Concept Cars | 17.11.21

Hyundai Motor przedstawia SEVEN Concept SUV submarki IONIQ

Podczas dni prasowych Los Angeles Auto Show Hyundai zaprezentował nowy concept pojazdu, który pokazuje kreatywną wizję Hyundaia i zaawansowany rozwój technologiczny.

Po koncepcie 45 z 2019 r. i koncepcji Prophecy w 2020 r., koncepcja SEVEN otwiera nowy rozdział dla marki IONIQ, dedykowanej prezentacji pojazdów elektrycznych na baterie (BEV). Te zróżnicowane innowacje projektowe i technologiczne stawiają wartości klienta ponad normami branżowymi. SEVEN jest również wyraźnym odzwierciedleniem zaangażowania Hyundaia w neutralność węglową do 2045 roku.


Każdy pojazd opracowany dla marki IONIQ oferuje klientom doświadczenie nowej generacji, które płynnie integruje najbardziej zaawansowane technologie z ustawieniami codziennego życia. Koncepcja SEVEN jest doskonałym przykładem IONIQ, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przestrzennym i higienicznym funkcjom, które przekształcają pojazd w innowacyjną przestrzeń życiową na kołach.


Koncepcja SEVEN jest oparta na platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP) Hyundai Motor Group, dedykowanej architekturze pojazdów typu BEV. Długi rozstaw osi i płaska podłoga platformy E-GMP umożliwia stworzenie zupełnie nowej klasy pojazdu, oferującego klientom nowe wrażenia.

 

SEVEN ma aerodynamicznie czystą sylwetkę, instynktownie odbiegającą od typowego SUV-a. Niska, przednia krawędź maski, pojedyncza, opływowa linia dachu i wydłużony rozstaw osi stanowią wyraźne odejście od tradycyjnych SUV-ów napędzanych silnikami spalinowymi. Czysta objętość minimalistycznych form SEVEN kontrastuje z potężną sylwetką i władczą, surową prezencją.

 

Potężną prezencję SEVEN na drodze wspierają koła ze zintegrowanymi aktywnymi klapami powietrznymi, które rozkładają się lub chowają w zależności od wymagań dotyczących chłodzenia hamulców lub niskiego oporu.

 

Nawet w ciemności nocy SEVEN jest łatwo rozpoznawalny dzięki charakterystycznym dla IONIQ diodom parametrycznym, które zapewniają powitalną sekwencję światła przy uruchomieniu. Piksele parametryczne zapewniają wspólny wątek projektowy, łącząc style cyfrowe i analogowe, przypominając, że projektanci wzięli pod uwagę każdy aspekt projektu SEVEN, aż do pojedynczego piksela.

 

Priorytetem SEVEN w aranżacji wnętrz jest innowacyjność przestrzeni, która zapewnia naszym klientom większą swobodę niż kiedykolwiek wcześniej. Rozstaw osi SEVEN sięga 3,2 metra, dzięki jego zaleceniu projektowemu, aby wypchnąć koła na zewnątrz, aby maksymalnie wydłużyć rozstaw osi.

 

Płaska podłoga pozwala firmie Hyundai Motor na zbadanie alternatywy dla tradycyjnych układów siedzeń opartych na rzędach, tworząc bardziej płynny układ wnętrza. Bezsłupkowe drzwi autokarowe oferują wspaniałe wejście, które odsłania przyjazne wnętrze z zupełnie nowym wymiarem przestrzeni. Opływowa linia dachu, długi rozstaw osi i płaska podłoga sięgająca trzeciego rzędu otwierają nowe możliwości wyposażenia wnętrza jak luksusowy salon.

 

SEVEN ucieleśnia także przyszłą wizję autonomicznej mobilności Hyundaia. Fotel kierowcy jest wyposażony w wysuwany drążek sterowniczy, który chowa się, gdy nie jest używany. Bez konieczności używania zwykłego wyposażenia kierowcy, ultracienki kokpit i zintegrowane ekrany tworzą wrażenie jak w salonie. Układ siedzeń różni się od tradycyjnych SUV-ów, z obrotowymi fotelami i zakrzywioną ławką. Ten układ siedzeń można dostosować w zależności od trybu jazdy kontrolowanego przez kierowcę lub autonomicznego.

 

SEVEN oferuje elastyczną przestrzeń i różne urządzenia samochodowe, które można dostosować do indywidualnych potrzeb pasażerów. To skoncentrowane na człowieku podejście pozwala SEVEN wyobrazić sobie przyszłość mobilności i łączności, jednocześnie kładąc podwaliny pod przyszłe modele IONIQ.

 

SEVEN posiada konsolę Universal Island, specjalnie zaprojektowane sprzęty AGD oraz wielofunkcyjny graficzny interfejs użytkownika Smart Hub. Kiedy Smart Hub i przednie fotele połączą się z tylnym szezlongiem, SEVEN staje się miejscem, w którym klienci mogą spędzać czas w pojedynkę lub razem w blasku bocznych drzwi. W tranzycie, wbudowana minilodówka SEVEN zapewnia schłodzone orzeźwienie w podróży, a przedziały na buty odświeżają obuwie pasażerów.

 

Dach wizyjny koncepcyjny wyposażony jest w panoramiczny ekran, który nie tylko wyświetla różne treści w oparciu o gusta pasażerów, ale także zmienia ogólną atmosferę wnętrza, aby zagwarantować maksymalny relaks i przyjemność podczas podróżyJeden z najmniejszych samochodów na świecie
Elektryczne | 21.04.21

Jeden z najmniejszych samochodów na świecie

Hong Guang MINI EV Cabrio bo o nim mowa został zaprezentowany podczas targów Auto Szanghaj 2021.

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS
Premiery | 19.04.21

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS

Ford EVOS zadebiutował dzisiaj na targach Auto Shanghai 2021 jako pierwszy pojazd opracowany zgodnie z planem Forda China 2.0.

Mercedes-Benz VISION AVTR obsługa pojazdu za pomocą myśli
Concept Cars | 15.09.21

Mercedes-Benz VISION AVTR obsługa pojazdu za pomocą myśli

Na targach IAA MOBILIY w Monachium producent spod znaku trójramiennej gwiazdy po raz pierwszy zapowiada obsługę siłami umysłu jako nowy wymiar interakcji człowieka z samochodem.