Premiery | 14.07.23

Hyundai IONIQ 5 N, pierwszy samochód elektryczny submarki N

Pierwszy sportowy, całkowicie elektryczny model marki N miał swoją światową premierę na Festiwalu Prędkości w Goodwood w West Sussex w Anglii.

IONIQ 5 N reprezentuje zelektryfikowaną przyszłość marki N i nowy sposób dla entuzjastów sportowych samochodów na zelektryzowanie ich pasji do jazdy po drogach i torach wyścigowych.

 

Nowy model wpisuje się w długoletnią strategię Hyundai polegającą na oferowaniu mobilności wysokiej jakości, w której zorientowane na kierowcę modele N są ważną częścią. Marka N powróciła do WRC w 2014 roku, a późniejsze sukcesy w mistrzostwach świata nadały Hyundaiowi zwycięskie DNA, co znalazło odzwierciedlenie w sportowych modelach N. Ten błyskawiczny rozwój łączy się z elektryfikacją, ponieważ wielokrotnie nagradzany IONIQ 5  oparty na E-GMP zapewnia doskonałą podstawę do stworzenia pierwszego sportowego pojazdu elektrycznego N.

 

IONIQ 5 N ustanawia dywizję N jako potęgę technologiczną w Hyundai Motor. Nowy model posiada wiele zaawansowanych technologii, które mają być udostępniane wszystkim pojazdom elektrycznym Hyundai w strategicznym celu, jakim jest zwiększenie ogólnej konkurencyjności marki Hyundai. IONIQ 5 N stanowi pierwszy krok do tej strategicznej zmiany, która przyniesie kolejne elektryczne modele N.

 

Ten potężny pojazd elektryczny korzysta z kilku ulepszeń technicznych. Jego silniki elektryczne rozpędzają się do 21 000 obr./min, zapewniając moc 478 kW/650 KM w trybie N Grin Boost. To zasługa dwustopniowego falownika o zwiększonej efektywności energetycznej, który zapewnia większą moc wyjściową z nowego akumulatora o pojemności 84 kWh.

 

Kilka wyjątkowych funkcji pomaga w osiąganiu lepszych wyników na torze. N Grin Boost poprawia przyspieszenie poprzez przyrost mocy na 10 sekund, a N Launch Control zapewnia trzy różne poziomy przyczepności dla najszybszego możliwego startu, umożliwiając kierowcom uruchomienie pojazdu jak profesjonalnego samochodu wyścigowego. Track SOC (stan naładowania w trybie torowym) automatycznie oblicza zużycie energii na okrążenieTrwa budowa nowej, supernowoczesnej, globalnej centrali Rimac Campus
Wiadomości | 15.11.21

Trwa budowa nowej, supernowoczesnej, globalnej centrali Rimac Campus

Rimac Group, producent hipersamochodów elektrycznych, pokazał postęp prac przy budowie globalnej siedziby firmy o wartości 200 milionów euro.

Skoda pokazuje sylwetki nowych modeli Superb i Kodiaq
Wiadomości | 27.04.23

Skoda pokazuje sylwetki nowych modeli Superb i Kodiaq

Skoda uchyla rąbka tajemnicy prezentując zarysy następców swojego flagowego modelu Superb (wersje liftback i kombi) oraz topowego SUV-a Kodiaq.

Światowa premiera odświeżonej wersji SKODY KODIAQ
Premiery | 13.04.21

Światowa premiera odświeżonej wersji SKODY KODIAQ

Nowa odsłona wyposażonej w najnowsze technologie i odznaczającej się emocjonującym designem SKODY KODIAQ. Wideo.