Wiadomości | 28.04.22

CUPRA wchodzi na rynek australijski

Po sukcesie sprzedażowym w Europie, CUPRA oficjalnie potwierdza, że jeszcze pod koniec bieżącego roku rozpocznie się produkcja modelu Born w Australii.

Pierwsze egzemplarze w pełni elektrycznego miejskiego auta hiszpańskiej marki trafią do sprzedaży na początku przyszłego roku. W ofercie na rynku australijskim pojawią się także Formentor, Ateca i Leon.

 

Wprowadzona na rynek w listopadzie 2021 roku CUPRA Born odniosła już sukces sprzedażowy w Europie. Model został doceniony także przez jury Car of the Year 2022 i znalazł się w finale tego prestiżowego konkursu. Rozszerzenie sprzedaży na Australię to dla marki ważny krok w kierunku globalizacji.

 

- W zeszłym roku, na targach motoryzacyjnych w Monachium, wyraziłem swoją determinację, aby CUPRA Born jak najszybciej pojawiła się w Australii – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRA. - Mogę teraz potwierdzić, że pierwszy w pełni elektryczny model CUPRA wejdzie do produkcji w tym kraju w ostatnim kwartale tego roku, a dostawy rozpoczną się na początku 2023 roku.

 

CUPRA rozpocznie wkrótce sprzedaż internetową w Australii, oferując początkowo gamę obejmującą crossovera Formentor, SUV-a Ateca i hatchbacka Leon. Modele Formentor i Leon w wersji plug-in (PHEV) będą pierwszymi z tej półki cenowej europejskimi samochodami z napędem hybrydowym na rynku australijskim. Do tej pory marka otrzymała około 7800 deklaracji zainteresowania zakupem od klientów z Australii, większość dla modeli Formentor oraz Born.

 

- To niezwykła odpowiedź na zupełnie nową markę w Australii – powiedział Ben Wilks, dyrektor CUPRA Australia. - Zabezpieczenie produkcji modelu Born w czasie bezprecedensowych globalnych wyzwań w zakresie dostaw świadczy o zaangażowaniu CUPRY w Australii.

 

Jeszcze w tym roku producent zapowiada otwarcie CUPRA City Garage w CBD w Sydney. Wyjątkowe miejsce, w pobliżu najsłynniejszego portu na świecie, zaoferuje klientom niepowtarzalne doświadczenia motoryzacyjne, a także wydarzenia kulturalne i wystawy.

 

Ceny i specyfikacje modeli na rynku australijskim zostaną wkrótce potwierdzone przez producenta.



CUPRA Leon otrzymuje 5 gwiazdek Euro NCAP
Wiadomości | 08.07.21

CUPRA Leon otrzymuje 5 gwiazdek Euro NCAP

Najwyższa ocena przyznana CUPRA Leon dotyczy zarówno wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydowym typu plug-in. Wideo z testów.

Gordon Murray Automotive zaprezentował supersamochód T.50s Niki Lauda
Super Cars | 22.02.21

Gordon Murray Automotive zaprezentował supersamochód T.50s Niki Lauda

T.50s został zaprojektowany, aby oferować najlepsze wrażenia z jazdy na torze z jeszcze bardziej ekstremalną specyfikacją. >>> Zobacz wideo z premiery.

Premiera Lamborghini Sián Roadster
Premiery | 08.07.20

Premiera Lamborghini Sián Roadster

Limitowana wersja roadstera wizjonerskiego super sportowego samochodu V12, łącząca przełomowe technologie hybrydowe i design. Wideo.