Wiadomości | 07.04.23

Czas zmienić opony na letnie

Pora umawiać się na zakładanie opon letnich lub sprawdzanie opon całorocznych. Przed zakupem dobrze jest zasięgnąć porady warsztatu lub sprzedawcy i zapoznać się z raportami z testów.


Czas zmienić opony na letnie

Kierowcy, którzy chcą zmienić opony na letnie na początku sezonu, powinni jak najszybciej umawiać się na spotkania z sprzedawcami lub warsztatami. Zazwyczaj przed i po Wielkanocy panuje pośpiech, więc czas oczekiwania jest nieunikniony. Klienci, którzy potrzebują nowych opon, mogą je teraz zamawiać u sprzedawców, a ci, którzy mają opony całoroczne, powinni pamiętać o ich sprawdzeniu przez eksperta pod koniec zimnej pory roku.

 

Przed zakupem dobrze jest zasięgnąć porady warsztatu lub sprzedawcy. Pomocne jest również zapoznanie się z raportami z testów opublikowanymi przez kluby samochodowe i magazyny branżowe. Testy te obejmują około dziesięciu kryteriów dla opon letnich i całorocznych, a zatem dostarczają znacznie więcej informacji niż trzy cechy wymienione na etykietach opon UE.

 

Pamiętaj aby po wymianie opon sprawdzić również geometrię samochodu, czyli sprawdzenie i ustawienie zbieżności kół a wrazie potrzeby dokonać regulacji geometrii kół samochodu. Coś o czym kierowcy zazwyczaj zapominają. Jest to o tyle ważne, ponieważ w przypadku problemów występujących w tym zakresie nowe opony będą się szybciej i nierównomiernie zużywały. Może to powodować kłopoty przy prowadzeniu samochodu jak i przy chamowaniu. Nie mówiąc o konieczności (w skrajnych przypadkach) zakupu kolejnego kompletu nowych opon.

 

Zapoznaj się również z infografiką jak w prawidłowy sposób przechowywać opony (zdjęcie w galerii). Szerokiej drogi.Znamy datę premiery nowego Jeepa Wranglera
Wiadomości | 19.05.21

Znamy datę premiery nowego Jeepa Wranglera

Jeep Wrangler 4xe Plug-in Hybrid. Najbardziej zaawansowany technologicznie Wrangler w historii marki wkrótce w pełnej odsłonie.

MANHART MH3 650 Touring
Tuning | 14.06.23

MANHART MH3 650 Touring

BMW M3 jako Touring, przez długi czas było to tylko marzenie wielu miłośników motoryzacji i fanów M. Ale teraz monachijska firma w końcu zlitowała się i spełniła je w szóstej generacji modelu.

Mercedes-Benz VISION EQXX
Premiery | 03.01.22

Mercedes-Benz VISION EQXX

Nowy poziom zasięgu elektrycznego i wydajności. VISION EQXX, prototyp badawczy zdolny do pokonania 1000 kilometrów rzeczywistej jazdy elektrycznej na jednym ładowaniu.