MotorSport | 02.03.21

Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok

Nowy bolid W12 E Performance gotowy do ruszenia na tor zgodnie z harmonogramem.

Gdy emocje narastają przed nowym sezonem Formuły 1, Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok.

 

Mercedes-AMG F1 W12 E Performance opiera się na solidnej podstawie swojego poprzednika, ale zawiera znaczne zmiany aerodynamiczne oraz ulepszenia w takich obszarach, jak zawieszenie, układ chłodzenia i jednostka napędowa. Jest pierwszym samochodem, w którym zastosowano oznaczenie „E PERFORMANCE”, co oznacza, że w przyszłości będziemy bliżej dostosować się do działu Mercedes-AMG. E PERFORMANCE to etykieta nowej technologii, która będzie używana w nazwach produktów i plakietkach we wszystkich przyszłych wyczynowych samochodach hybrydowych Mercedes-AMG - w których zastosowano technologię bezpośredniej kaskady F1, aw szczególności prace zespołu Mercedes AMG High Performance Powertrains w Brixworth.

 

Bliższa współpraca zespołu z AMG znajduje również odzwierciedlenie w nowej kolorystyce z 2021 roku, w której logo AMG zastąpiło wzór gwiazdy na pokrywie silnika, który teraz przechodzi w tradycyjne wyścigowe srebro Mercedesa z czarnej barwy podstawowej wprowadzonej w 2020 roku. ikoniczna zieleń Partnera Tytułowego PETRONAS na przednich i tylnych błotnikach, nosie, lusterkach i aureoli, z równoległymi zielono-srebrnymi paskami na bokach samochodu, symbolizującymi ponad dekadę partnerstwa Mercedesa i PETRONAS. Tożsamość wizualną uzupełnia kolor burgundowy akcjonariusza zespołu i głównego partnera INEOS, który znajduje się na airboxie i wewnętrznej stronie płyt końcowych przedniego skrzydła. Rezultatem jest uderzający i charakterystyczny wygląd na nadchodzący sezon.

 

Zaledwie 12 tygodni po tym, jak flaga w szachownicę spadła w sezonie Formuły 1 2020, zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team oficjalnie ujawnił swojego pretendenta na sezon 2021. Mercedes-AMG F1 W12 E Performance jest dziś prezentowany w zupełnie nowym padoku  wyścigowym w naszym centrum technicznym Brackley, oficjalnie otwierając najnowocześniejszy obiekt, który powstał w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

 

Fabryki były zimą tętniącą życiem, ponieważ członkowie zespołu poszukiwali nowych rozwiązań, możliwości i ulepszeń w polowaniu na wydajność. Długie dni, późne noce, trudne decyzje i intensywne terminy - wspólny i wspólny wysiłek każdego członka zespołu, łączący siły, aby zapewnić, że W12 jest gotowy do ruszenia na tor zgodnie z harmonogramem.Hyundai N prezentuje dwa koncepty, zwiastujące wizję samochodów sportowych w erze elektryfikacji
Concept Cars | 16.07.22

Hyundai N prezentuje dwa koncepty, zwiastujące wizję samochodów sportowych w erze elektryfikacji

Pojazdy nazywane laboratoriami na kołach pozwalają testować i weryfikują zaawansowane technologie, które będą miały zastosowanie w przyszłych modelach seryjnych.

Lamborghini zapowiedziało pierwszy w pełni elektryczny model
Wiadomości | 18.05.21

Lamborghini zapowiedziało pierwszy w pełni elektryczny model

Lamborghini ogłasza swoją mapę drogową do elektryfikacji swoich modeli. Kiedy zobaczymy w pełni elektryczne Lambo?

Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński
Wiadomości | 21.04.20

Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński

Toyota oraz Lexus ogłosiły, że pod koniec kwietnia wprowadzą trzy modele BEV (Battery Electric Vehicle) na rynek chiński, formalnie rozpoczynając swój całkowicie elektryczny kurs od największego na świecie rynku motoryzacyjnego. Trzy nowe elektryczne crossovery, bliźniacze modele Toyota C-HR EV i Toyota IZOA EV oraz Lexus UX 300e, mają wejść na rynek chiński 26 kwietnia.