Premiery | 22.09.21

Honda przedstawiła dzisiaj odświeżony model Passport

Nowa, wytrzymała konstrukcja zewnętrzna lepiej odzwierciedla prawdziwe możliwości terenowe, jak na krętych górskich drogach lub na autostradzie.

Nowa stylistyka przodu i tyłu lepiej odzwierciedla solidne możliwości mocnej konstrukcji unibody, niezależnego przedniego i tylnego zawieszenia, standardowego silnika V6 i dostępnego wiodącego w swojej klasie układu napędu na cztery koła i-VTM4 z wektorem momentu obrotowego. Nowa blacha od słupków A z przodu obejmuje nową maskę silnika z wyraźnym wybrzuszeniem, nowy kwadratowy przód i pionowy grill, unikalny dla modelu Passport, oraz nowe przednie błotniki.

 

Jeden z najmocniejszych SUV-ów w swojej klasie, każda Honda Passport jest napędzana 3,5-litrowym silnikiem V6 o mocy 280 koni mechanicznych i jest wspierany przez płynną i responsywną 9-biegową automatyczną skrzynię biegów. Standardowo w TrailSport i Elite, a także dostępny w EX-L, jest system Hondy i-VTM4 z wektorowaniem momentu obrotowego na wszystkie koła. W każdych warunkach system poprawia sterowność i zarządzanie trakcją, automatycznie przenosząc do 70 procent 262 lb.ft silnika (SAE netto przy 4700 obr./min) momentu obrotowego na tylne koła i ciągłe rozdzielanie 100 procent tego momentu między tylne koła w zależności od warunków jazdy na każdym kole.

 

Zdolności terenowe Hondy Passport znacznie przewyższają konkurencję opartą na crossoverach. Ponadto czterotrybowe inteligentne zarządzanie trakcją Passport umożliwia kierowcom dostosowanie systemu i-VTM4 do różnych terenów, w tym piasku, śniegu, błota i utwardzonych dróg. Dzięki 8,1 cala prześwitu (z AWD), Passport może poruszać się po trudnych szlakach, a jego zdolność holowania 5000 funtów (z AWD, z dodatkowym wyposażeniem) pozwala ciągnąć dużą przyczepę kempingową lub zabawki terenowe.

Mocna, jednoczęściowa konstrukcja Passport oraz niezależne przednie i tylne zawieszenie zapewniają wiodący w swojej klasie komfort i dynamikę jazdy po drogach, a ostry, precyzyjny układ kierowniczy nadaje Passportowi sportowy charakter w każdej sytuacji.

Wewnątrz, aby uzyskać bardziej sportowy, terenowy charakter, wersje Passport EX-L mają teraz kontrastowe szwy na perforowanych skórzanych siedzeniach, a wszystkie wykończenia mają nowe szare podświetlenie zestawu wskaźników i białe wskazówki.

 

Paszport wygodnie mieści pięć osób, a jego wiodąca w swojej klasie 50,5 m3. przestrzeni ładunkowej zapewnia mnóstwo miejsca na każdy sprzęt. Elektrycznie sterowana klapa tylna jest standardem we wszystkich wersjach, z dostępem bez użycia rąk w wersji Elite. Przestrzeń ładunkową można powiększyć o 2,5 m3. dzięki licznym schowkom pod podłogą, idealnych do przechowywania przedmiotów poza zasięgiem wzroku, przechowywania mokrych ubrań lub zabłoconych butów turystycznych.

 

Planuje się, że Honda Passport 2022 zacznie pojawiać się u dealerów tej zimy.Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary
Concept Cars | 13.08.21

Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary

Podczas Monterey Car Week amerykański producent samochodów marka Lincoln pokaże jedyny w swoim rodzaju futurystyczny concept car.

Cztery rodzaje napędów do wyboru w nowej Skodzie Octavii
Wiadomości | 15.07.20

Cztery rodzaje napędów do wyboru w nowej Skodzie Octavii

Nowa ŠKODA OCTAVIA dostępna będzie na rynku polskim z aż czterema różnymi rodzajami napędów.

Nissan Design tworzy GT-R X 2050
Concept Cars | 19.12.20

Nissan Design tworzy GT-R X 2050

Twórcy Nissana tworzą model 1: 1 w oparciu o wizję starszych studentów projektowania, dotyczącą super autonomicznej przyszłości.