Concept Cars | 14.06.22

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze

Rok po prezentacji pierwszego prototypu Hopium Machina, francuski producent luksusowych sedanów napędzanych wodorem, ujawnia dziś projekt swojego samochodu koncepcyjnego.

Opracowany przez projektanta motoryzacyjnego Félixa Godarda – wcześniej w Porsche, Tesli oraz Lucid, Hopium Machina Vision wyobraża sobie przyszłość relacji człowiek/maszyna.
Z przodu wyświetlacz „od słupka do słupka” zapewnia dostęp do cyfrowych informacji zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Może przekształcić się w pełny lub zminimalizowany układ zgodnie z potrzebami, w
ruch falowy. Konsola dotykowa oferuje nowe połączenie sensoryczne z interfejsem. Z tyłu pasażerowie mogą cieszyć się komfortem bezkompromisowej przestrzeni wewnętrznej i niezrównany widok na niebo.


Wszystkie materiały użyte we wnętrzu są najwyższej jakości, aby pojazd wytrzymał test czasu i zachować iskrę, zapewniając jednocześnie przejrzystość i identyfikowalność. Te materiały zostały pozyskane w Europie w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

 

Wygląd zewnętrzny pojazdu został dopracowany, który jest teraz zarówno atletyczny, jak i elegancki, ze sprytną równowagą proporcji. Obecne są również charakterystyczne elementy Hopium Machina, w tym imponująca krata które aktywują się, aby zoptymalizować chłodzenie układu ogniw paliwowych i inspirowane charakterystycznym oświetleniem przez fale na powierzchni wody.


Model będzie miał swoją premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2022 r., od 17 do 23 października.Futurystyczny samochód pokazowy AIR4 inspirowany kultowym Renault 4
Concept Cars | 27.11.21

Futurystyczny samochód pokazowy AIR4 inspirowany kultowym Renault 4

Aby zakończyć obchody 60. rocznicy Renault 4, producent samochodów postanowił stworzyć futurystyczny samochód pokazowy, będący reinterpretacją tego kultowego modelu.

Rolls-Royce Black Badge Ghost
Super Cars | 28.10.21

Rolls-Royce Black Badge Ghost

Najbardziej zaawansowany samochód marki został przeprojektowany tak, aby scharakteryzować alter ego Rolls-Royce'a: asertywny, dynamiczny i pełen mocy.

Nissan oficjalnie ogłosił premierę nowego coupe
Wiadomości | 11.06.21

Nissan oficjalnie ogłosił premierę nowego coupe

Model znany jako Z Proto Concept nabrał ostatecznych kształtów, które zobaczymy na premierze już za kilka dni.