MotorSport | 02.03.21

Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok

Nowy bolid W12 E Performance gotowy do ruszenia na tor zgodnie z harmonogramem.

Gdy emocje narastają przed nowym sezonem Formuły 1, Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 Team przedstawia swój samochód na 2021 rok.

 

Mercedes-AMG F1 W12 E Performance opiera się na solidnej podstawie swojego poprzednika, ale zawiera znaczne zmiany aerodynamiczne oraz ulepszenia w takich obszarach, jak zawieszenie, układ chłodzenia i jednostka napędowa. Jest pierwszym samochodem, w którym zastosowano oznaczenie „E PERFORMANCE”, co oznacza, że w przyszłości będziemy bliżej dostosować się do działu Mercedes-AMG. E PERFORMANCE to etykieta nowej technologii, która będzie używana w nazwach produktów i plakietkach we wszystkich przyszłych wyczynowych samochodach hybrydowych Mercedes-AMG - w których zastosowano technologię bezpośredniej kaskady F1, aw szczególności prace zespołu Mercedes AMG High Performance Powertrains w Brixworth.

 

Bliższa współpraca zespołu z AMG znajduje również odzwierciedlenie w nowej kolorystyce z 2021 roku, w której logo AMG zastąpiło wzór gwiazdy na pokrywie silnika, który teraz przechodzi w tradycyjne wyścigowe srebro Mercedesa z czarnej barwy podstawowej wprowadzonej w 2020 roku. ikoniczna zieleń Partnera Tytułowego PETRONAS na przednich i tylnych błotnikach, nosie, lusterkach i aureoli, z równoległymi zielono-srebrnymi paskami na bokach samochodu, symbolizującymi ponad dekadę partnerstwa Mercedesa i PETRONAS. Tożsamość wizualną uzupełnia kolor burgundowy akcjonariusza zespołu i głównego partnera INEOS, który znajduje się na airboxie i wewnętrznej stronie płyt końcowych przedniego skrzydła. Rezultatem jest uderzający i charakterystyczny wygląd na nadchodzący sezon.

 

Zaledwie 12 tygodni po tym, jak flaga w szachownicę spadła w sezonie Formuły 1 2020, zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team oficjalnie ujawnił swojego pretendenta na sezon 2021. Mercedes-AMG F1 W12 E Performance jest dziś prezentowany w zupełnie nowym padoku  wyścigowym w naszym centrum technicznym Brackley, oficjalnie otwierając najnowocześniejszy obiekt, który powstał w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

 

Fabryki były zimą tętniącą życiem, ponieważ członkowie zespołu poszukiwali nowych rozwiązań, możliwości i ulepszeń w polowaniu na wydajność. Długie dni, późne noce, trudne decyzje i intensywne terminy - wspólny i wspólny wysiłek każdego członka zespołu, łączący siły, aby zapewnić, że W12 jest gotowy do ruszenia na tor zgodnie z harmonogramem.Nowoczesność i komfort Mercedes pokazał wnętrze nowej Klasy S
Wiadomości | 14.08.20

Nowoczesność i komfort Mercedes pokazał wnętrze nowej Klasy S

Mercedes prezentuje nową generację swojego flagowego modelu Klasy S i wreszcie prezentuje całą deskę rozdzielczą swojej nowej limuzyny.

Mach-E DNA
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E DNA

Czy jest wystarczająco sprytny, aby rozróżnić różnicę?

Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship
Wiadomości | 22.05.20

Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship

Mazda została oficjalnym partnerem wirtualnej serii wyścigowej FIA Gran Turismo Championship aby nadal dostarczać ekscytujących wrażeń z e-sportu. Nowy wirtualny samochód wyścigowy będzie dostępny do pobrania w Gran Turismo Sport.