Premiery | 07.08.20

Cadillac LYRIQ pierwszy całkowicie elektryczny samochód marki

Wprowadzenie oferty elektrycznej Cadillaca rozpoczyna się dziś wraz z debiutem modelu LYRIQ - dynamicznego, nowoczesnego i w pełni elektrycznego luksusowego crossovera.

Układ napędowy i technologie pomocnicze stawiają Cadillaca jako lidera w dziedzinie elektryfikacji, łączności i zautomatyzowanej jazdy, a wszystko to zapewnia porywające osiągi i nowy próg integracji technologii.

 

„Kierowany przez LYRIQ Cadillac na nowo zdefiniuje amerykański luksus w ciągu następnej dekady dzięki nowej ofercie transformacyjnych pojazdów elektrycznych” - powiedział Steve Carlisle, wiceprezes i prezes GM North America. „Zapewnimy doświadczenia, które angażują zmysły, przewidują pragnienia i umożliwiają naszym klientom wyruszanie w niezwykłe podróże”.

 

LYRIQ jest oparty na modułowej platformie pojazdów elektrycznych nowej generacji GM i napędzany przez układ napędowy Ultium, dzięki czemu Cadillac może oferować klientom różnorodne opcje zasięgu i wydajności. Ponieważ jednym z najważniejszych czynników przy wyborze pojazdu elektrycznego jest zasięg, projektujemy LYRIQ tak, aby oferował ponad 300 mil zasięgu przy pełnym naładowaniu, w oparciu o wewnętrzne testy. Najważniejsze cechy wydajności i technologii:

 

Opcje ładowania, które pasują do różnych preferencji w domu, miejscu pracy i na drodze - w tym szybkie ładowanie prądem stałym powyżej 150 kilowatów i poziom 2 do 19 kW2

Napęd na tylne koła i wydajne konfiguracje napędu na wszystkie koła

LYRIQ będzie oferować ulepszoną wersję Super Cruise3, pierwszą w branży prawdziwie bezdotykową funkcję pomocy kierowcy, dostępną na ponad 200 000 mil przystosowanych dróg i ostatnio zaktualizowaną tak, aby obejmowała zmianę pasa na żądanie

Nowe technologie, takie jak dwupłaszczyznowy wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością i zdalne parkowanie

Najbardziej płynna i adaptacyjna interakcja marki z kierowcą i pasażerami, w tym najnowsze wrażenia użytkownika Cadillaca, prezentowane na zaawansowanym ekranie LED o przekątnej 33 cali, obejmującym cały obszar widzenia kierowcy

„LYRIQ został stworzony, aby każda podróż była ekscytująca i wykorzystuje ponad sto lat innowacji, aby wprowadzić markę w nową erę, jednocześnie nagradzając pasażerów bardziej osobistymi, połączonymi i wciągającymi doświadczeniami” - powiedział Jamie Brewer, główny inżynier Cadillac LYRIQ. „W tym celu opracowaliśmy architekturę specjalnie dla pojazdów elektrycznych. To nie tylko wyjątkowy samochód elektryczny, ale przede wszystkim Cadillac ”.Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki
Wiadomości | 14.07.21

Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki

Pierwsze egzemplarze modelu, którego liczba zamówień złożonych przez klientów w Europie przekroczyła już 10 tysięcy, pojawiają się w salonach sprzedaży.

Nowa limitowana edycja Sherwood Green Jaguar F-TYPE
Tuning | 09.12.20

Nowa limitowana edycja Sherwood Green Jaguar F-TYPE

W marcu 2021 r. Jaguar będzie świętował diamentową rocznicę legendarnego E-type prezentując charakterystyczny nowy model F-TYPE Heritage 60 Edition od SV Bespoke.

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia
Tuning | 23.07.21

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia

Mimo upływu 80 lat czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku silnika, modelu, który był jednym z najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych.