MotorSport | 01.04.21

CUPRA w Extreme E

CUPRA bierze udział w najbardziej ekstremalnych etapach wyścigów na świecie w inauguracyjnym sezonie serii Extreme E.

CUPRA przygotowuje się i bierze udział w jednym z najbardziej wyczerpujących wyścigów w historii, zmierzając na linię startu inauguracyjnego sezonu serii Extreme E.

 

Zawody terenowego elektrycznego SUV-a przenoszą zespoły w najtrudniejsze zakątki świata: pustynię, dżunglę, lodowiec, ocean i Arktykę. Startujący 3 kwietnia w Arabii Saudyjskiej, jego celem jest nie tylko przybliżenie masom emocji związanych z wyścigami, ale także pokazanie, jak zmiany klimatyczne wpływają na nasz świat.

 

CUPRA jest częścią Extreme E od samego początku. Była to pierwsza marka motoryzacyjna, która ogłosiła swój udział, połączyła siły z ABT Sportsline jako głównym partnerem zespołu i jest teraz gotowa na rozpoczęcie imprezy.

 

Extreme E

 

Dziewięć drużyn będzie na starcie walczących o pozycje. Konkurs podzielony jest na dwa dni - sobotę i niedzielę. Kwalifikacje 1, 2, 3 i 4 odbędą się w sobotę, a półfinał, szalony wyścig i finał w niedzielę. Każdy wyścig to dwa okrążenia - jedno okrążenie przejechane przez kobietę i jedno okrążenie przez kierowcę płci męskiej w każdym zespole.

Inauguracyjny sezon Extreme E przenosi ją na pięć wyjątkowych światowych etapów, a globalna podróż będzie wykorzystywać swoją międzynarodową platformę rozrywkową do promowania elektryfikacji, zrównoważonego rozwoju i równości.
Po opadnięciu flagi w szachownicę w Arabii Saudyjskiej, seria wyścigów przenosi się do Lac Rose w Senegalu, Kangerlussaq na Grenlandii, Pará w Brazylii i wreszcie Tierra Del Fuego w Argentynie.



Lexus NX 300h najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii
Wiadomości | 03.07.20

Lexus NX 300h najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii

Auto Trader, jedna z największych internetowych stron internetowych sprzedaży używanych i nowych samochodów w Wielkiej Brytanii, ogłosiła niedawno, że Lexus NX 300h został uznany za najlepszy samochód hybrydowy w Wielkiej Brytanii w konkursie New Car Awards 2020.

Z Proto nowy sportowy model Nissana
Premiery | 16.09.20

Z Proto nowy sportowy model Nissana

Pokazany na wirtualnym wydarzeniu transmitowanym dookoła świata z Nissan Pavilion w Jokohamie, prototypowy samochód ma nowy wygląd wewnątrz i na zewnątrz, a także podwójny turbodoładowany silnik V-6 z manualną skrzynią biegów.

Światowa premiera nowego SUV-a w Buenos Aires Volkswagen Taos
Premiery | 14.10.20

Światowa premiera nowego SUV-a w Buenos Aires Volkswagen Taos

Volkswagen Taos, nowy SUV marki i pierwszy w całym regionie wyprodukowanego w Argentynie. Volkswagen Taos dołącza do ofensywy SUV-ów niemieckiej firmy na świecie. Segment SUV-ów jest najszybciej rozwijającym się segmentem w Ameryce Południowej.