Premiery | 07.08.20

Cadillac LYRIQ pierwszy całkowicie elektryczny samochód marki

Wprowadzenie oferty elektrycznej Cadillaca rozpoczyna się dziś wraz z debiutem modelu LYRIQ - dynamicznego, nowoczesnego i w pełni elektrycznego luksusowego crossovera.

Układ napędowy i technologie pomocnicze stawiają Cadillaca jako lidera w dziedzinie elektryfikacji, łączności i zautomatyzowanej jazdy, a wszystko to zapewnia porywające osiągi i nowy próg integracji technologii.

 

„Kierowany przez LYRIQ Cadillac na nowo zdefiniuje amerykański luksus w ciągu następnej dekady dzięki nowej ofercie transformacyjnych pojazdów elektrycznych” - powiedział Steve Carlisle, wiceprezes i prezes GM North America. „Zapewnimy doświadczenia, które angażują zmysły, przewidują pragnienia i umożliwiają naszym klientom wyruszanie w niezwykłe podróże”.

 

LYRIQ jest oparty na modułowej platformie pojazdów elektrycznych nowej generacji GM i napędzany przez układ napędowy Ultium, dzięki czemu Cadillac może oferować klientom różnorodne opcje zasięgu i wydajności. Ponieważ jednym z najważniejszych czynników przy wyborze pojazdu elektrycznego jest zasięg, projektujemy LYRIQ tak, aby oferował ponad 300 mil zasięgu przy pełnym naładowaniu, w oparciu o wewnętrzne testy. Najważniejsze cechy wydajności i technologii:

 

Opcje ładowania, które pasują do różnych preferencji w domu, miejscu pracy i na drodze - w tym szybkie ładowanie prądem stałym powyżej 150 kilowatów i poziom 2 do 19 kW2

Napęd na tylne koła i wydajne konfiguracje napędu na wszystkie koła

LYRIQ będzie oferować ulepszoną wersję Super Cruise3, pierwszą w branży prawdziwie bezdotykową funkcję pomocy kierowcy, dostępną na ponad 200 000 mil przystosowanych dróg i ostatnio zaktualizowaną tak, aby obejmowała zmianę pasa na żądanie

Nowe technologie, takie jak dwupłaszczyznowy wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością i zdalne parkowanie

Najbardziej płynna i adaptacyjna interakcja marki z kierowcą i pasażerami, w tym najnowsze wrażenia użytkownika Cadillaca, prezentowane na zaawansowanym ekranie LED o przekątnej 33 cali, obejmującym cały obszar widzenia kierowcy

„LYRIQ został stworzony, aby każda podróż była ekscytująca i wykorzystuje ponad sto lat innowacji, aby wprowadzić markę w nową erę, jednocześnie nagradzając pasażerów bardziej osobistymi, połączonymi i wciągającymi doświadczeniami” - powiedział Jamie Brewer, główny inżynier Cadillac LYRIQ. „W tym celu opracowaliśmy architekturę specjalnie dla pojazdów elektrycznych. To nie tylko wyjątkowy samochód elektryczny, ale przede wszystkim Cadillac ”.MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna
Tuning | 12.01.23

MANHART S 400, oparty na popularnym wariancie sedana Audi RS 3 limuzyna

Po mistrzowsku wykorzystany potencjał topowego modelu klasy kompaktowej, którym od wielu lat jest Audi RS 3, teraz trzeciej generacji, które jest dostępne jako hot hatch i limuzyna.

12 500 000 pojazdów wyprodukowanych w Tychach
Wiadomości | 04.10.22

12 500 000 pojazdów wyprodukowanych w Tychach

Jubileuszowym autem został dwukolorowy Fiat 500 Dolcevita, a wkrótce tyski zakład rozpocznie produkcję zupełnie nowego w pełni elektrycznego Jeepa Avenger.

David Beckham jako nowy globalny ambasador Maserati
Wiadomości | 12.04.21

David Beckham jako nowy globalny ambasador Maserati

Globalna ikona sportu, filantrop, biznesmen i pionier stylu: David Beckham jest idealnym partnerem do towarzyszenia Maserati w kolejnym etapie jego podróży.