MotorSport | 01.04.21

CUPRA w Extreme E

CUPRA bierze udział w najbardziej ekstremalnych etapach wyścigów na świecie w inauguracyjnym sezonie serii Extreme E.

CUPRA przygotowuje się i bierze udział w jednym z najbardziej wyczerpujących wyścigów w historii, zmierzając na linię startu inauguracyjnego sezonu serii Extreme E.

 

Zawody terenowego elektrycznego SUV-a przenoszą zespoły w najtrudniejsze zakątki świata: pustynię, dżunglę, lodowiec, ocean i Arktykę. Startujący 3 kwietnia w Arabii Saudyjskiej, jego celem jest nie tylko przybliżenie masom emocji związanych z wyścigami, ale także pokazanie, jak zmiany klimatyczne wpływają na nasz świat.

 

CUPRA jest częścią Extreme E od samego początku. Była to pierwsza marka motoryzacyjna, która ogłosiła swój udział, połączyła siły z ABT Sportsline jako głównym partnerem zespołu i jest teraz gotowa na rozpoczęcie imprezy.

 

Extreme E

 

Dziewięć drużyn będzie na starcie walczących o pozycje. Konkurs podzielony jest na dwa dni - sobotę i niedzielę. Kwalifikacje 1, 2, 3 i 4 odbędą się w sobotę, a półfinał, szalony wyścig i finał w niedzielę. Każdy wyścig to dwa okrążenia - jedno okrążenie przejechane przez kobietę i jedno okrążenie przez kierowcę płci męskiej w każdym zespole.

Inauguracyjny sezon Extreme E przenosi ją na pięć wyjątkowych światowych etapów, a globalna podróż będzie wykorzystywać swoją międzynarodową platformę rozrywkową do promowania elektryfikacji, zrównoważonego rozwoju i równości.
Po opadnięciu flagi w szachownicę w Arabii Saudyjskiej, seria wyścigów przenosi się do Lac Rose w Senegalu, Kangerlussaq na Grenlandii, Pará w Brazylii i wreszcie Tierra Del Fuego w Argentynie.Nowe BMW i7 M70 xDrive
Premiery | 17.04.23

Nowe BMW i7 M70 xDrive

BMW M wprowadza najmocniejszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach, który będzie liderem nowej gamy BMW serii 7.

Wnętrza modelu ENYAQ iV
Wiadomości | 07.11.20

Wnętrza modelu ENYAQ iV

ŠKODA prezentuje wnętrza modelu ENYAQ iV: inspirujące opcje Design Selections do wyboru.

Audi RS e-tron GT „project_513/2”
Tuning | 16.03.23

Audi RS e-tron GT „project_513/2”

Audi oferuje pierwszą limitowaną edycję 75 sztuk, inspirowaną prototypami, Audi RS e-tron GT „project_513/2” dostępną tylko w USA.