Wiadomości | 22.04.20

Dołącz do rywalizacji. Sprawdź się w Rajdzie Argentyny

W odpowiedzi na zawieszenie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, z powodu pandemii koronawirusa, zespół ŠKODA Motorsport organizuje wirtualną wersję rajdu Argentyny opartą na popularnej platformie DiRT Rally 2.0. Do rywalizacji mogą włączyć się wszyscy amatorzy sportów motorowych i gier wideo. Entuzjaści rajdów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w walce z profesjonalnymi kierowcami, takimi jak jak Chris Ingram, Pontus Tidemand, Oliver Solberg, Martin Koči czy Petr Semerád.


Dołącz do rywalizacji. Sprawdź się w Rajdzie Argentyny

ŠKODA Motorsport organizuje wirtualny Rajd Argentyny dla wszystkich fanów sportów motorowych.

ŠKODA Motorsport eChallenge odbywa się na wirtualnych trasach Rajdu Argentyny w dniach 22–26 kwietnia.

- Zarówno kibice, jak kierowcy i ich zespoły nie mogą się doczekać powrotu na rajdowe trasy. Zanim sezon zostanie wznowiony postanowiliśmy zorganizować własną wersję Rajdu Argentyny online. Dzięki temu każdy będzie mógł zmierzyć się w wirtualnym świecie z zawodowymi kierowcami, rywalizując w samochodach ŠKODA FABIA Rally2 evo - wyjaśnił Michał Hrabánek, szef ŠKODA Motorsport.

Rajd Argentyny oferuje więcej niż tylko piękne naturalne otoczenie. Kręte i wąskie, otoczone klifami i głazami trasy, stanowią prawdziwy sportowy spektakl, podczas gdy kierowcy starają się wycisnąć jak najwięcej ze swoich samochodów. Osiągnięcie dobrego czasu wymaga bardzo precyzyjnej jazdy i mistrzowskiej kontroli nad pojazdem. Wirtualny Rajd Argentyny będzie więc trudnym wyzwaniem zarówno dla profesjonalnych kierowców, jak i dla graczy.

Na profilu ŠKODA Motorsport na Facebooku (@motorsportskoda) wszyscy chętni do udziału w rajdzie, otrzymają pomoc w postaci rad i wskazówek dotyczących możliwie najlepszego ustawienia samochodu przed startem. Eksperci ŠKODA Motorsport takiego samego wsparcia udzielają profesjonalistom podczas rajdów.

- Podstawową zasadą rajdu jest, by nigdy się nie poddawać. Podczas, gdy modele ŠKODY FABIA Rally2 evo są gotowe do rajdów i czekają na wznowienie startów, cieszymy się, że cała rodzina fanów, kierowców i klientów ŠKODA Motorsport może spotkać się w wirtualnym świecie. W ten sposób możemy przynajmniej częściowo zrekompensować sobie brak udziału w wydarzeniach rajdowych, których niestety obecnie nam wszystkim brakuje - komentuje David Jareš, koordynator programu dla klientów ŠKODA Motorsport.

ŠKODA Motorsport eChallenge jest dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika platformy DiRT Rally 2.0™ firmy Codemasters® na PC, Playstation® i Xbox® TUTAJ. W trakcie wirtualnego rajdu gracze staną przed wyzwaniem pobicia realnych czasów profesjonalnych kierowców. Wyniki będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej ŠKODA Motorsport i w mediach społecznościowych.Tylko 500 sztuk modelu GRMN Yaris i tylko na rynek japoński
MotorSport | 14.01.22

Tylko 500 sztuk modelu GRMN Yaris i tylko na rynek japoński

Tokyo Auto Salon 2022. TOYOTA GAZOO Racing i premiera GRMN Yaris czyli kolejny samochód sportowy, który powstał dzięki determinacji Akio Toyody, prezydenta Toyoty.

Hołd McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf
MotorSport | 16.05.21

Hołd McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf

Na cały weekend wyścigowy Grand Prix Monako zespół McLaren Racing będzie się prezentował w niebieskich barwach Gulf wraz z pomarańczowym paskiem.

Premiera Concept Mercedes-Maybach EQS
Concept Cars | 08.09.21

Premiera Concept Mercedes-Maybach EQS

Mercedes-Maybach rozszerza swoje portfolio produktów o luksusowego, całkowicie elektrycznego SUV-a opartego na modułowej architekturze dla pojazdów elektrycznych klasy luksusowej i wyższej.