Concept Cars | 14.06.22

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze

Rok po prezentacji pierwszego prototypu Hopium Machina, francuski producent luksusowych sedanów napędzanych wodorem, ujawnia dziś projekt swojego samochodu koncepcyjnego.

Opracowany przez projektanta motoryzacyjnego Félixa Godarda – wcześniej w Porsche, Tesli oraz Lucid, Hopium Machina Vision wyobraża sobie przyszłość relacji człowiek/maszyna.
Z przodu wyświetlacz „od słupka do słupka” zapewnia dostęp do cyfrowych informacji zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Może przekształcić się w pełny lub zminimalizowany układ zgodnie z potrzebami, w
ruch falowy. Konsola dotykowa oferuje nowe połączenie sensoryczne z interfejsem. Z tyłu pasażerowie mogą cieszyć się komfortem bezkompromisowej przestrzeni wewnętrznej i niezrównany widok na niebo.


Wszystkie materiały użyte we wnętrzu są najwyższej jakości, aby pojazd wytrzymał test czasu i zachować iskrę, zapewniając jednocześnie przejrzystość i identyfikowalność. Te materiały zostały pozyskane w Europie w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

 

Wygląd zewnętrzny pojazdu został dopracowany, który jest teraz zarówno atletyczny, jak i elegancki, ze sprytną równowagą proporcji. Obecne są również charakterystyczne elementy Hopium Machina, w tym imponująca krata które aktywują się, aby zoptymalizować chłodzenie układu ogniw paliwowych i inspirowane charakterystycznym oświetleniem przez fale na powierzchni wody.


Model będzie miał swoją premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2022 r., od 17 do 23 października.Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji
Wiadomości | 14.05.20

Nowy Peugeot E-Expert e-VAN nowej generacji

Nowy PEUGEOT e-Expert. Dwa poziomy zasięgu do 330 km w cyklu WLTP, Ttrzy długości nadwozia, możliwość holowania przyczepy o masie do 1000 kg i ładowność do 1275 kg, przestrzeń ładunkowa identyczna jak w wersjach z silnikiem spalinowym.

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia Elantry N
Wiadomości | 22.06.21

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia Elantry N

Elantra N to szósty model serii N, sedan o wysokich osiągach, który dzięki ekscytującym ulepszeniom marki N ujawnia bardziej sportową stronę.

Nowa limitowana edycja Sherwood Green Jaguar F-TYPE
Tuning | 09.12.20

Nowa limitowana edycja Sherwood Green Jaguar F-TYPE

W marcu 2021 r. Jaguar będzie świętował diamentową rocznicę legendarnego E-type prezentując charakterystyczny nowy model F-TYPE Heritage 60 Edition od SV Bespoke.