Concept Cars | 14.06.22

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze

Rok po prezentacji pierwszego prototypu Hopium Machina, francuski producent luksusowych sedanów napędzanych wodorem, ujawnia dziś projekt swojego samochodu koncepcyjnego.

Opracowany przez projektanta motoryzacyjnego Félixa Godarda – wcześniej w Porsche, Tesli oraz Lucid, Hopium Machina Vision wyobraża sobie przyszłość relacji człowiek/maszyna.
Z przodu wyświetlacz „od słupka do słupka” zapewnia dostęp do cyfrowych informacji zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Może przekształcić się w pełny lub zminimalizowany układ zgodnie z potrzebami, w
ruch falowy. Konsola dotykowa oferuje nowe połączenie sensoryczne z interfejsem. Z tyłu pasażerowie mogą cieszyć się komfortem bezkompromisowej przestrzeni wewnętrznej i niezrównany widok na niebo.


Wszystkie materiały użyte we wnętrzu są najwyższej jakości, aby pojazd wytrzymał test czasu i zachować iskrę, zapewniając jednocześnie przejrzystość i identyfikowalność. Te materiały zostały pozyskane w Europie w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

 

Wygląd zewnętrzny pojazdu został dopracowany, który jest teraz zarówno atletyczny, jak i elegancki, ze sprytną równowagą proporcji. Obecne są również charakterystyczne elementy Hopium Machina, w tym imponująca krata które aktywują się, aby zoptymalizować chłodzenie układu ogniw paliwowych i inspirowane charakterystycznym oświetleniem przez fale na powierzchni wody.


Model będzie miał swoją premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2022 r., od 17 do 23 października.Mustang Mach-E potrzebuje 10 min ładowania aby przejechać dodatkowe 119 km
Wiadomości | 16.05.20

Mustang Mach-E potrzebuje 10 min ładowania aby przejechać dodatkowe 119 km

Ostatnie testy Forda pokazują, że nowy, całkowicie elektryczny Mustang Mach-E szacuje się, że zwiększy zasięg średnio o 119 km w ciągu około 10 minut ładowania, gdy używana jest stacja ładująca IONITY.

Dacia Manifesto Concept
Concept Cars | 21.09.22

Dacia Manifesto Concept

Chociaż nie jest to zapowiedź nadchodzącego modelu, Manifesto jest laboratorium pomysłów z niektórymi innowacyjnymi funkcjami dostępnymi w przyszłych pojazdach z gamy Dacii.

CUPRA wprowadza do swojej gamy Leona w wersji VZ CUP
Tuning | 28.01.22

CUPRA wprowadza do swojej gamy Leona w wersji VZ CUP

Nowy dodatek do gamy oraz hołd dla modeli CUP Competition, będzie dostępny zarówno w wersji nadwozia typu 5-drzwiowego hatchbacka, jak i Sportstourer.