Wiadomości | 07.04.23

Czas zmienić opony na letnie

Pora umawiać się na zakładanie opon letnich lub sprawdzanie opon całorocznych. Przed zakupem dobrze jest zasięgnąć porady warsztatu lub sprzedawcy i zapoznać się z raportami z testów.


Czas zmienić opony na letnie

Kierowcy, którzy chcą zmienić opony na letnie na początku sezonu, powinni jak najszybciej umawiać się na spotkania z sprzedawcami lub warsztatami. Zazwyczaj przed i po Wielkanocy panuje pośpiech, więc czas oczekiwania jest nieunikniony. Klienci, którzy potrzebują nowych opon, mogą je teraz zamawiać u sprzedawców, a ci, którzy mają opony całoroczne, powinni pamiętać o ich sprawdzeniu przez eksperta pod koniec zimnej pory roku.

 

Przed zakupem dobrze jest zasięgnąć porady warsztatu lub sprzedawcy. Pomocne jest również zapoznanie się z raportami z testów opublikowanymi przez kluby samochodowe i magazyny branżowe. Testy te obejmują około dziesięciu kryteriów dla opon letnich i całorocznych, a zatem dostarczają znacznie więcej informacji niż trzy cechy wymienione na etykietach opon UE.

 

Pamiętaj aby po wymianie opon sprawdzić również geometrię samochodu, czyli sprawdzenie i ustawienie zbieżności kół a wrazie potrzeby dokonać regulacji geometrii kół samochodu. Coś o czym kierowcy zazwyczaj zapominają. Jest to o tyle ważne, ponieważ w przypadku problemów występujących w tym zakresie nowe opony będą się szybciej i nierównomiernie zużywały. Może to powodować kłopoty przy prowadzeniu samochodu jak i przy chamowaniu. Nie mówiąc o konieczności (w skrajnych przypadkach) zakupu kolejnego kompletu nowych opon.

 

Zapoznaj się również z infografiką jak w prawidłowy sposób przechowywać opony (zdjęcie w galerii). Szerokiej drogi.Odświeżony LEXUS LC 2021. Ewolucja luksusowego coupe
Wiadomości | 17.04.20

Odświeżony LEXUS LC 2021. Ewolucja luksusowego coupe

LEXUS prezentuje odświeżony model luksusowego coupe Lexus LC na rok 2021. Dla Lexusa bardzo charakterystyczne jest nieustanne dopracowywanie każdego modelu w gamie. Inżynierowie marki wciąż poszukują sposobów udoskonalenia każdego szczegółu. Dzięki tej skrupulatności powstał odświeżony model LC na rok 2021. Luksusowe coupe Lexus LC na rok 2021 przeszło facelifting. Masa nieresorowana obniżona o około 10 kg. Zmiany w zawieszeniu dla płynniejszego i bardziej komfortowego działania, z nowymi ustawieniami amortyzatorów i zwiększoną sztywnością tylnego stabilizatora. Wprowadzenie Asystenta aktywnego pokonywania zakrętów (Active Cornering Assist). LC 500 zyskuje udoskonaloną, 10-biegową automatyczną skrzynię biegów. Skrócony czas zmiany biegów dla napędu Multi Stage Hybrid System Lexusa LC 500h. Nowe kolory wnętrza i nadwozia oraz nowy wzór 20-calowcyh, kutych felg aluminiowych. Zaktualizowany system multimediów z integracją ze smartfonem za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto.

Hyundai zaprezentował odświeżony design modelu i10 oraz i10 N Line
Wiadomości | 27.02.23

Hyundai zaprezentował odświeżony design modelu i10 oraz i10 N Line

Firma dodała również zaawansowane funkcje łączności, elementy zapewniające komfort i technologie, które zwykle są widoczne tylko w wyższych segmentach.

Suzuki przedstawia zupełnie nowego Swifta
Wiadomości | 06.12.23

Suzuki przedstawia zupełnie nowego Swifta

W czwartej odsłonie „globalny” hatchback Suzuki to wyrafinowany, inteligentny samochód miejski z wyrazistym designem, którego sprzedaż rozpocznie się od 13 grudnia 2023 r.