MotorSport | 14.04.23

Ford chce pobić rekordy 1800-konnym elektrycznym drag racerem, Mustangiem Super Cobra Jet 1800

Wyścigi dragsterów pozostają kluczowym poligonem doświadczalnym dla rozwoju pojazdów i technologii w całym krajobrazie pojazdów elektrycznych.

(Wideo powyżej prezentuje światowy rekord na ćwierć mili Forda Mustanga Cobra Jet 1400)

 

 

Mustang Super Cobra Jet 1800 celuje w kilka nowych światowych rekordów NHRA (National Hot Rod Association to organ zarządzający, który ustala zasady wyścigów drag i organizuje imprezy w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Z ponad 40 000 kierowców w swoich listach, NHRA twierdzi, że jest największym organem sankcjonującym sporty motorowe na świecie) na dystansie ćwierć mili dla pojazdów elektrycznych, w tym rekord Mustanga Cobra Jet 1400 na stojąco w pełni zabudowanym pojazdem elektrycznym wynoszący 8,128 sekundy przy prędkości 171,97 mil na godzinę.
Ulepszony elektryczny drag racer ma nową skrzynię biegów, przerobiony system akumulatorów, zmienioną konfigurację tylnej części oraz nowe systemy sterowania i gromadzenia danych.

 

Ford Performance zaprezentował ciągłą ewolucję swoich wysiłków w sportach motorowych z napędem elektrycznym, przedstawiając Mustanga Super Cobra Jet 1800, agresywną wersję rekordzisty świata NHRA Mustanga Cobra Jet 1400. Jego celem jest pobicie rekordu świata Cobra Jet 1400 w pełnym, zabudowanym pojazdzie elektrycznym na ćwierć mili, 8,128 sekundy przy 171,97 mil na godzinę.

 

Kierowany przez Ford Performance zespół wrócił do deski kreślarskiej i włożył wiele wysiłku w rewizje i ulepszenia podwozia, układu napędowego i systemów sterowania. Aby dopasować się do tej pracy, Ford Performance przywrócił słynną nazwę Super Cobra Jet, po raz pierwszy oferowaną w Mustangach z roku modelowego 1969 jako ulepszenie standardowego pakietu Cobra Jet.

 

Super Cobra Jet 1800 wykorzystuje te same cztery falowniki PN-250-DZR połączone z dwoma podwójnymi parami silników DS-250-115, jak poprzednio, ale teraz jest podłączony do nowej przekładni Liberty i zasilany przez całkowicie przerobiony, lżejszy akumulator system zaprojektowany przez Ford Performance i MLe Racecars. Moc jest przesyłana do zmodyfikowanego tylnego końca z ulepszoną geometrią zawieszenia i większymi hamulcami radialnymi, aby zoptymalizować starty.

 

Całą pracą zarządza zastrzeżone oprogramowanie sterujące Ford Performance działające na sprzęcie, z nowym systemem zbierania danych, deską rozdzielczą i systemem dystrybucji zasilania, wszystkie zaprojektowane we własnym zakresie.

 

Oprócz bicia nowego rekordu pojazdu elektrycznego w pełni wyposażonego, Super Cobra Jet 1800 spróbuje również pobić rekordy dla najszybszego pojazdu elektrycznego 0-100 km na godzinę i najszybszego pojazdu elektrycznego z napędem na dwa koła podczas wydarzenia NHRA, które odbędzie się później w tym roku. Współzałożyciel MLe Racecar i oficjalny kierowca testowy programu, Pat McCue, ma zasiąść za kierownicą.Mitsubishi Outlander PHEV już w polskich salonach
Wiadomości | 28.04.20

Mitsubishi Outlander PHEV już w polskich salonach

Do polskich salonów Mitsubishi Motors dotarły właśnie pierwsze dostawy debiutującego właśnie najnowszego modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2020 - najpopularniejszego na świecie i w Europie samochodu SUV z elektrycznym napędem hybrydowym z zasilaniem z gniazdka (plug-in).

Mazda MX-30 zobacz wirtualną prezentację
Elektryczne | 04.06.20

Mazda MX-30 zobacz wirtualną prezentację

Mazda zaprasza na pierwsze spotkanie z Nową Mazdą MX-30 ? wirtualną prezentację swojego pierwszego samochodu elektrycznego zaplanowano na sobotę, 6 czerwca o godz. 12.00.

AC Cobra GT Roadster, ekskluzywna premiera w Londynie
Premiery | 12.05.23

AC Cobra GT Roadster, ekskluzywna premiera w Londynie

Goszczący na słynnym na całym świecie stadionie Tottenham Hotspur, zaledwie 25 mil od miejsca założenia firmy, najnowocześniejszy roadster zachwycił klientów i zgromadził VIP-ów.