Wiadomości | 29.06.20

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się

Komitet i Rada Fundacji Salon International de l'Automobile podjęły dziś decyzję o przyszłości Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), największego wydarzenia publicznego w Szwajcarii.


Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się

Komitet i Rada Fundacji „Salon International de l'Automobile” podjęły dziś decyzję o przyszłości Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), największego wydarzenia publicznego w Szwajcarii i odnotowały, co następuje:

1. Fundacja nie zorganizuje edycji GIMS w 2021 r. 

2. Pożyczka z Genewy nie zostanie przyjęta.

3. Sprzedaż GIMS na rzecz Palexpo SA jest preferowanym rozwiązaniem.

 

Ze względu na finansowe konsekwencje anulowania GIMS 2020 przez Radę Federalną z powodu siły wyższej w wyniku pandemii koronawirusa, Fundacja odpowiedzialna za organizację wydarzenia musiała dziś podjąć ważne decyzje dotyczące przyszłości GIMS.

Komitet i Zarząd Fundacji postanowili nie organizować imprezy w 2021 r .: Większość wystawców GIMS, którzy wzięli udział w ankiecie, stwierdziła, że ??prawdopodobnie nie weźmie udziału w edycji 2021 r. I wolałaby, aby targi genewskie przełożyć na 2022r. Sektor motoryzacyjny przechodzi obecnie trudną fazę, a wystawcy potrzebują czasu na powrót do zdrowia po skutkach pandemii. Ponadto nie jest pewne, czy obecna sytuacja zdrowotna pozwoliłaby na zorganizowanie imprezy, która przyciągnie ponad 600 000 odwiedzających i 10 000 dziennikarzy wiosną przyszłego roku.

Bezpośrednio po anulowaniu GIMS w marcu 2020 r. Fundacja zwróciła się do kantonu genewskiego o wsparcie finansowe na pokrycie strat spowodowanych anulowaniem GIMS - szacowanych na 11 milionów franków szwajcarskich - i pomoc w przygotowaniu nowej edycji. Na początku czerwca Wielka Rada zatwierdziła pożyczkę dla Fundacji w wysokości 16,8 mln franków szwajcarskich. Fundacja dziękuje właściwym władzom Kantonu i Genewy za chęć udzielenia tej pożyczki GIMS, ale nie uważa warunków pożyczki za gwarancję długoterminowej stabilności finansowej Fundacji w jej obecnej formie. Powodem tego jest to, że Fundacja byłaby zobowiązana do spłaty 1 miliona franków szwajcarskich już w czerwcu 2021 r., Zanim miałaby możliwość wygenerowania dodatkowych funduszy, ponieważ edycja GIMS 2021 nie może mieć miejsca. Uważa się również za niedopuszczalne, że jednym z warunków pożyczki jest zorganizowanie imprezy w 2021 r. Pożyczka nie jest zatem akceptowana.

Dlatego Fundacja zdecydowała się na sprzedaż GIMS na rzecz Palexpo SA (centrum wystwniczego). Celem jest znalezienie rozwiązania, które zapewni regularną organizację Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Zakup aktywów przeniósłby wszelkie prawa do organizacji GIMS na Palexpo SA. Przypominamy, że GIMS to największa impreza publiczna w Szwajcarii. Jego wpływ ekonomiczny na kanton genewski szacowany jest na około 200 milionów CHF rocznie.

Na 30 czerwca planowana jest konferencja prasowa, na której to dowiemy się więcej na temat pszyszłośći targów.Premiera nowego Jeepa Wranglera 4xe
Premiery | 27.05.21

Premiera nowego Jeepa Wranglera 4xe

Może jeździć na cztery koła w trybie w pełni elektrycznym, z mocą 380 KM, od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy a pełne ładowanie trwa mniej niż 3 godziny.

Całkowicie nowy Nissan Pathfinder
Premiery | 05.02.21

Całkowicie nowy Nissan Pathfinder

Trzydzieści pięć lat po premierze oryginalnego modelu Pathfinder powrócił do swoich surowych korzeni.

Porsche Studio Hanoi w Wietnamie
Wiadomości | 04.03.21

Porsche Studio Hanoi w Wietnamie

Wraz z otwarciem, producent samochodów sportowych prezentuje nową koncepcję miejskiego handlu detalicznego.