Elektryczne | 31.01.23

Aptera Launch Edition, pojazd elektryczny, który porusza się wykorzystując moc słońca

Dzięki własnej technologii solarnej, jest zintegrowana z pakietem ładowania słonecznego, pozwala jeździć przez tygodnie, a nawet miesiące, bez konieczności podłączania do ładowania.

Aptera Launch Edition została stworzona z myślą o jednym celu — efektywności energetycznej. Jego unikalny kształt, ultralekkie i ultrawytrzymałe materiały pozwalają Aptera ślizgać się w powietrzu, zużywając jedną czwartą energii w porównaniu z innymi pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi poruszającymi się obecnie po drogach. Wyposażony w około 700 watów zastrzeżonej technologii słonecznej, Aptera pokonuje do 40 mil (około 60 km) dziennie bezpośrednio z promieni słonecznych, dzięki czemu można już nigdy nie podłączać do ładowania.


Dzięki technologii solarnej firmy Aptera stały dostęp do stacji ładującej, a nawet wtyczki i gniazdka, nie jest konieczny. Aptera Launch Edition jest zintegrowana z pakietem ładowania słonecznego, który pozwala większości ludzi jeździć przez tygodnie, a nawet miesiące, bez konieczności podłączania do ładowania. W miejscu o bardzo dużym nasłonecznieniu, takim jak południowa Kalifornia, przeciętny amerykański kierowca nigdy nie musiałby się podłączać, biorąc pod uwagę średnią dzienną wynoszącą 29 mil. W miejscach o średnim nasłonecznieniu, takich jak Nowy Jork czy Chicago, wystarczy podłączyć tylko trzy razy w roku.


Ponadto dzięki wydajnej platformie samochodowej firmy Aptera każde standardowe gniazdko elektryczne na świecie staje się miejscem do ładowania pojazdu. Po podłączeniu do gniazdka 120 V Aptera Launch Edition może nadal ładować ponad 13 mil na godzinę lub około 150 mil w ciągu nocy.


Kiedy Launch Edition trafi na drogi?
Aptera finalizuje czwartą i ostatnią fazę rozwoju swojego produktu, Delta. W ramach tej fazy Aptera przeprowadzi testy zderzeniowe i walidację. Po ukończeniu Aptera planuje szybko rozpocząć produkcję na pełną skalę, jednozmianową, na poziomie 10 000 pojazdów rocznie. Stamtąd Aptera zwiększy swoją produkcję do 20 000 pojazdów na dwie zmiany rocznie z zakładu w Carlsbad w Kalifornii.

 

Z ponad 40 000 rezerwacji, produkcja pojazdu Aptera Launch Edition symbolizuje świt nowej ery dla firmy, która przechodzi w kierunku produkcji.


O Apterze

Aptera Motors dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie na świecie pojazdy napędzane energią słoneczną (SEV), możliwe dzięki przełomom w zakresie wydajności akumulatorów, aerodynamiki, materiałoznawstwa i produkcji. Aptera jest pierwszym z serii ekologicznych pojazdów, które będą oferowane do użytku konsumenckiego i komercyjnego. Ma najdłuższy zasięg ze wszystkich pojazdów produkcyjnych, do 1000 mil na jednym ładowaniu i możliwość podróżowania do 40 mil dziennie na darmowej mocy ze zintegrowanych paneli słonecznych. Dzięki zaledwie sześciu kluczowym elementom nadwozia, unikalny kształt Aptera pozwala mu ślizgać się w powietrzu, zużywając znacznie mniej energii niż inne dzisiejsze pojazdy elektryczne i hybrydowe.



Kincsem zwiastun całkowicie nowego zelektryfikowanego hipersamochodu
Concept Cars | 18.03.21

Kincsem zwiastun całkowicie nowego zelektryfikowanego hipersamochodu

54 sztuki Hyper-GT wyposażone w rewolucyjny, wysokoobrotowy hybrydowy układ napędowy oparty na F1, z dostawami w 2023 r.

1817 KM w nowym roadsterze Hennessey Venom F5
Super Cars | 01.09.22

1817 KM w nowym roadsterze Hennessey Venom F5

Wyceniony na 3 miliony dolarów, przy czym każdy z 30 spersonalizowanych modeli jest indywidualnie zlecany właścicielowi.

MINI Vision Urbanaut MPV staje się rzeczywistością
Concept Cars | 30.06.21

MINI Vision Urbanaut MPV staje się rzeczywistością

Mini pokazało swoją futurystyczną koncepcję miejskiego pojazdu w rzeczywistości, prezentując pełnowymiarowy model fizyczny.