MotorSport | 01.04.21

CUPRA w Extreme E

CUPRA bierze udział w najbardziej ekstremalnych etapach wyścigów na świecie w inauguracyjnym sezonie serii Extreme E.

CUPRA przygotowuje się i bierze udział w jednym z najbardziej wyczerpujących wyścigów w historii, zmierzając na linię startu inauguracyjnego sezonu serii Extreme E.

 

Zawody terenowego elektrycznego SUV-a przenoszą zespoły w najtrudniejsze zakątki świata: pustynię, dżunglę, lodowiec, ocean i Arktykę. Startujący 3 kwietnia w Arabii Saudyjskiej, jego celem jest nie tylko przybliżenie masom emocji związanych z wyścigami, ale także pokazanie, jak zmiany klimatyczne wpływają na nasz świat.

 

CUPRA jest częścią Extreme E od samego początku. Była to pierwsza marka motoryzacyjna, która ogłosiła swój udział, połączyła siły z ABT Sportsline jako głównym partnerem zespołu i jest teraz gotowa na rozpoczęcie imprezy.

 

Extreme E

 

Dziewięć drużyn będzie na starcie walczących o pozycje. Konkurs podzielony jest na dwa dni - sobotę i niedzielę. Kwalifikacje 1, 2, 3 i 4 odbędą się w sobotę, a półfinał, szalony wyścig i finał w niedzielę. Każdy wyścig to dwa okrążenia - jedno okrążenie przejechane przez kobietę i jedno okrążenie przez kierowcę płci męskiej w każdym zespole.

Inauguracyjny sezon Extreme E przenosi ją na pięć wyjątkowych światowych etapów, a globalna podróż będzie wykorzystywać swoją międzynarodową platformę rozrywkową do promowania elektryfikacji, zrównoważonego rozwoju i równości.
Po opadnięciu flagi w szachownicę w Arabii Saudyjskiej, seria wyścigów przenosi się do Lac Rose w Senegalu, Kangerlussaq na Grenlandii, Pará w Brazylii i wreszcie Tierra Del Fuego w Argentynie.Limitowana edycja Forda GT Mk IV, przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe
MotorSport | 10.12.22

Limitowana edycja Forda GT Mk IV, przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe

Ograniczony do 67 sztuk, ręcznie budowanych, wyposażony w specjalnie zaprojektowany silnik twin-turbo EcoBoost o mocy ponad 800 koni mechanicznych oraz wyścigową skrzynię biegów.

Hyundai TUCSON Nowej Generacji w wersji N Line
Wiadomości | 27.01.21

Hyundai TUCSON Nowej Generacji w wersji N Line

Hyundai zaprezentował sportową wersję N Line swojego najlepiej sprzedającego się modelu w Europie.

Marka Jeep zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Grand Cherokee 4xe
Wiadomości | 08.07.21

Marka Jeep zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Grand Cherokee 4xe

Piąta generacja Grand Cherokee, zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas New York International Auto Show wraz z pełną gamą Grand Cherokee.