Tuning | 06.11.23

ErreErre Fuoriserie zmienia nową Giulię w starą. Pierwszy Retromod w czterodrzwiowym sedanie

Aby uczcić 60. rocznicę powstania Alfy Romeo Giulia serii 105, firma ErreErre nasyciła nowoczesną Giulię Quadrifoglio DNA jej przodka. Wyniki są… mieszane.

Rok po premierze pierwszego prototypu, zostaje zaprezentowana ostateczna „fuoriserie”, ograniczona seria produkcyjna wynosząca zaledwie 33 pojazdy.

Pomyśl o Alfie Romeo z lat 60. i trudno nie wyobrazić sobie Giulii Sprint GTA serii 105. Istnieje jednak Alfa, która w tamtym czasie miała prawdopodobnie większe znaczenie dla szerszej publiczności, a która była często pomijana: sedan Giulia Super.

 

Dzięki tej samej platformie i mechanice, co jej słynni bracia ze sportów motorowych, Giulia Super zapewniła masom prowadzenie i osiągi samochodu sportowego, oferując miejsce dla czterech osób i ogromny bagażnik. Teraz, gdy Giulia Super obchodzi swoje 60. urodziny, włoska firma ErreErre Fuoriserie zaprezentowała reinkarnację tej ikony, zbudowaną na bazie dzisiejszej Giulii Quadrifoglio i limitowaną do 33 egzemplarzy.

 

Elementy retro nie są subtelne – płynne linie obecnej Giulii zostały wykrzywione, aby nadać jej tę samą pudełkowatą sylwetkę, co oryginał, aczkolwiek bez modyfikacji jej podstawowej komory bezpieczeństwa. Charakterystyczny poczwórny reflektor oryginalnej Giulii został wszczepiony na przód i zintegrowany z wyraźnie zarysowaną linią ramion, która przebiega przez całą długość samochodu, zgodnie z klasyką.

 

Zastosowano również boczne drzwi i nowe poszycie dachu, a także nowoczesną interpretację aerodynamicznego projektu samochodu z 1962 roku. Motywy projektowe z lat 60. niezgrabnie kolidują z bardziej zaokrąglonymi proporcjami nowoczesnej Giulii, więc nie ma wątpliwości co do materiału źródłowego.

 

Oparta na platformie Alfy Giorgio, ErreErre Giulia jest wyposażona w niestandardowe zawieszenie Bilstein B16 na każdym zakręcie i węglowo-ceramiczne hamulce Brembo – przydatne, biorąc pod uwagę, że 2,9-litrowy podwójnie turbodoładowany silnik V6 Quadrifoglio został wzmocniony, a napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem ośmiobiegowej skrzyni Skrzynia biegów ZF.

 

Biorąc pod uwagę jego wyjątkową rzadkość i rozległe modyfikacje nadwozia, ErreErre Giulia nie jest tania. Każdy z 33 klientów będzie musiał wydać 400 000 euro.Kia Concept EV5
Concept Cars | 21.03.23

Kia Concept EV5

Zainspirowany filozofią projektową Kia „Opposites United”, Concept EV5 stanowi zapowiedź seryjnego, w pełni elektrycznego modelu SUV, który zostanie wprowadzony na rynek w Chinach jeszcze w tym roku.

Aston Martin wraca do Le Mans
MotorSport | 06.10.23

Aston Martin wraca do Le Mans

Wyścigowa wersja prototypowa najdoskonalszego hipersamochodu, Aston Martin Valkyrie, podejmie wyzwanie, dla którego została stworzona.

Najpotężniejszy samochód typu muscle car na świecie
Wiadomości | 22.03.23

Najpotężniejszy samochód typu muscle car na świecie

Dodge przedstawia najszybszy i najmocniejszy muscle car na świecie, 1025-konny Dodge Challenger SRT Demon 170. Siódma i ostatnia edycja specjalna marki „Last Call”.