Wiadomości | 01.08.23

Rewelacyjne wyniki Automobili Lamborghini

Po raz kolejny doskonałe pierwsze sześć miesięcy 2023 roku, gdzie marka osiągnęła rekordowe wyniki pod względem sprzedaży, obrotów i rentowności.


Rewelacyjne wyniki Automobili Lamborghini

Po raz kolejny była to doskonała pierwsza połowa roku obrotowego dla Automobili Lamborghini. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku marka osiągnęła rekordowe wyniki pod względem sprzedaży, obrotów i rentowności. Oszałamiające osiągnięcie było przede wszystkim zasługą modeli Urus i Huracán, które wyprzedały się do końca produkcji i odegrały kluczową rolę w osiągnięciu kamienia milowego 5341 egzemplarzy dostarczonych na całym świecie. Klienci Lamborghini również bardzo pozytywnie zareagowali na debiut Revuelto, składając zamówienia na zupełnie nowy hybrydowy supersportowy samochód obejmujący ponad dwa lata produkcji.

 

Pod względem poszczególnych rynków ponownie przodują Stany Zjednoczone z 1625 dostarczonymi samochodami, następnie Wielka Brytania (514 dostarczonych samochodów), Niemcy (511), Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (450), Japonia ( 280) i Włochy (270).

 

„Osiągnęliśmy kolejne półroczne rekordy dla naszej firmy i jesteśmy dumni z komunikowania wyników” — mówi Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini. „Jesteśmy naprawdę podekscytowani tymi liczbami, dostarczonymi tylko dwoma modelami z gamy, w roku, który możemy określić jako wyjątkowy dla Lamborghini. Oprócz obchodów 60-lecia firmy, w 2023 r. wprowadzono na rynek Revuelto, pierwszą hybrydę typu plug-in w naszej historii, oraz zaprezentowano SC63, najbardziej zaawansowany samochód wyścigowy, jaki kiedykolwiek zaprojektował Lamborghini, który jest kontynuacją firmowego Direzione Cor Strategia Tauri na rzecz elektryzowania zasięgu”.

 


Firma odnotowuje również tendencję wzrostową w przychodach, które wzrosły do 1421 mln euro: wzrost o 6,7% w tym samym okresie w 2022 r. Dochód operacyjny wzrósł o 7,2% do rekordowego poziomu 456 mln euro w porównaniu z 425 mln euro w 2022 r. W związku z tym rentowność sprzedaży (RoS) również poprawiła się i wyniosła 32,1 %.

 


Do najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy 2023 r. należy wprowadzenie na rynek zupełnie nowego Lamborghini Revuelto, które zostało zaprezentowane w marcu z zamówieniami obejmującymi już ponad dwa lata produkcji, oraz debiut SC63, hybrydowego prototypu LMDh zaprojektowanego do konkurowania na najwyższy poziom wyścigów wytrzymałościowych.Toyota bZ Compact SUV Concept zaprezentowana w USA
Concept Cars | 19.11.22

Toyota bZ Compact SUV Concept zaprezentowana w USA

Koncepcyjny kompaktowy SUV Toyota bZ został zaprezentowany w Los Angeles, gdzie swoją światową premierą rozpoczął tegoroczne Los Angeles Auto Show.

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów
Wiadomości | 22.09.21

Poznaj internetowe narzędzie do weryfikacji historii pojazdów

Platforma carVertical, dostarcza dane dotyczące zapisów o rejestracji samochodów, odczytach odległościomierzy i historii wypadków, ale nie tylko.

Honda przedstawiła dzisiaj odświeżony model Passport
Premiery | 22.09.21

Honda przedstawiła dzisiaj odświeżony model Passport

Nowa, wytrzymała konstrukcja zewnętrzna lepiej odzwierciedla prawdziwe możliwości terenowe, jak na krętych górskich drogach lub na autostradzie.