Premiery | 23.04.20

Ford Mustang Cobra Jet 1400. W pełni elektryczny dragster

Po raz pierwszy w historii Ford Performance wprowadza unikatowego, fabrycznego wyścigowego dragstera Mustanga Cobra Jet 1400 z całkowicie elektrycznym napędem. Ten jedyny w swoim rodzaju wyścigowy dragster wytwarza potężną moc 1400 koni mechanicznych i miażdżący moment obrotowy 1491 Nm. Bezszelestnie oraz bez kropli paliwa pokona ćwierć mili poniżej 8 sekund przy prękości ponad 170 km/h.

Świat stanął na głowie. Oczywiste jest, że użycie słów „elektryczny” i „Mustang” przywodzi na myśl zupełnie inny samochód niż ten na zdjęciu. Jakby nie patrzeć pierwszy elektryczny samochód Forda nie była tym, czego oczekiwaliśmy - crossoverem o nazwie Mustang Mach-E. Niektórzy sprzeciwiają się użyciu nazwy Mustang w takim samochodzie, który był zarówno elektryczny, jak i crossoverem. Tradycjonalistom z pewnością spodoba się bardziej kreacja Forda Performance, która, choć EV, jest czymś nieco bardziej tradycyjnym: Mustang Cobra Jet 1400.

Prototyp Mustanga Cobra Jet 1400 stanowi kolejną okazję do rozwinięcia dziedzictwa i wydajności Mustanga przy jednoczesnym zastosowaniu jednych z najbardziej zaawansowanych technologii do przyszłych zespołów napędowych Forda.

Mustang Cobra Jet 1400 uhonorował także oryginalnego Cobra Jet, który po raz pierwszy zdominował paski drag w późnych latach 60. i nadal jest znaczącą siłą w wyścigach drag sportowców.

„Ten projekt był wyzwaniem dla nas wszystkich w Ford Performance, ale wyzwaniem, w które uwielbiamy wchodzić” - powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports. „Widzieliśmy projekt Cobra Jet 1400 jako okazję do rozpoczęcia prac nad elektrycznymi układami napędowymi. w pakiecie samochodu wyścigowego, z którym mieliśmy już duże doświadczenie, więc mieliśmy wyniki testów wydajności, które chcieliśmy teraz dopasować i pokonać. To był fantastyczny projekt do pracy i mamy nadzieję, że pierwszy z wielu członków naszego zespołu w Ford Performance Motorsports ”.

Ford Performance nadal testuje Cobra Jet 1400 przed swoim światowym debiutem jeszcze w tym roku na imprezie drag racing, podczas której zarówno fani, media, jak i konkurenci spotkają się z samochodem wyścigowym, a także zobaczą dokładnie, co potrafi na asfalcie.Nowy Nissan Armada premiera online
Premiery | 07.12.20

Nowy Nissan Armada premiera online

Nowy wygląd zewnętrzny oraz wnętrze, ulepszone funkcje bezpieczeństwa, potężny silnik V8 o pojemności 5,6 litra, przeznaczony dla rodzin żądnych przygód, które tego wszystkiego oczekują, zwłaszcza od SUV-ów.

Odświeżony LEXUS LC 2021. Ewolucja luksusowego coupe
Wiadomości | 17.04.20

Odświeżony LEXUS LC 2021. Ewolucja luksusowego coupe

LEXUS prezentuje odświeżony model luksusowego coupe Lexus LC na rok 2021. Dla Lexusa bardzo charakterystyczne jest nieustanne dopracowywanie każdego modelu w gamie. Inżynierowie marki wciąż poszukują sposobów udoskonalenia każdego szczegółu. Dzięki tej skrupulatności powstał odświeżony model LC na rok 2021. Luksusowe coupe Lexus LC na rok 2021 przeszło facelifting. Masa nieresorowana obniżona o około 10 kg. Zmiany w zawieszeniu dla płynniejszego i bardziej komfortowego działania, z nowymi ustawieniami amortyzatorów i zwiększoną sztywnością tylnego stabilizatora. Wprowadzenie Asystenta aktywnego pokonywania zakrętów (Active Cornering Assist). LC 500 zyskuje udoskonaloną, 10-biegową automatyczną skrzynię biegów. Skrócony czas zmiany biegów dla napędu Multi Stage Hybrid System Lexusa LC 500h. Nowe kolory wnętrza i nadwozia oraz nowy wzór 20-calowcyh, kutych felg aluminiowych. Zaktualizowany system multimediów z integracją ze smartfonem za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto.

Mach-E Błyskawica
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E Błyskawica

Czy może pokonać ładunek błyskawicy?