Wiadomości | 30.03.23

Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne

Wraz z nowym Cayenne, którego światowa premiera będzie miała miejsce 18 kwietnia na targach Auto Shanghai w Chinach, Porsche wprowadza przełomową koncepcję wyświetlaczy i elementów sterujących.


Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne

Porsche Cayenne to najbardziej sportowy samochód w swoim segmencie, odzwierciedla to również jego wnętrze. Sportowa atmosfera łączy się z dynamiczną funkcjonalnością, luksusowym komfortem i typowymi elementami stylistycznymi Cayenne. Porsche prezentuje zupełnie nową, innowacyjną architekturę wnętrza nowego Cayenne. Porsche Driver Experience otwiera nowe sposoby interakcji, nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażera z przodu.

Luksusowy kokpit wykorzystuje elementy elektrycznego samochodu sportowego Taycan i po raz pierwszy przenosi je do Porsche z silnikiem spalinowym. Obejmuje cyfrowy zestaw wskaźników w tak zwanej zakrzywionej i wolnostojącej konstrukcji ze zmiennymi opcjami wyświetlania, przeprojektowaną konsolę środkową i kierownicę najnowszej generacji. Automatyczna dźwignia zmiany biegów znajduje się teraz po prawej stronie kierownicy. Dzięki temu na konsoli środkowej jest miejsce na duży sterownik klimatyzacji w wyrafinowanym czarnym panelu. Pasażerowie doświadczają nowego poziomu interakcji z pojazdem i kierowcą za pośrednictwem opcjonalnego wyświetlacza dla pasażera. Zoptymalizowane funkcje łączności dopełniają nową koncepcję wnętrza.

 

Kluczową cechą nowego Porsche Driver Experience jest właściwa równowaga między elementami cyfrowymi i analogowymi. Wszystkie elementy sterujące, które są ważne dla wrażeń z jazdy, są również zgrupowane bezpośrednio wokół kierownicy. Zazwyczaj w przypadku Porsche nowy przycisk uruchamiania silnika znajduje się po lewej stronie kierownicy. Dźwignia zmiany biegów znajduje się teraz na prawo od kierownicy, między zestawem wskaźników a centralnym wyświetlaczem. W ten sposób na konsoli środkowej znalazło się miejsce na nowy, duży panel sterowania klimatyzacją z analogowymi elementami sterującymi i dodatkowymi schowkami. Porsche umieściło również całkowicie przeprojektowaną dźwignię sterowania systemami wspomagania kierowcy bezpośrednio na kierownicy nowego Cayenne.

 

Nowa wielofunkcyjna sportowa kierownica pochodzi z 911 i została całkowicie przeprojektowana w porównaniu z poprzednim modelem, z wysokiej jakości, nowoczesnym i sportowym designem. Przełącznik trybu jazdy do wyboru trybów Normal, Offroad, Sport i Sport Plus bezpośrednio na kierownicy jest teraz standardem. Bezpośrednio na kierownicy znajduje się również nowy przycisk przełączający do wybierania funkcji i wzorów na zestawie wskaźników, podobnie jak elementy sterujące opcjonalnego wyświetlacza przeziernego.Porsche Taycan elektryzuje najwyższy budynek świata Burj Khalifa w Dubaju
Wiadomości | 28.10.20

Porsche Taycan elektryzuje najwyższy budynek świata Burj Khalifa w Dubaju

Porsche oficjalnie rozpoczęło regionalną premierę całkowicie nowego Taycana specjalną animacją na burj Khalifa w Dubaju, największej pojedynczej powierzchni wystawienniczej na świecie.

Subaru Solterra nowe informacje na temat pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a marki
Wiadomości | 31.08.21

Subaru Solterra nowe informacje na temat pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a marki

Nowy model będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie Subaru w historii w standardzie z symetrycznym napędem na wszystkie koła.

Automobili Lamborghini zapowiada ponadczasową premierę
Wiadomości | 02.07.21

Automobili Lamborghini zapowiada ponadczasową premierę

Przygotuj się aby zobaczyć oficjalną prezentację najnowszego jedynego w swoim rodzaju modelu Lamborghini. Sprawdź szczegóły.