Concept Cars | 19.06.23

H1st vision, samochód koncepcyjny zaprojektowany przez Software République

Prawdziwe doświadczenie wykraczające poza mobilność samochodową, wizja H1st to nie tylko samochód koncepcyjny: to namacalna wizja mobilności jutra.

Otwarty ekosystem innowacji stworzony przez sześć dużych firm (Atos, Dassault Systèmes, Orange, Grupa Renault, STMicroelectronics i Thales), Software République wyznaczył sobie jasne cele, aby pomóc w stworzeniu europejskiego ekosystemu dla zrównoważonej, suwerennej i bezpiecznej mobilności. Jego plan działania określa ambicję uruchomienia 10 nowych usług i produktów, inkubacji 50 lub więcej startupów i oferowania usług w ponad 50 lokalizacjach geograficznych na całym świecie do 2025 roku.

 

Utworzona zaledwie dwa lata temu firma Software République organizuje światową premierę koncepcji współpracy na wystawie Viva Technology 2023. Obejmuje funkcjonalne i innowacyjne technologie, które ilustrują skoncentrowane na człowieku wizje mobilności przyszłości. Jej nazwa to wizja H1 (pierwsza wizja człowieka).

 

To rewolucja w mobilności, łącząca 20 konkretnych, operacyjnych innowacji.

 

Ten fizyczny pojazd podwaja się jako wirtualna replika, wirtualny bliźniak w cyfrowym wszechświecie, w którym komunikują się systemy, które są obecnie niezależne (infrastruktura, energia, usługi publiczne, użytkownicy różnych kategorii). Umożliwia to modelowanie, wizualizację i symulację różnych przypadków użycia, które mogą wystąpić w świecie rzeczywistym. Dzięki połączeniu ze środowiskiem, H1st vision jest w ciągłym dialogu z cyfrowymi i fizycznymi ekosystemami. Prawdziwe doświadczenie wykraczające poza mobilność samochodową, wizja H1st to nie tylko samochód koncepcyjny: to namacalna wizja mobilności jutra.

 

20 innowacji w tym demonstratorze technologii koncentruje się na ludziach. Wszystkie są sprawne: dbają o kierowcę, jego pasażerów i innych użytkowników dróg.

 

Przykładowe funkcje pierwszej wizji:

całkowicie nowa i bezpieczna biometryczna kontrola dostępu
jedyne w swoim rodzaju wrażenia dźwiękowe w środku
zoptymalizowany zasięg pojazdu i ładowanie
monitor i asystent stanu kierowcy i pojazdu
alerty predykcyjne w celu ochrony pasażerów i innych osób na drodze za pomocą alertów predykcyjnych
Pierwsza wizja jest wypełniona wiedzą członków Software République, z których wszyscy są głównymi graczami, oraz obiecującymi startupami wybranymi ze względu na ich wyjątkowy wkład. Został opracowany przez zespół 100 osób w rekordowych sześciu miesiącach. Dzięki tej funkcjonalnej, wirtualnej i rzeczywistej koncepcji, Software République demonstruje znaczenie otwartego modelu innowacji dla inkubacji prawdziwych projektów przemysłowych, które pomagają uczynić Europę czołowym ośrodkiem mobilności przyszłości.Aston Martin opublikował pierwsze zdjęcia modelu DBS 770 Ultimate Volante
Super Cars | 13.04.23

Aston Martin opublikował pierwsze zdjęcia modelu DBS 770 Ultimate Volante

Niezrównana zaciekłość, jakiej żaden volante przed nią nie miał zapowiada epickie pożegnanie dla flagowego tourera brytyjskiego producenta samochodów.

Najmocniejszy seryjny silnik AMG V8 w historii, oto nowy Mercedes-AMG GT Black Series
Super Cars | 15.07.20

Najmocniejszy seryjny silnik AMG V8 w historii, oto nowy Mercedes-AMG GT Black Series

Najmocniejszy seryjny silnik AMG V8 w historii, najbardziej wyrazisty design, najbardziej zaawansowana aerodynamika i najbardziej wyszukana mieszanka materiałów plus ?najostrzejsza? dynamika jazdy.

Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe
Wiadomości | 06.10.20

Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe

Hyundai wprowadził globalny program H2U promujący technologie wodorowe, który podkreśla zaangażowanie Hyundaia na rzecz zrównoważonej mobilności dostępnej dla każdego.