Wiadomości | 01.08.23

Rewelacyjne wyniki Automobili Lamborghini

Po raz kolejny doskonałe pierwsze sześć miesięcy 2023 roku, gdzie marka osiągnęła rekordowe wyniki pod względem sprzedaży, obrotów i rentowności.


Rewelacyjne wyniki Automobili Lamborghini

Po raz kolejny była to doskonała pierwsza połowa roku obrotowego dla Automobili Lamborghini. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku marka osiągnęła rekordowe wyniki pod względem sprzedaży, obrotów i rentowności. Oszałamiające osiągnięcie było przede wszystkim zasługą modeli Urus i Huracán, które wyprzedały się do końca produkcji i odegrały kluczową rolę w osiągnięciu kamienia milowego 5341 egzemplarzy dostarczonych na całym świecie. Klienci Lamborghini również bardzo pozytywnie zareagowali na debiut Revuelto, składając zamówienia na zupełnie nowy hybrydowy supersportowy samochód obejmujący ponad dwa lata produkcji.

 

Pod względem poszczególnych rynków ponownie przodują Stany Zjednoczone z 1625 dostarczonymi samochodami, następnie Wielka Brytania (514 dostarczonych samochodów), Niemcy (511), Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (450), Japonia ( 280) i Włochy (270).

 

„Osiągnęliśmy kolejne półroczne rekordy dla naszej firmy i jesteśmy dumni z komunikowania wyników” — mówi Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini. „Jesteśmy naprawdę podekscytowani tymi liczbami, dostarczonymi tylko dwoma modelami z gamy, w roku, który możemy określić jako wyjątkowy dla Lamborghini. Oprócz obchodów 60-lecia firmy, w 2023 r. wprowadzono na rynek Revuelto, pierwszą hybrydę typu plug-in w naszej historii, oraz zaprezentowano SC63, najbardziej zaawansowany samochód wyścigowy, jaki kiedykolwiek zaprojektował Lamborghini, który jest kontynuacją firmowego Direzione Cor Strategia Tauri na rzecz elektryzowania zasięgu”.

 


Firma odnotowuje również tendencję wzrostową w przychodach, które wzrosły do 1421 mln euro: wzrost o 6,7% w tym samym okresie w 2022 r. Dochód operacyjny wzrósł o 7,2% do rekordowego poziomu 456 mln euro w porównaniu z 425 mln euro w 2022 r. W związku z tym rentowność sprzedaży (RoS) również poprawiła się i wyniosła 32,1 %.

 


Do najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy 2023 r. należy wprowadzenie na rynek zupełnie nowego Lamborghini Revuelto, które zostało zaprezentowane w marcu z zamówieniami obejmującymi już ponad dwa lata produkcji, oraz debiut SC63, hybrydowego prototypu LMDh zaprojektowanego do konkurowania na najwyższy poziom wyścigów wytrzymałościowych.Nissan przedstawia nowy model Townstar
Premiery | 28.09.21

Nissan przedstawia nowy model Townstar

Nowy model stanowi kompleksową i konkurencyjną ofertę w segmencie lekkich samochodów dostawczych wyposażonych w silniki benzynowe oraz elektryczne.

Całkowicie elektryczny Rimac Nevera po raz kolejny wygrywa w drag race
Wiadomości | 05.08.23

Całkowicie elektryczny Rimac Nevera po raz kolejny wygrywa w drag race

Jako jedyny dwumiejscowy i dopuszczony do ruchu drogowego hipersamochód GT, Rimac Nevera z miejscem dla dwóch osób i ich bagażu ciągle bije rekordy.

Nowa forma SUV-a typu Sport
Wiadomości | 12.10.23

Nowa forma SUV-a typu Sport

Toyota wprowadza na rynek japoński zupełnie nowy model Crown „Sport”, który oferuje ekscytującą atmosferę w pakiecie z łatwym do wsiadania, wysiadania i prowadzenia, zwinną i sportową jazdę.