Wiadomości | 29.06.20

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się

Komitet i Rada Fundacji Salon International de l'Automobile podjęły dziś decyzję o przyszłości Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), największego wydarzenia publicznego w Szwajcarii.


Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się

Komitet i Rada Fundacji „Salon International de l'Automobile” podjęły dziś decyzję o przyszłości Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), największego wydarzenia publicznego w Szwajcarii i odnotowały, co następuje:

1. Fundacja nie zorganizuje edycji GIMS w 2021 r. 

2. Pożyczka z Genewy nie zostanie przyjęta.

3. Sprzedaż GIMS na rzecz Palexpo SA jest preferowanym rozwiązaniem.

 

Ze względu na finansowe konsekwencje anulowania GIMS 2020 przez Radę Federalną z powodu siły wyższej w wyniku pandemii koronawirusa, Fundacja odpowiedzialna za organizację wydarzenia musiała dziś podjąć ważne decyzje dotyczące przyszłości GIMS.

Komitet i Zarząd Fundacji postanowili nie organizować imprezy w 2021 r .: Większość wystawców GIMS, którzy wzięli udział w ankiecie, stwierdziła, że ??prawdopodobnie nie weźmie udziału w edycji 2021 r. I wolałaby, aby targi genewskie przełożyć na 2022r. Sektor motoryzacyjny przechodzi obecnie trudną fazę, a wystawcy potrzebują czasu na powrót do zdrowia po skutkach pandemii. Ponadto nie jest pewne, czy obecna sytuacja zdrowotna pozwoliłaby na zorganizowanie imprezy, która przyciągnie ponad 600 000 odwiedzających i 10 000 dziennikarzy wiosną przyszłego roku.

Bezpośrednio po anulowaniu GIMS w marcu 2020 r. Fundacja zwróciła się do kantonu genewskiego o wsparcie finansowe na pokrycie strat spowodowanych anulowaniem GIMS - szacowanych na 11 milionów franków szwajcarskich - i pomoc w przygotowaniu nowej edycji. Na początku czerwca Wielka Rada zatwierdziła pożyczkę dla Fundacji w wysokości 16,8 mln franków szwajcarskich. Fundacja dziękuje właściwym władzom Kantonu i Genewy za chęć udzielenia tej pożyczki GIMS, ale nie uważa warunków pożyczki za gwarancję długoterminowej stabilności finansowej Fundacji w jej obecnej formie. Powodem tego jest to, że Fundacja byłaby zobowiązana do spłaty 1 miliona franków szwajcarskich już w czerwcu 2021 r., Zanim miałaby możliwość wygenerowania dodatkowych funduszy, ponieważ edycja GIMS 2021 nie może mieć miejsca. Uważa się również za niedopuszczalne, że jednym z warunków pożyczki jest zorganizowanie imprezy w 2021 r. Pożyczka nie jest zatem akceptowana.

Dlatego Fundacja zdecydowała się na sprzedaż GIMS na rzecz Palexpo SA (centrum wystwniczego). Celem jest znalezienie rozwiązania, które zapewni regularną organizację Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Zakup aktywów przeniósłby wszelkie prawa do organizacji GIMS na Palexpo SA. Przypominamy, że GIMS to największa impreza publiczna w Szwajcarii. Jego wpływ ekonomiczny na kanton genewski szacowany jest na około 200 milionów CHF rocznie.

Na 30 czerwca planowana jest konferencja prasowa, na której to dowiemy się więcej na temat pszyszłośći targów.Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT
Wiadomości | 16.05.20

Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT

Filozofia designu McLarena wszystko ma swój cel napędza nowe rozwiązania stosowane we wnętrzach samochodów, m.in. wykorzystanie kaszmiru, tkaniny SuperFabric oraz różnych rodzajów skór

Nowy Aston Martin V12 Vantage
Premiery | 16.03.22

Nowy Aston Martin V12 Vantage

Ograniczony do 333 sztuk kultowy model V12 Vantage, w którym po raz ostatni zostanie zamontowany silnik Twin Turbo V12 o pojemności 5,2 litra. Wszystkie egzemplarze zostały sprzedane jeszcze przed premierą.

Znamy ceny nowego Fiata Tipo
Wiadomości | 11.12.20

Znamy ceny nowego Fiata Tipo

Zaledwie kilka dni temu świat poznał nowego Fiata Tipo, a już dziś FCA, właściciel marki Fiat, ogłasza ceny oraz program 5-letniej gwarancji na jeden z ulubionych modeli polskich Klientów.