MotorSport | 02.03.21

Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok

Nowy bolid W12 E Performance gotowy do ruszenia na tor zgodnie z harmonogramem.

Gdy emocje narastają przed nowym sezonem Formuły 1, Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok.

 

Mercedes-AMG F1 W12 E Performance opiera się na solidnej podstawie swojego poprzednika, ale zawiera znaczne zmiany aerodynamiczne oraz ulepszenia w takich obszarach, jak zawieszenie, układ chłodzenia i jednostka napędowa. Jest pierwszym samochodem, w którym zastosowano oznaczenie „E PERFORMANCE”, co oznacza, że w przyszłości będziemy bliżej dostosować się do działu Mercedes-AMG. E PERFORMANCE to etykieta nowej technologii, która będzie używana w nazwach produktów i plakietkach we wszystkich przyszłych wyczynowych samochodach hybrydowych Mercedes-AMG - w których zastosowano technologię bezpośredniej kaskady F1, aw szczególności prace zespołu Mercedes AMG High Performance Powertrains w Brixworth.

 

Bliższa współpraca zespołu z AMG znajduje również odzwierciedlenie w nowej kolorystyce z 2021 roku, w której logo AMG zastąpiło wzór gwiazdy na pokrywie silnika, który teraz przechodzi w tradycyjne wyścigowe srebro Mercedesa z czarnej barwy podstawowej wprowadzonej w 2020 roku. ikoniczna zieleń Partnera Tytułowego PETRONAS na przednich i tylnych błotnikach, nosie, lusterkach i aureoli, z równoległymi zielono-srebrnymi paskami na bokach samochodu, symbolizującymi ponad dekadę partnerstwa Mercedesa i PETRONAS. Tożsamość wizualną uzupełnia kolor burgundowy akcjonariusza zespołu i głównego partnera INEOS, który znajduje się na airboxie i wewnętrznej stronie płyt końcowych przedniego skrzydła. Rezultatem jest uderzający i charakterystyczny wygląd na nadchodzący sezon.

 

Zaledwie 12 tygodni po tym, jak flaga w szachownicę spadła w sezonie Formuły 1 2020, zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team oficjalnie ujawnił swojego pretendenta na sezon 2021. Mercedes-AMG F1 W12 E Performance jest dziś prezentowany w zupełnie nowym padoku  wyścigowym w naszym centrum technicznym Brackley, oficjalnie otwierając najnowocześniejszy obiekt, który powstał w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

 

Fabryki były zimą tętniącą życiem, ponieważ członkowie zespołu poszukiwali nowych rozwiązań, możliwości i ulepszeń w polowaniu na wydajność. Długie dni, późne noce, trudne decyzje i intensywne terminy - wspólny i wspólny wysiłek każdego członka zespołu, łączący siły, aby zapewnić, że W12 jest gotowy do ruszenia na tor zgodnie z harmonogramem.Całkiem nowe Renault Kangoo
Wiadomości | 12.11.20

Całkiem nowe Renault Kangoo

W wersji dla samochodów osobowych Nowe Renault KANGOO spełnia potrzeby dynamicznych rodzin dzięki eleganckiemu wzornictwu i jeszcze większemu komfortowi. Będzie również dostępne w wersji elektrycznej.

Nissan i NISMO prezentują samochód wyścigowy Nissan Z GT500 dla serii Super GT
MotorSport | 06.12.21

Nissan i NISMO prezentują samochód wyścigowy Nissan Z GT500 dla serii Super GT

Wideo prezentacja. Nowy wyścigowiec weźmie udział w Super GT Series począwszy od sezonu 2022.

Premiera Porsche 911 GT
Premiery | 16.02.21

Premiera Porsche 911 GT

Nowy sportowy samochód Porsche 911 GT3 świętuje dzisiaj swoją światową premierę.