Super Cars | 27.04.21

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Emira oznacza dowódcę lub przywódcę, bardzo dobrze pasuje do nowego modelu zainspirowanego elektrycznym hipersamochodem Evija. Kiedy premiera?


Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Lotus potwierdził dzisiaj, że jego niecierpliwie wyczekiwany nowy samochód sportowy będzie się nazywał EMIRA.


Wiadomość została potwierdzona podczas globalnej cyfrowej transmisji konferencji Driving Tomorrow. Do tej pory był znany tylko pod kryptonimem Lotus Type 131.


Nazwa została wcześniej pokazana przez Lotus Car w filmie w mediach społecznościowych w ostatnich dniach. Była „ukryta na widoku” jako część układu kropek i kresek umieszczonych na środkowej linii drogi. Osoby znające alfabet Morse'a mogły zauważyć, że pisze on Emira. Dzisiaj, 27 kwietnia, przypada rocznica urodzin Samuela Morse'a, wynalazcy alfabetu Morse'a. Wymawiane „E-meer-a”, słowo to występuje w wielu starożytnych językach i często tłumaczy się jako „dowódca” lub „przywódca”. Jest to bardzo odpowiednie, ponieważ jest to nowy, ekscytujący samochód sportowy, który prowadzi Lotus w podróż do ekscytującej nowej przyszłości.


Emira zostanie zaprezentowana we wtorek 6 lipca w Hethel w Norfolk i zadebiutuje publicznie podczas Goodwood Festival of Speed ??w dniach 8-11 lipca.


Lotus potwierdził również, że wbrew spekulacjom mediów samochód nie będzie hybrydą. Emira będzie napędzana kilkoma silnikami spalinowymi - ostatnim razem, gdy Lotus wypuści samochód ICE - z nowym, ekscytującym partnerstwem w zakresie układu napędowego. Dodatkowa opcja układu napędowego będzie nowością w Lotusie, wysoce wydajna, wykorzystująca najnowocześniejszą technologię i dostrojona, aby pomóc w dostarczaniu wyjątkowych wrażeń.
Dzięki charakterystycznemu projektowi nowego samochodu sportowego, na który wpłynął hipersamochód Lotus Evija, Emira oznacza przyspieszenie ofensywy marki w nową erę współczesnego designu, wysoce wydajnych układów napędowych i codziennej użyteczności w połączeniu z wybuchowymi osiągami.Kimera EVO37
Super Cars | 09.05.21

Kimera EVO37

Producent samochodów z północnych Włoch, przygotowuje się do zaprezentowania EVO37, nowoczesnego hołdu dla Lancii 037. Wideo.

Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe coupe po liftingu
Tuning | 15.06.21

Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe coupe po liftingu

Większy komfort jazdy, szersza gama wyposażenia, teraz jeszcze bardziej indywidualny niż kiedykolwiek.

Całkowicie nowy Bolt EUV
Premiery | 15.02.21

Całkowicie nowy Bolt EUV

Dzisiaj Chevrolet rozszerzył swoją ofertę pojazdów elektrycznych o całkowicie elektryczny model Bolt EUV oraz przeprojektowany model Bolt EV.