Super Cars | 29.06.23

Ferrari prezentuje dwie najbardziej ekstremalne wersje SF90 Stradale

Ferrari SF90 XX Stradale i Ferrari SF90 XX Spider oba z silnikiem V8 reprezentują najnowszy i najbardziej ekstremalny przykład koncepcji wersji specjalnych.

Dziś zaprezentowano nową specjalną limitowaną serię SF90 XX Stradale, opartą na SF90 Stradale, wraz z jej odpowiednikiem SF90 XX Spider. Nowe, odpowiednio 799 i 599 sztuk, te nowe PHEV z silnikiem V8 reprezentują najnowszy i najbardziej ekstremalny przykład koncepcji wersji specjalnych, która przenosi osiągi drogowych modeli Ferrari na nowy poziom.

 

Koncepcja ta była doskonalona przez ostatnie 20 lat, a wiele z tych modeli szybko stało się wzorcami w ofercie Ferrari, takich jak 488 Pista i 812 Competizione. W ciągu tych samych dwudziestu lat Ferrari opracowało również Program XX, aby zaoferować wybranej grupie doświadczonych kierowców-klientów ekstremalne samochody, które nie mają homologacji drogowej, ale które można prowadzić na torze do granic możliwości. Wszystkie modele wyprodukowane w ramach programu odniosły ogromny sukces, a najnowszym dodatkiem jest FXX-K EVO.

 

Opierając się na swoim doświadczeniu w obu tych sferach, Ferrari postanowiło stworzyć samochód dopuszczony do ruchu drogowego, który w maksymalnym stopniu odzwierciedla koncepcje inżynieryjne obu programów. SF90 XX Stradale bazuje na supersamochodzie z tej gamy, SF90 Stradale, i wznosi już imponująco ekscytujący tor i wrażenia z jazdy na najwyższych obrotach na nowy poziom. Wydajność wzrosła dzięki imponującemu 1030 KM (o 30 więcej niż w SF90 Stradale), specyficznej logice oprogramowania i zastosowaniu radykalnie nowych rozwiązań aerodynamicznych, w tym stałego spojlera tylnego – pierwszego, jaki pojawił się w drogowym Ferrari od czasów F50 – który zapewnia niezrównaną siłę docisku 530 kg przy 250 km/h.

 

Ta sama koncepcja stanowiła inspirację dla SF90 XX Spider, który łączy najwyższy przypływ adrenaliny na torze z oszałamiającą przyjemnością jazdy w plenerze, gdzie kultowy dźwięk Ferrari V8 ma tak istotny wkład. SF90 XX Spider korzysta z tych samych wyrafinowanych rozwiązań aerodynamicznych, co SF90 XX Stradale, a także specjalnie opracowanych przepływów powietrza w kokpicie, które gwarantują najwyższy komfort pasażerom z opuszczonym dachem. Jest wyposażony w cieszący się uznaniem chowany twardy dach Ferrari (RHT), który składa się z aluminiowych paneli i nie tylko rozkłada się i chowa w zaledwie 14 sekund, ale może być również aktywowany przy prędkościach do 45 km/h.Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji
Wiadomości | 06.04.23

Kierowco jedź bezpiecznie! Kilka ważnych informacji

W okresie Świąt Wielkanocnych spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. Jak zawsze przyda się rozwaga i rozsądek na drodze.

Nowe BMW M2 drugiej generacji, czysta przyjemność z jazdy
Wiadomości | 12.10.22

Nowe BMW M2 drugiej generacji, czysta przyjemność z jazdy

Kompaktowe wymiary, 6-cylindrowy silnik rzędowy, manualna skrzynia biegów, napęd na tylne koła i zaawansowana technologia to kluczowe elementy jego atrakcyjności.

Pierwsze oficjalne zdjęcia Kia K8
Wiadomości | 17.02.21

Pierwsze oficjalne zdjęcia Kia K8

K8, jest zwiastunem nowego futurystycznego sedana marki Kia, pierwszego z nowym logo z przodu i z tyłu łącząc innowację z elegancją.