Elektryczne | 13.05.21

GMC HUMMER EV Pickup przechodzi rygorystyczne testy terenowe

Pierwsza na świecie w pełni elektryczna superciężarówka na trudnych trasach w pobliżu Moab w stanie Utah.

Cicha rewolucja trwa nadal, gdy GMC HUMMER EV Pickup przechodzi rygorystyczne testy terenowe przed debiutem produkcyjnym tej jesieni. Zobacz, jak zespół GMC HUMMER EV wystawia pierwsze na świecie w pełni elektryczne superciężarówki na trudnych trasach w pobliżu Moab w stanie Utah, udowadniając swoje możliwości terenowe.

 

Przemierzając legendarne szlaki w Moab, zespół przeprowadził testy i kalibrację, obejmując osprzęt adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego, tryb ekstrakcji, tryb terenowy, sterowanie jednym pedałem jazdy, e4WD i rozdział momentu obrotowego, eLockery, kontrolę stabilności, tylny układ kierowniczy, CrabWalk i inne.
Dostępny tryb terenowy, część kontroli trybu jazdy GMC HUMMER EV, będzie oferować dwie kalibracje hamowania, z opcją łagodnego hamowania do jazdy na dwie stopy i specjalnie zaprojektowaną kontrolą jazdy na jednym pedale podczas jazdy terenowej z niską prędkością. Zapoczątkowany przez General Motors w innych pojazdach elektrycznych, tryb One-Pedal Driving umożliwia kierowcy przyspieszanie i zwalnianie wyłącznie za pomocą pedału przyspieszenia. W trybie Terrain ta sama kontrola jazdy jednym pedałem jest dostosowana do unikalnych kalibracji do jazdy terenowej z ograniczoną prędkością, pomagając kierowcy w pokonywaniu stromych wzniesień, pełzania po skałach i innych trudnych terenach bez konieczności przełączania między pedałem przyspieszenia i hamulca.

 

„Jazda jednym pedałem zapewnia doskonałe poczucie kontroli dzięki optymalizacji hamowania regeneracyjnego, hamowania ciernego i momentu obrotowego silnika napędowego przez cały pedał przyspieszenia” - powiedział Aaron Pfau, główny inżynier ds. Rozwoju w GMC HUMMER EV. „Kierowcy szybko zauważą korzyści, gdy wypróbują go w terenie”.

 

Kiedy droga staje się trudna, nadchodząca funkcja Extract Mode1 umożliwia podniesienie wysokości adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego o około 6 cali, aby pomóc GMC HUMMER EV w radzeniu sobie w ekstremalnych sytuacjach terenowych, takich jak usuwanie dużych głazów i brodzenie w głębszej wodzie.

 

„GMC HUMMER EV to czysta karta, którą wypełnił oddany zespół inżynierów, którzy są zagorzałymi entuzjastami jazdy terenowej” - powiedział Pfau. „Funkcje takie jak jazda jednym pedałem, tryb terenowy i tryb ekstrakcji1 dają w rezultacie absolutną bestię terenową, która zabierze Cię w nowe miejsca”Nowe BMW i7 M70 xDrive
Premiery | 17.04.23

Nowe BMW i7 M70 xDrive

BMW M wprowadza najmocniejszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach, który będzie liderem nowej gamy BMW serii 7.

Jeep Renegade oraz Compass w wersji plug-in hybrid dostępne do zamówienia
Wiadomości | 02.07.20

Jeep Renegade oraz Compass w wersji plug-in hybrid dostępne do zamówienia

Nowe Jeep Renegade 4xe i Jeep Compass 4xe dostępne do zamówienia we Włoszech i we Francji. Oba modele 4xe będą dostępne do zamówienia na innych głównych rynkach europejskich w najbliższych tygodniach.

CUPRA inicjuje kibicowanie FC Barcelona w meczach przy zamkniętych trybunach
Wiadomości | 15.05.20

CUPRA inicjuje kibicowanie FC Barcelona w meczach przy zamkniętych trybunach

CUPRA podjęła inicjatywę we współpracy z FC Barcelona, która zapewni ciepłą atmosferę kibiców na boisku Camp Nou po powrocie zawodów piłkarskich. Pod hasłem ?Wygrajmy ten mecz razem? oficjalny partner Barçy w branży motoryzacyjnej i mobilności wzywa fanów z całego świata do przesyłania zdjęć dopingujących ich drużynę z domu. Obrazy te, które można przesłać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej CUPRA, będą wyświetlane na ekranach LED rozmieszczonych wokół boiska podczas meczów z zamkniętymi drzwiami na Camp Nou.