Super Cars | 22.02.21

Gordon Murray Automotive zaprezentował supersamochód T.50s Niki Lauda

T.50s został zaprojektowany, aby oferować najlepsze wrażenia z jazdy na torze z jeszcze bardziej ekstremalną specyfikacją. >>> Zobacz wideo z premiery.

Z drogi na tor, T.50s Niki Lauda został zaprojektowany bez kompromisów, z setkami części zmienionych w drogowym supersamochodzie T.50, aby zoptymalizować samochód do użytku na torze. Nazwany na cześć legendarnego trzykrotnego mistrza świata F1 i byłego kolegi z drużyny Gordona Murraya w Brabham, Nikiego Laudy, model T.50s reprezentuje jazdę w najczystszej formie.

 

Gordon Murray Automotive pierwszy raz zaprezentował supersamochód T.50s Niki Lauda. Opracowany równolegle z T.50, supersamochodem najbardziej zorientowanym na kierowcę w historii. T.50s Niki Lauda został wymyślony, zaprojektowany i skonstruowany tak, aby oferować najlepsze wrażenia z jazdy na torze.
Podobnie jak T.50, T.50s Niki Lauda został zaprojektowany i wykonany bez kompromisów, ale z jeszcze bardziej ekstremalną specyfikacją. Waży zaledwie 852 kg i jest napędzany znacznie przeprojektowaną wersją silnika T.50, zaprojektowaną przez Cosworth. 3,9-litrowy silnik V12, wytwarzający 725 KM, przyspieszający do 12 100 obr./min i wyposażony w nowo zaprojektowaną sześciobiegową skrzynię biegów Xtrac. Zaawansowana aerodynamika wspomagana przez wentylator montowany z tyłu o średnicy 400 mm wytworzy do 1500 kg docisku dla optymalnej wydajności toru jazdy.


T.50 Niki Lauda zostanie wyprodukowanych w zaledwie 25 sztukach w cenie 3,1 mln GBP (przed opodatkowaniem). Produkcja rozpocznie się w styczniu 2023 r. w centrum produkcyjnym Gordon Murray Automotive w Dunsfold, Surrey, Wielka Brytania, po zakończeniu serii 100 supersamochodów T.50.Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne
Elektryczne | 19.10.20

Mercedes-Benz EQC 4x4 ekstremalne auto elektryczne

EQC 4x4? to elektryczny samochód ekstremalny. Mercedes-Benz chce przetestować ograniczenia w tym pojeździe i pokazać, że e-mobilność to nie tylko miejski, ale także możliwy do wyobrażenia off-road.

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival
Premiery | 23.02.21

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival

Premiera zupełnie nowej Kia Carnival (MPV) 2022, która zastępuje odchodzący model Sedona.

Dofinansowania do samochodów elektrycznych w pigułce
Wiadomości | 18.03.23

Dofinansowania do samochodów elektrycznych w pigułce

“Mój elektryk” to rządowy program wsparcia zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych. W przypadku samochodów osobowych dotacja wynosi do 27 tys. zł.