Tuning | 28.07.20

Donkervoort pokazał model D8 GTO-JD70 w wersji Bare Naked Carbon Edition

Ponad połowa wszystkich 70 planowanych sztuk modeu JD70 - po jednym na każdy rok dotychczasowego życia założyciela Joopa Donkervoorta - została sprzedana, a część została zamówiona w specjalnej karbonowej edycji.

D8 GTO-JD70 Bare Naked Carbon Edition

Donkervoort Automobielen zpokazał swojego D8 GTO-JD70 dzięki długo planowanej edycji Bare Naked Carbon Edition (BNCE).

Dostępna z lakierem bezbarwnym lub kolorowym, Bare Naked Carbon Edition nadaje JD70 oszałamiającą, wysokiej jakości teksturę i podkreśla precyzję doświadczenia Donkervoort w dziedzinie włókien węglowych, a wszystko to jednocześnie sprawia, że ??700-kilogramowy samochód jest o kilka kilogramów lżejszy.

 

JD70 z technologią BNCE mogą być dostarczane z surowym, gołym wyglądem karbonowym lub z kolorową powłoką lakierniczą w wykończeniu matowym lub polerowanym.

 

JD70, został opracowany jako hołd z okazji 70. urodzin założyciela Donkervoort, Joopa Donkervoorta. Jednak BNCE został opracowany, aby pomóc spersonalizować każdą kompilację JD70 Donkervoort.

 

BNCE opracowano, aby dać klientom możliwość rozjaśnienia i spersonalizowania swoich samochodów poza zwykłą paletą kolorów.

 

„Tkany węgiel pozostaje ten sam” - wyjaśnił dyrektor zarządzający Donkervoort Automobielen Denis Donkervoort.

„Używamy specjalnie opracowanych atramentów zmieszanych z lakierem bezbarwnym, aby nadać włóknom wygląd koloru.

 

„Możemy również dopasować elementy karbonowe w kolorze wnętrza do karoserii zewnętrznej” - potwierdził.

 

Ponad 95 procent standardowego nadwozia JD70 wykonano z włókna węglowego, a program BNCE, który rozpoczęliśmy w 2018 roku, pozwala właścicielom zobaczyć, za co zapłacili.

 

Nadwozie JD70 jest wykonane z włókna węglowego / splotu kevlaru, a nawet skrzydła rowerowe są z włókna węglowego / kevlaru.

Cały projekt przodu jest teraz nowy w porównaniu z GTO-40, a wszystkie wentylowane elementy mają konstrukcję sześciokątną i wszystkie są wykonane z włókna węglowego wydrukowanego w 3D.

 Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR
MotorSport | 08.11.20

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR

Teddy Clairet i Julien Briché pod wrażeniem Peugeota 308 TCR, ponieważ każdy z nich zajął miejsce na podium w ostatniej rundzie European Touring Car Series.

Odświeżony LEXUS LC 2021. Ewolucja luksusowego coupe
Wiadomości | 17.04.20

Odświeżony LEXUS LC 2021. Ewolucja luksusowego coupe

LEXUS prezentuje odświeżony model luksusowego coupe Lexus LC na rok 2021. Dla Lexusa bardzo charakterystyczne jest nieustanne dopracowywanie każdego modelu w gamie. Inżynierowie marki wciąż poszukują sposobów udoskonalenia każdego szczegółu. Dzięki tej skrupulatności powstał odświeżony model LC na rok 2021. Luksusowe coupe Lexus LC na rok 2021 przeszło facelifting. Masa nieresorowana obniżona o około 10 kg. Zmiany w zawieszeniu dla płynniejszego i bardziej komfortowego działania, z nowymi ustawieniami amortyzatorów i zwiększoną sztywnością tylnego stabilizatora. Wprowadzenie Asystenta aktywnego pokonywania zakrętów (Active Cornering Assist). LC 500 zyskuje udoskonaloną, 10-biegową automatyczną skrzynię biegów. Skrócony czas zmiany biegów dla napędu Multi Stage Hybrid System Lexusa LC 500h. Nowe kolory wnętrza i nadwozia oraz nowy wzór 20-calowcyh, kutych felg aluminiowych. Zaktualizowany system multimediów z integracją ze smartfonem za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto.

Nowy Ford Mustang California Special po raz pierwszy pojawi się w Europie
Wiadomości | 07.03.22

Nowy Ford Mustang California Special po raz pierwszy pojawi się w Europie

Dostępny wyłącznie jako kabriolet z silnikiem V8 o mocy 450 KM, powstał z myślą o dostarczaniu najwyższej frajdy z jazdy i kultowego pierwowzoru z 1968 roku.