Wiadomości | 23.03.23

GHIATH SWAT, najbardziej zaawansowany na świecie pojazdu bezpieczeństwa

W Motors, producent samochodów z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaprezentował swój najnowszy model GHIATH SWAT podczas Światowego Szczytu Policji, który odbywa się w Dubaju.


GHIATH SWAT, najbardziej zaawansowany na świecie pojazdu bezpieczeństwa

Inicjatywa Działu Projektów Specjalnych, taktyczny pojazd reagowania GHIATH SWAT, jest kontynuacją najbardziej zaawansowanego na świecie pojazdu bezpieczeństwa, GHIATH Smart Patrol, który został oficjalnie zaprezentowany na zeszłorocznym szczycie.


Zaprojektowany, skonstruowany i opracowany przez W Motors w odpowiedzi na wysokie wymagania operacji zespołu SWAT, specjalnie skonstruowany GHIATH SWAT spełnia najwyższe branżowe standardy reakcji taktycznej. Jego wytrzymała, agresywna konstrukcja jest wspierana przez dostosowane, ulepszone zawieszenie o dużej wytrzymałości, zapewniające większą ładowność i możliwość bezproblemowego radzenia sobie w zróżnicowanym terenie. Uzupełnieniem jest szereg wbudowanych możliwości technologicznych nowej generacji, zaprojektowanych w celu wspierania bezpieczeństwa i sukcesu misji.

 


Kluczowe cechy zewnętrzne GHIATH SWAT obejmują wzmocniony przedni drążek do pchania; taktyczne stopnie boczne i tylne; systemy mocowania i przechowywania broni i amunicji; magazyn specjalistycznego sprzętu policyjnego; system dymu rozpraszającego tłum; dwa systemy oświetlenia LED na podczerwień klasy wojskowej do jazdy w nocy i nadzoru; ukryte światła śledzące na podczerwień i dwa boczne wsporniki z podświetleniem LED o dużej intensywności; oraz dziewięć kamer monitorujących z funkcją rozpoznawania tablic rejestracyjnych.


Wnętrze jest nie mniej imponujące dzięki rozpoznawaniu twarzy i kamer monitorujących zachowanie kierowcy; system wdrażania lokalizatora GPS pojazdu; łączność w czasie rzeczywistym z centrum sterowania; plus dwa wyjmowane tablety z Androidem montowane na tylnych siedzeniach i cztery policyjne stacje dokujące do ładowania.


 
Fabryka W Motors zostanie również w pełni ukończona w drugim kwartale 2023 r. i będzie wyposażona w dedykowaną linię montażową GHIATH, na której ma być produkowanych około 1000 pojazdów rocznie. Następnie zostaną wprowadzone na rynek dodatkowe modele GHIATH, które mają zostać wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, we współpracy z dubajską policją w ramach rozwijającej się floty.

 

Zlokalizowany w Dubai Silicon Oasis, najnowocześniejszy zakład produkcyjny dla branży motoryzacyjnej, pierwszy tego typu na Bliskim Wschodzie, będzie centrum produkcyjnym dla rosnącego portfolio pojazdów nowej generacji firmy, w tym limitowanych serii hipersamochodów, elektrycznych pojazdy (EV) i modele autonomiczne, a także pojazdy Działu Projektów Specjalnych.Nowe Porsche 911 ST
Super Cars | 02.08.23

Nowe Porsche 911 ST

Porsche świętuje 60. rocznicę powstania 911 specjalną edycją stworzoną z myślą o maksymalnej radości z jazdy: w limitowanej serii 1963 egzemplarzy.

Mercedes-Benz Vision One-Eleven
Concept Cars | 16.06.23

Mercedes-Benz Vision One-Eleven

Mercedes-Benz Vision One-Eleven jest inspirowany tradycją legendarnych eksperymentalnych pojazdów C 111 z lat 60. i 70. XX wieku, na których testowano rewolucyjne silniki Wankla i turbodiesel.

AC Cobra GT Roadster
Wiadomości | 21.12.22

AC Cobra GT Roadster

Oto pierwsze szczegóły i zdjęcia zupełnie nowego i ekskluzywnego samochodu sportowego, roadstera AC Cobra GT, który zostanie oficjalnie zaprezentowany wiosną 2023 roku.