Super Cars | 27.04.21

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Emira oznacza dowódcę lub przywódcę, bardzo dobrze pasuje do nowego modelu zainspirowanego elektrycznym hipersamochodem Evija. Kiedy premiera?


Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Lotus potwierdził dzisiaj, że jego niecierpliwie wyczekiwany nowy samochód sportowy będzie się nazywał EMIRA.


Wiadomość została potwierdzona podczas globalnej cyfrowej transmisji konferencji Driving Tomorrow. Do tej pory był znany tylko pod kryptonimem Lotus Type 131.


Nazwa została wcześniej pokazana przez Lotus Car w filmie w mediach społecznościowych w ostatnich dniach. Była „ukryta na widoku” jako część układu kropek i kresek umieszczonych na środkowej linii drogi. Osoby znające alfabet Morse'a mogły zauważyć, że pisze on Emira. Dzisiaj, 27 kwietnia, przypada rocznica urodzin Samuela Morse'a, wynalazcy alfabetu Morse'a. Wymawiane „E-meer-a”, słowo to występuje w wielu starożytnych językach i często tłumaczy się jako „dowódca” lub „przywódca”. Jest to bardzo odpowiednie, ponieważ jest to nowy, ekscytujący samochód sportowy, który prowadzi Lotus w podróż do ekscytującej nowej przyszłości.


Emira zostanie zaprezentowana we wtorek 6 lipca w Hethel w Norfolk i zadebiutuje publicznie podczas Goodwood Festival of Speed ??w dniach 8-11 lipca.


Lotus potwierdził również, że wbrew spekulacjom mediów samochód nie będzie hybrydą. Emira będzie napędzana kilkoma silnikami spalinowymi - ostatnim razem, gdy Lotus wypuści samochód ICE - z nowym, ekscytującym partnerstwem w zakresie układu napędowego. Dodatkowa opcja układu napędowego będzie nowością w Lotusie, wysoce wydajna, wykorzystująca najnowocześniejszą technologię i dostrojona, aby pomóc w dostarczaniu wyjątkowych wrażeń.
Dzięki charakterystycznemu projektowi nowego samochodu sportowego, na który wpłynął hipersamochód Lotus Evija, Emira oznacza przyspieszenie ofensywy marki w nową erę współczesnego designu, wysoce wydajnych układów napędowych i codziennej użyteczności w połączeniu z wybuchowymi osiągami.Pojazdy w świecie Cyberpunka 2077
Wiadomości | 10.12.20

Pojazdy w świecie Cyberpunka 2077

Samochody i motocykle. CD Projekt Red przedstawia różnorodne pojazdy, którymi gracze będą mogli korzystać podczas eksploracji Night City w Cyberpunk 2077.

Prowokacyjny nowy crossover INFINITI QX55
Wiadomości | 17.02.21

Prowokacyjny nowy crossover INFINITI QX55

Niestety w Europie go nie kupisz natomiast od kwietnia będzie dostępny u dealerów w Stanach Zjednoczonych.

Latające KIA K5
Wiadomości | 03.08.20

Latające KIA K5

Triple Threat Stunt przedstawia dwa turbodoładowane modele K5 lecące w powietrzu w przeciwnych kierunkach, gdy trzeci model K5 wślizgnął się na miejsce poniżej pary samolotów.