Wiadomości | 30.03.23

Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne

Wraz z nowym Cayenne, którego światowa premiera będzie miała miejsce 18 kwietnia na targach Auto Shanghai w Chinach, Porsche wprowadza przełomową koncepcję wyświetlaczy i elementów sterujących.


Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne

Porsche Cayenne to najbardziej sportowy samochód w swoim segmencie, odzwierciedla to również jego wnętrze. Sportowa atmosfera łączy się z dynamiczną funkcjonalnością, luksusowym komfortem i typowymi elementami stylistycznymi Cayenne. Porsche prezentuje zupełnie nową, innowacyjną architekturę wnętrza nowego Cayenne. Porsche Driver Experience otwiera nowe sposoby interakcji, nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażera z przodu.

Luksusowy kokpit wykorzystuje elementy elektrycznego samochodu sportowego Taycan i po raz pierwszy przenosi je do Porsche z silnikiem spalinowym. Obejmuje cyfrowy zestaw wskaźników w tak zwanej zakrzywionej i wolnostojącej konstrukcji ze zmiennymi opcjami wyświetlania, przeprojektowaną konsolę środkową i kierownicę najnowszej generacji. Automatyczna dźwignia zmiany biegów znajduje się teraz po prawej stronie kierownicy. Dzięki temu na konsoli środkowej jest miejsce na duży sterownik klimatyzacji w wyrafinowanym czarnym panelu. Pasażerowie doświadczają nowego poziomu interakcji z pojazdem i kierowcą za pośrednictwem opcjonalnego wyświetlacza dla pasażera. Zoptymalizowane funkcje łączności dopełniają nową koncepcję wnętrza.

 

Kluczową cechą nowego Porsche Driver Experience jest właściwa równowaga między elementami cyfrowymi i analogowymi. Wszystkie elementy sterujące, które są ważne dla wrażeń z jazdy, są również zgrupowane bezpośrednio wokół kierownicy. Zazwyczaj w przypadku Porsche nowy przycisk uruchamiania silnika znajduje się po lewej stronie kierownicy. Dźwignia zmiany biegów znajduje się teraz na prawo od kierownicy, między zestawem wskaźników a centralnym wyświetlaczem. W ten sposób na konsoli środkowej znalazło się miejsce na nowy, duży panel sterowania klimatyzacją z analogowymi elementami sterującymi i dodatkowymi schowkami. Porsche umieściło również całkowicie przeprojektowaną dźwignię sterowania systemami wspomagania kierowcy bezpośrednio na kierownicy nowego Cayenne.

 

Nowa wielofunkcyjna sportowa kierownica pochodzi z 911 i została całkowicie przeprojektowana w porównaniu z poprzednim modelem, z wysokiej jakości, nowoczesnym i sportowym designem. Przełącznik trybu jazdy do wyboru trybów Normal, Offroad, Sport i Sport Plus bezpośrednio na kierownicy jest teraz standardem. Bezpośrednio na kierownicy znajduje się również nowy przycisk przełączający do wybierania funkcji i wzorów na zestawie wskaźników, podobnie jak elementy sterujące opcjonalnego wyświetlacza przeziernego.Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS
Tuning | 02.09.21

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS

Druga generacja Audi RS 3 LMS jest gotowa dla klientów dostępna na zamówienie. Rozwiązania zorientowane na klienta, wysoka opłacalność ekonomiczna i pierwszorzędne bezpieczeństwo.

Volkswagen prezentuje nowy model Taos na zdjęciach w żywym kamuflażu
Wiadomości | 30.09.20

Volkswagen prezentuje nowy model Taos na zdjęciach w żywym kamuflażu

Volkswagen prezentuje dziś ekskluzywne zdjęcia Taosa, nowego SUV-a marki, prezentowanego pod innowacyjnym i nowoczesnym kamuflażem aby rozpocząć intensywną kampanię komunikacyjną na dwa tygodnie przed światową premierą.

Aston Martin, Tesla, Apple a teraz Rimac Automobili. Chris Porritt ciekawa historia nowego CTO
Wiadomości | 23.07.20

Aston Martin, Tesla, Apple a teraz Rimac Automobili. Chris Porritt ciekawa historia nowego CTO

Chris Porritt, były Wiceprezes Tesla dołączył do Rimac Automobili jako CTO (dyrektor ds. technologii).