Premiery | 19.04.21

Genesis Electrified G80

Azjatycka premiera luksusowego elektrycznego sedana modelu wcześniej znanego jako Genesis X Concept. Wideo z premiery.

Electrified G80 to pierwszy model EV firmy Genesis, prezentujący nowy standard luksusowych elektrycznych sedanów. Opiera się na dziedzictwie G80 z doskonałą równowagą sportowej elegancji, a jednocześnie oferuje klientom znacznie większą wartość dzięki elektrycznemu układowi napędowemu.

 


W oparciu o normę NEDC szacowany maksymalny zasięg na jednym ładowaniu to ponad 500 km. (Na podstawie koreańskiego systemu certyfikacji EV szacowana liczba to 427 km), a szybkie ładowanie 350 kW umożliwia naładowanie akumulatora od 10% do 80% w zaledwie 22 minuty.

 


Electrified G80 jest dostępny tylko z napędem na wszystkie koła (AWD). Zapewnia wysoką wydajność z momentem obrotowym 272 kW i 700 Nm, stosując silniki o maksymalnej mocy 136 kW i 350 Nm na przednie i tylne koła. Pozwala to na dynamiczną jazdę, przyspieszając od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 4,9 sekundy. (tryb sportowy, wynik z Centrum Badawczo-Rozwojowego Genesis)

 


Electrified G80 jest wyposażony w system szybkiego ładowania 400 V / 800 V, umożliwiający klientom korzystanie z różnych infrastruktur ładowania. Jego silnik napędowy i falownik mogą podnieść poziom napięcia z 400 V do 800 V, co jest bardziej zoptymalizowanym poziomem dla systemu, aby zapewnić bardziej stabilne ładowanie. Klienci mogą korzystać nie tylko z systemu szybkiego ładowania 800 V bez dodatkowego konwertera, ale także z ładowarki 400 V.

 


Electrified G80 zapewnia również funkcję V2L (Vehicle to Load), która umożliwia klientom korzystanie z mocy elektrycznej 3,6 kW, która jest wyższa niż poziom pobierany przez przeciętne gospodarstwo domowe, co umożliwia wygodne korzystanie z urządzeń elektrycznych poza pojazdem.

 


Projekt dziedziczy charakter stylistyczny G80 - „Atletyczna elegancja” i „Piękno białej przestrzeni” na zewnątrz i we wnętrzu, a także różne elementy, które wyróżniają luksusowe sedany EV.

 


Charakterystyczny dla Genesis Crest Grille ewoluuje w aerodynamiczny grzebień z odwróconym wzorem G-Matrix, który podkreśla misję G80 EV w zakresie zrównoważonego rozwoju. Drzwiczki do ładowania znajdują się w prawym górnym rogu kratki i są niewidoczne po zamknięciu. Wewnątrz drzwiczek do ładowania zastosowano również chromowany design Two Lines, podkreślający tożsamość i spójność projektu.Hyundai prezentuje nowego Santa Fe
Premiery | 03.06.20

Hyundai prezentuje nowego Santa Fe

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia i filmy nowego Santa Fe. Nowa wersja flagowego SUV-a Hyundai oferuje szereg ulepszeń oraz nowe układy napędowe - hybrydowy i hybrydowy plug-in.

Wielkanocne safari na pustyni Moab z marką Jeep
Wiadomości | 31.03.23

Wielkanocne safari na pustyni Moab z marką Jeep

Każdego roku ponad 20 000 entuzjastów Jeepa przyjeżdża do Moab w stanie Utah na wielkanocne safari Jeepem, aby jeździć w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych.

Toyota Tacoma 2024 premiera na Big Island na Hawajach
Premiery | 20.05.23

Toyota Tacoma 2024 premiera na Big Island na Hawajach

Całkowicie nowa Toyota Tacoma to czwarta generacja najlepiej sprzedającego się pickupa średniej wielkości w ciągu ostatnich 18 lat.