Wiadomości | 23.03.23

GHIATH SWAT, najbardziej zaawansowany na świecie pojazdu bezpieczeństwa

W Motors, producent samochodów z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaprezentował swój najnowszy model GHIATH SWAT podczas Światowego Szczytu Policji, który odbywa się w Dubaju.


GHIATH SWAT, najbardziej zaawansowany na świecie pojazdu bezpieczeństwa

Inicjatywa Działu Projektów Specjalnych, taktyczny pojazd reagowania GHIATH SWAT, jest kontynuacją najbardziej zaawansowanego na świecie pojazdu bezpieczeństwa, GHIATH Smart Patrol, który został oficjalnie zaprezentowany na zeszłorocznym szczycie.


Zaprojektowany, skonstruowany i opracowany przez W Motors w odpowiedzi na wysokie wymagania operacji zespołu SWAT, specjalnie skonstruowany GHIATH SWAT spełnia najwyższe branżowe standardy reakcji taktycznej. Jego wytrzymała, agresywna konstrukcja jest wspierana przez dostosowane, ulepszone zawieszenie o dużej wytrzymałości, zapewniające większą ładowność i możliwość bezproblemowego radzenia sobie w zróżnicowanym terenie. Uzupełnieniem jest szereg wbudowanych możliwości technologicznych nowej generacji, zaprojektowanych w celu wspierania bezpieczeństwa i sukcesu misji.

 


Kluczowe cechy zewnętrzne GHIATH SWAT obejmują wzmocniony przedni drążek do pchania; taktyczne stopnie boczne i tylne; systemy mocowania i przechowywania broni i amunicji; magazyn specjalistycznego sprzętu policyjnego; system dymu rozpraszającego tłum; dwa systemy oświetlenia LED na podczerwień klasy wojskowej do jazdy w nocy i nadzoru; ukryte światła śledzące na podczerwień i dwa boczne wsporniki z podświetleniem LED o dużej intensywności; oraz dziewięć kamer monitorujących z funkcją rozpoznawania tablic rejestracyjnych.


Wnętrze jest nie mniej imponujące dzięki rozpoznawaniu twarzy i kamer monitorujących zachowanie kierowcy; system wdrażania lokalizatora GPS pojazdu; łączność w czasie rzeczywistym z centrum sterowania; plus dwa wyjmowane tablety z Androidem montowane na tylnych siedzeniach i cztery policyjne stacje dokujące do ładowania.


 
Fabryka W Motors zostanie również w pełni ukończona w drugim kwartale 2023 r. i będzie wyposażona w dedykowaną linię montażową GHIATH, na której ma być produkowanych około 1000 pojazdów rocznie. Następnie zostaną wprowadzone na rynek dodatkowe modele GHIATH, które mają zostać wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, we współpracy z dubajską policją w ramach rozwijającej się floty.

 

Zlokalizowany w Dubai Silicon Oasis, najnowocześniejszy zakład produkcyjny dla branży motoryzacyjnej, pierwszy tego typu na Bliskim Wschodzie, będzie centrum produkcyjnym dla rosnącego portfolio pojazdów nowej generacji firmy, w tym limitowanych serii hipersamochodów, elektrycznych pojazdy (EV) i modele autonomiczne, a także pojazdy Działu Projektów Specjalnych.Mazda przedstawia koncepcyjny kompaktowy samochód sportowy MAZDA ICONIC SP
Concept Cars | 25.10.23

Mazda przedstawia koncepcyjny kompaktowy samochód sportowy MAZDA ICONIC SP

Nowy typ samochodu sportowego, dostosowany do nowej epoki, zaprezentowany po raz pierwszy na Japan Mobility Show 2023

Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi
Super Cars | 14.05.20

Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi

Trwają testy nowego super samochodu sportowego Maserati, będzie hołdem dla Sir Stirlinga Mossa, brytyjskiego asa wyścigowego, który zmarł 12 kwietnia w wieku 90 lat.

Nowy McLaren 750S, najlżejszy i najmocniejszy produkowany seryjnie McLaren
Super Cars | 26.04.23

Nowy McLaren 750S, najlżejszy i najmocniejszy produkowany seryjnie McLaren

Najlżejszy i najmocniejszy produkowany seryjnie McLaren, nowy 750S z silnikiem V8 i napędem na tylne koła, dostępny w wersji coupe i kabriolet, jest bezwstydnie supersamochodem dla purystów.