Concept Cars | 14.06.22

Hopium Machina Vision sedan z napędem wodorowym odsłania swoje wnętrze

Rok po prezentacji pierwszego prototypu Hopium Machina, francuski producent luksusowych sedanów napędzanych wodorem, ujawnia dziś projekt swojego samochodu koncepcyjnego.

Opracowany przez projektanta motoryzacyjnego Félixa Godarda – wcześniej w Porsche, Tesli oraz Lucid, Hopium Machina Vision wyobraża sobie przyszłość relacji człowiek/maszyna.
Z przodu wyświetlacz „od słupka do słupka” zapewnia dostęp do cyfrowych informacji zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Może przekształcić się w pełny lub zminimalizowany układ zgodnie z potrzebami, w
ruch falowy. Konsola dotykowa oferuje nowe połączenie sensoryczne z interfejsem. Z tyłu pasażerowie mogą cieszyć się komfortem bezkompromisowej przestrzeni wewnętrznej i niezrównany widok na niebo.


Wszystkie materiały użyte we wnętrzu są najwyższej jakości, aby pojazd wytrzymał test czasu i zachować iskrę, zapewniając jednocześnie przejrzystość i identyfikowalność. Te materiały zostały pozyskane w Europie w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

 

Wygląd zewnętrzny pojazdu został dopracowany, który jest teraz zarówno atletyczny, jak i elegancki, ze sprytną równowagą proporcji. Obecne są również charakterystyczne elementy Hopium Machina, w tym imponująca krata które aktywują się, aby zoptymalizować chłodzenie układu ogniw paliwowych i inspirowane charakterystycznym oświetleniem przez fale na powierzchni wody.


Model będzie miał swoją premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2022 r., od 17 do 23 października.Ghibli Hybrid pierwszy pojazd hybrydowy w historii Maserati
Premiery | 16.07.20

Ghibli Hybrid pierwszy pojazd hybrydowy w historii Maserati

Wraz z nowym Ghibli Hybrid marka Trident wkracza w świat elektryfikacji. Zobacz wideo.

Alfa Romeo Racing ORLEN C41
MotorSport | 22.01.21

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Pierwsze informacje na temat prezentacji nowego zespołu na sezon 2021.

Nowy kamper Toyota PROACE Verso Tanuki
Wiadomości | 23.03.23

Nowy kamper Toyota PROACE Verso Tanuki

Przestronny osobowy van z nadwoziem Long otrzymuje wysokiej jakości wyposażenie kempingowe, skonfigurowane przez doświadczonych podróżników.