Concept Cars | 19.06.23

H1st vision, samochód koncepcyjny zaprojektowany przez Software République

Prawdziwe doświadczenie wykraczające poza mobilność samochodową, wizja H1st to nie tylko samochód koncepcyjny: to namacalna wizja mobilności jutra.

Otwarty ekosystem innowacji stworzony przez sześć dużych firm (Atos, Dassault Systèmes, Orange, Grupa Renault, STMicroelectronics i Thales), Software République wyznaczył sobie jasne cele, aby pomóc w stworzeniu europejskiego ekosystemu dla zrównoważonej, suwerennej i bezpiecznej mobilności. Jego plan działania określa ambicję uruchomienia 10 nowych usług i produktów, inkubacji 50 lub więcej startupów i oferowania usług w ponad 50 lokalizacjach geograficznych na całym świecie do 2025 roku.

 

Utworzona zaledwie dwa lata temu firma Software République organizuje światową premierę koncepcji współpracy na wystawie Viva Technology 2023. Obejmuje funkcjonalne i innowacyjne technologie, które ilustrują skoncentrowane na człowieku wizje mobilności przyszłości. Jej nazwa to wizja H1 (pierwsza wizja człowieka).

 

To rewolucja w mobilności, łącząca 20 konkretnych, operacyjnych innowacji.

 

Ten fizyczny pojazd podwaja się jako wirtualna replika, wirtualny bliźniak w cyfrowym wszechświecie, w którym komunikują się systemy, które są obecnie niezależne (infrastruktura, energia, usługi publiczne, użytkownicy różnych kategorii). Umożliwia to modelowanie, wizualizację i symulację różnych przypadków użycia, które mogą wystąpić w świecie rzeczywistym. Dzięki połączeniu ze środowiskiem, H1st vision jest w ciągłym dialogu z cyfrowymi i fizycznymi ekosystemami. Prawdziwe doświadczenie wykraczające poza mobilność samochodową, wizja H1st to nie tylko samochód koncepcyjny: to namacalna wizja mobilności jutra.

 

20 innowacji w tym demonstratorze technologii koncentruje się na ludziach. Wszystkie są sprawne: dbają o kierowcę, jego pasażerów i innych użytkowników dróg.

 

Przykładowe funkcje pierwszej wizji:

całkowicie nowa i bezpieczna biometryczna kontrola dostępu
jedyne w swoim rodzaju wrażenia dźwiękowe w środku
zoptymalizowany zasięg pojazdu i ładowanie
monitor i asystent stanu kierowcy i pojazdu
alerty predykcyjne w celu ochrony pasażerów i innych osób na drodze za pomocą alertów predykcyjnych
Pierwsza wizja jest wypełniona wiedzą członków Software République, z których wszyscy są głównymi graczami, oraz obiecującymi startupami wybranymi ze względu na ich wyjątkowy wkład. Został opracowany przez zespół 100 osób w rekordowych sześciu miesiącach. Dzięki tej funkcjonalnej, wirtualnej i rzeczywistej koncepcji, Software République demonstruje znaczenie otwartego modelu innowacji dla inkubacji prawdziwych projektów przemysłowych, które pomagają uczynić Europę czołowym ośrodkiem mobilności przyszłości.Nowa generacja  KIA Carnival zadebiutuje tego lata
Wiadomości | 18.06.20

Nowa generacja KIA Carnival zadebiutuje tego lata

Kia Motors Corporation ujawniła dziś pierwszy szkic flagowego minivana Carnival czwartej generacji. Ewolucja i nowy wygląd modelu sprzedanego w ponad dwóch milionach sztuk na całym świecie od 1998 roku.

Genesis zaprezentował zdjęcia modelu G70 Shooting Brake
Wiadomości | 12.05.21

Genesis zaprezentował zdjęcia modelu G70 Shooting Brake

Ta wiadomość jest następstwem niedawnego ogłoszenia firmy, że zadebiutuje w Europie tego lata. Model G70 Shooting Brake, zaprojektowano z myślą o europejskich klientach.

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak
MotorSport | 02.05.23

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak

Alpine ujawnia pierwsze zdjęcia specjalnie przygotowanego modelu A110, który po raz pierwszy startuje w Pikes Peak International Hill Climb, legendarnym amerykańskim wyścigu do chmur.