.