Premiery | 23.04.20

Ford Mustang Cobra Jet 1400. W pełni elektryczny dragster

Po raz pierwszy w historii Ford Performance wprowadza unikatowego, fabrycznego wyścigowego dragstera Mustanga Cobra Jet 1400 z całkowicie elektrycznym napędem. Ten jedyny w swoim rodzaju wyścigowy dragster wytwarza potężną moc 1400 koni mechanicznych i miażdżący moment obrotowy 1491 Nm. Bezszelestnie oraz bez kropli paliwa pokona ćwierć mili poniżej 8 sekund przy prękości ponad 170 km/h.

Świat stanął na głowie. Oczywiste jest, że użycie słów „elektryczny” i „Mustang” przywodzi na myśl zupełnie inny samochód niż ten na zdjęciu. Jakby nie patrzeć pierwszy elektryczny samochód Forda nie była tym, czego oczekiwaliśmy - crossoverem o nazwie Mustang Mach-E. Niektórzy sprzeciwiają się użyciu nazwy Mustang w takim samochodzie, który był zarówno elektryczny, jak i crossoverem. Tradycjonalistom z pewnością spodoba się bardziej kreacja Forda Performance, która, choć EV, jest czymś nieco bardziej tradycyjnym: Mustang Cobra Jet 1400.

Prototyp Mustanga Cobra Jet 1400 stanowi kolejną okazję do rozwinięcia dziedzictwa i wydajności Mustanga przy jednoczesnym zastosowaniu jednych z najbardziej zaawansowanych technologii do przyszłych zespołów napędowych Forda.

Mustang Cobra Jet 1400 uhonorował także oryginalnego Cobra Jet, który po raz pierwszy zdominował paski drag w późnych latach 60. i nadal jest znaczącą siłą w wyścigach drag sportowców.

„Ten projekt był wyzwaniem dla nas wszystkich w Ford Performance, ale wyzwaniem, w które uwielbiamy wchodzić” - powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports. „Widzieliśmy projekt Cobra Jet 1400 jako okazję do rozpoczęcia prac nad elektrycznymi układami napędowymi. w pakiecie samochodu wyścigowego, z którym mieliśmy już duże doświadczenie, więc mieliśmy wyniki testów wydajności, które chcieliśmy teraz dopasować i pokonać. To był fantastyczny projekt do pracy i mamy nadzieję, że pierwszy z wielu członków naszego zespołu w Ford Performance Motorsports ”.

Ford Performance nadal testuje Cobra Jet 1400 przed swoim światowym debiutem jeszcze w tym roku na imprezie drag racing, podczas której zarówno fani, media, jak i konkurenci spotkają się z samochodem wyścigowym, a także zobaczą dokładnie, co potrafi na asfalcie.Taigo, pierwszy SUV coupe marki Volkswagen, debiutuje na polskim rynku
Wiadomości | 12.01.22

Taigo, pierwszy SUV coupe marki Volkswagen, debiutuje na polskim rynku

Nowy model Volkswagena w niedużym nadwoziu łączy charakter SUV-a, topową technologię rodem z samochodów klasy premium i stylowy design. Ile kosztuje?

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia
Tuning | 23.07.21

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia

Mimo upływu 80 lat czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku silnika, modelu, który był jednym z najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych.

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy
Wiadomości | 09.06.20

Nowy Subaru Crosstrek teraz jeszcze lepszy

Według Subaru, model Crosstrek zawsze był kompaktowym SUV-em o odpowiedniej wielkości, który pozwala ci robić więcej: jeździć w więcej miejsc, zabierać więcej przyjaciół, ciągnąć więcej sprzętu. Crosstrek Subaru zawsze emanował przygodą. Nowy Crosstrek będzie zawierać sportową wersję kompaktowego SUV-a, który jest jeszcze bardziej ekscytujący i zdolny, z ulepszonym silnikiem, który zapewnia większą moc, styl i bezpieczeństwo przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa. Całkowicie nowy Crosstrek Sport ma standardowy 2,5-litrowy silnik SUBARU BOXER z bezpośrednim wtryskiem, standardową wodoodporną tapicerkę StarTex oraz wytrzymałą, agresywną stylistykę wewnątrz i na zewnątrz.