Wiadomości | 05.05.23

Dumne dziedzictwo, czyli jak zaczynało Lamborghini

Lamborghini Centenario zostało zbudowane we Włoszech jako dzieło sztuki i przedmiot kolekcjonerski z okazji 100. urodzin założyciela firmy Ferruccio Lamborghini w ścisłym ograniczeniu do zaledwie 5 kopii.


Dumne dziedzictwo, czyli jak zaczynało Lamborghini

Założyciel Lamborghini, Ferruccio Lamborghini, skończyłby 100 lat w 2016 roku, gdyby nie zmarł w 1993 roku. Adler Capelli, artysta zbudował pięć niestandardowych traktorów Lamborghini jako hołd dla człowieka, oryginalnego pojazdu, który dał Lamborghini środki do stworzenia rewolucji w samochodach sportowych. Poniższy przykład łączy dwa arcydzieła z początku lat 60., DLA 35 i 2R DT, w jeden w pełni sprawny ciągnik. Karoseria jest wykonana z surowego metalu, który z czasem starzeje się wraz z ciągnikiem, a trzycylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 litra z DLA 35 ma sześć oddzielnych rur wydechowych z bocznymi wyjściami, co stanowi ukłon w stronę późniejszego dziedzictwa Lamborghini.

 

Ten traktor jest numerem czwartym z pięciu zbudowanych i jest wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem strony Classic Driver w cenie 542 289 USD

 Nowe Polo GTI nowoczesny samochód sportowy z tradycją
Wiadomości | 30.06.21

Nowe Polo GTI nowoczesny samochód sportowy z tradycją

W kwietniu Volkswagen zaprezentował najnowszy etap ewolucji szóstej generacji Polo. Teraz pojawia się jego najbardziej sportowa wersja: nowe Polo GTI.

Nowy V12 Vantage Roadster
Super Cars | 25.08.22

Nowy V12 Vantage Roadster

Aston Martin z dumą przedstawia nowy V12 Vantage Roadster, którego produkcja została ograniczona do 249 egzemplarzy, sprzedanych przed premierą.

Światową premierą zupełnie nowego kompaktowego SUV-a smarta #1
Premiery | 09.04.22

Światową premierą zupełnie nowego kompaktowego SUV-a smarta #1

Nowy design, nowa technologia i nowe podejście do stworzenia miejskiego towarzysza kształtują formę smarta #1.