Super Cars | 10.08.23

Prawdopodobnie najtrudniejszy projekt na zamówienie, jakiego kiedykolwiek podjął się Bugatti

Bugatti Chiron Super Sport „Golden Era” to szczyt ręcznie wykonanego luksusu, które jest wynikiem dwóch lat innowacyjnego i szytego na miarę rzemiosła, obejmującego całkowicie nowe techniki.

Bugatti Chiron Super Sport „Golden Era” to prawdopodobnie najtrudniejszy projekt na zamówienie, jakiego kiedykolwiek podjął się Bugatti. Jest wynikiem dwóch lat innowacyjnego i szytego na miarę rzemiosła, obejmującego całkowicie nowe techniki, które wynoszą go ze świata motoryzacji do czystego artyzmu. Jest to ucieleśnienie oferty Bugatti Sur Mesure, w której ambitne wizje klientów dotyczące ich pojazdów – które wykraczają poza i tak już niemal nieskończone poziomy personalizacji Bugatti – są urzeczywistniane w procesie współpracy z zespołem projektowym.

 

W tym przypadku wizja ta pochodzi od kolekcjonera Bugatti, który głęboko docenia historię Bugatti i skomplikowaną konstrukcję silnika W16. Nie tylko wybrał Chirona Super Sport, aby uczcić projekt silnika spalinowego, ale chciał również odpowiednio oddać hołd historii, która doprowadziła do powstania tego silnika. Przedstawiając tę wizję Bugatti, zespół projektowy opracował propozycję, która uchwyciła esencję tego, co czyni Bugatti wyjątkowym, opowiedzianą poprzez najbardziej zapadające w pamięć i niezwykłe kreacje. Rezultatem jest: Bugatti Chiron Super Sport „Golden Era”.

 

„Zgłosił się do nas bardzo ważny klient i podczas naszych rozmów wyraził przekonanie, że Chiron Super Sport i jego silnik W16 reprezentują przełomowy moment w świecie motoryzacji. Chciał zrobić coś naprawdę wyjątkowego podczas świętowania. Spojrzeliśmy wstecz przez historię Bugatti, aby znaleźć wiele z tych przełomowych momentów, w tym czasy Ettore Bugatti, Jean Bugatti i Roland Bugatti, które naprawdę wyznaczyły pierwszą złotą erę dla marki. A potem, oczywiście, współczesne wcielenie Bugatti z 1987, wybierając ikony z tamtych czasów, które zdefiniowały markę Bugatti Nasz zespół zaproponował koncepcję obejmującą 45 szkiców ikon marki, które byłyby ręcznie rysowane bezpośrednio na samym samochodzie, a właściciel natychmiast zakochał się w tym Wdrożenie może wydawać się dość proste, ale osiągnięcie idealnego wykończenia, które wytrzyma próbę czasu, wymagało więcej cierpliwości i kunsztu, niż można sobie wyobrazić”.

 

Ponadczasowy i niezrównany hołd dla momentów definiujących erę w historii Bugatti, Chiron Super Sport „Golden Era” jest niezrównany pod względem skali ambicji na zamówienie; projekt, który mógł powstać tylko w umysłach prawdziwych entuzjastów Bugatti i który mógł zostać ukończony z tak doskonałym poziomem szczegółowości tylko przez rzemieślników z Molsheim. Samochód czeka teraz na oficjalne przekazanie właścicielowi podczas Monterey Car Week.Cztery nowe modele sygnalizują renesans marki INFINITI
Wiadomości | 27.10.23

Cztery nowe modele sygnalizują renesans marki INFINITI

INFINITI ogłosiło plany wprowadzenia czterech nowych modeli w ramach kompleksowego odświeżenia oferty, sygnalizując renesans marki. Japan Mobility Show 2023.

Polestar przedstawia kolejne zdjęcie modelu Polestar 3 i potwierdza plany rozwoju
Wiadomości | 03.12.21

Polestar przedstawia kolejne zdjęcie modelu Polestar 3 i potwierdza plany rozwoju

Polestar 3, który zostanie wprowadzony na rynek w 2022 r. na nowo zdefiniuje SUV-y w erze elektrycznej i będzie produkowany w USA.

E-Ducato, nowy model Fiata Professional: 100% Ducato, 100% elektryczny
Elektryczne | 05.06.20

E-Ducato, nowy model Fiata Professional: 100% Ducato, 100% elektryczny

Zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości Grupy FCA, nowy Fiat E-Ducato jest dostępny we wszystkich wariantach nadwozia o tej samej pojemności ładunkowej, co konwencjonalne Ducato. Dla E-Ducato dostępnych będzie kilka opcji akumulatorów, których zasięg w typowym miejskim rzeczywistym cyklu dostaw wynosi od 200 do ponad 330 km.