MotorSport | 28.06.23

Ford prezentuje nowego Mustanga GT4

Kultowy Ford Mustang dalej rozszerza swój legendarny status dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 podczas 24-godzinnego wyścigu na legendarnym torze Spa-Francorchamps.

Mustang GT4 to najnowszy model spod znaku błękitnego owalu, który Jim Farley, prezes i dyrektor generalny Forda, nazwał „Ford kontra wszyscy”. Zbudowany został na bazie nowego Mustanga Dark Horse z rocznika modelowego 2024, podobnie jak siostrzany model Mustang GT3.  Dzisiejsza z prezentacją oznacza, że Ford oficjalnie potwierdza swoją nieprzerwaną obecność w zatwierdzonej przez SRO Motorsports Group serii GT4, po raz pierwszy wprowadzonej w 2017 roku.

 

Nowy model otrzymuje śmiałą, barwną grafikę wyścigową, nawiązującą do projektów stworzonych przez Troy Lee Designs dla Mustanga GT3 i SuperVana 4.2. Troy Lee jest uznawany za jednego z czołowych projektantów grafik w świecie sportów motorowych.

 

Wprowadzenie Mustanga Dark Horse w 2022 roku było preludium serii premier całej rodziny wyścigowych Mustangów, które zadebiutują w tym roku. Należą do nich nowy Mustang GT4, niedawno zaprezentowany Mustang GT3, a także zapowiadany Mustang Dark Horse R, na którym nie kończy się seria. Wszystkie będą podtrzymywać reputację Mustanga, jako najbardziej wyczynowego i odnoszącego największe sukcesy modelu Forda, ścigając się na legendarnych torach na całym świecie, od Daytona po Bathurst. Dostępne będą zarówno dla kierowców profesjonalnych wyścigów GT, jak i dla klientów indywidualnych. Mustang naprawdę będzie ścigał się wszędzie.

 

Wraz z nowym Mustangiem GT4 Ford Performance rozszerza ścisłą współpracę z firmą Multimatic, która będzie także konstruktorem egzemplarzy tego modelu zamawianych przez klientów. Wyścigowe silniki V8 Ford Coyote napędzające Mustanga GT4, opracowane w całości przez Ford Performance, będą montowane przez Forda w Dearborn w stanie Michigan.

 

Wyścigowy Mustang GT4 został wyposażony w amortyzatory Multimatic DSSV, przekładnię Holinger typu dog-ring, łopatki zmiany biegów z pneumatycznym sterowaniem, poszycie nadwozia z włókna węglowego, a także specjalny pakiet aerodynamiczny, opracowany z myślą o wyścigach serii GT4.Całkowicie elektryczny Rimac Nevera po raz kolejny wygrywa w drag race
Wiadomości | 05.08.23

Całkowicie elektryczny Rimac Nevera po raz kolejny wygrywa w drag race

Jako jedyny dwumiejscowy i dopuszczony do ruchu drogowego hipersamochód GT, Rimac Nevera z miejscem dla dwóch osób i ich bagażu ciągle bije rekordy.

W 100% elektryczny, nowy Fiat Topolino, pierwsze informacje
Wiadomości | 31.05.23

W 100% elektryczny, nowy Fiat Topolino, pierwsze informacje

FIAT ujawnił nazwę i pierwszy wizerunek swojego nowego rozwiązania w zakresie zrównoważonej mobilności w mieście: Topolino.

Cadillac LYRIQ pierwszy samochód z napędem elektrycznym w portfolio tej marki. Premiera 6 Sierpnia
Elektryczne | 31.07.20

Cadillac LYRIQ pierwszy samochód z napędem elektrycznym w portfolio tej marki. Premiera 6 Sierpnia

Zainspirowany kunsztem i napędzany innowacjami, Cadillac LYRIQ jest pierwszym z nadchodzącej oferty luksusowych samochodów z napędem elektrycznym Cadillac.