Wiadomości | 17.05.23

Honda zaprezentowała nowy sportowy i dynamiczny model SUV-a ZR-V

Premierowy SUV z segmentu C, który będzie dostępny od jesieni 2023 roku, oferuje doskonałe połączenie wyrafinowanej stylistyki, praktyczności i doskonałych wrażeń z jazdy.

Zajmujący miejsce pomiędzy modelami HR-V i CR-V, nowy ZR-V pod eleganckim nadwoziem SUV-a kryje się w pełni hybrydowy układ Hondy, który korzysta z DNA wielokrotnie nagradzanego, nowego Civica e:HEV. Ceniony za swoje dynamiczne atrybuty Civic udowodnił, że w pełni hybrydowy samochód może fascynować i dawać radość z jazdy, a ZR-V rozszerza tę filozofię na klasę SUV-ów segmentu C.

 

Zoptymalizowany na potrzeby ZR-V system hybrydowy e:HEV dysponuje oszczędnym, a zarazem mocnym 2-litrowym czterocylindrowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem, działającym w cyklu Atkinsona, współpracującym z dwoma silnikami elektrycznymi, co zapewnia zdecydowane, precyzyjnie kontrolowane przyspieszenie.

 

Bardzo starannie opracowane lekkie i sztywne podwozie korzysta z koncepcji zastosowanych w modelach Civic oraz CR-V. Zaprojektowano je tak, by zapewnić właściwości jezdne oraz zwinność, które zwykle kojarzone są ze sportowymi hatchbackami. Nie wymagający wysiłku układ kierowniczy jest precyzyjny dzięki wyrafinowanej logice sterowania ze sprzężeniem zwrotnym i elementom o niskich współczynnikach tarcia Wielowahaczowe zawieszenie tylne i zoptymalizowane tuleje wahaczy zapewniają komfort i ,przyjemność prowadzenia, co zwiększa pewność za kierownicą.

 

Dzięki zdecydowanej sylwetce, niezaburzonym powierzchniom i odważnej stylistyce przodusamochodu, ZR-V wyróżnia się w tłumie podobnych do siebie SUV-ów, a jednocześnie jego linie doskonale nawiązują do dynamicznych osiągów samochodu. Smukłe reflektory i stylowy, błyszczący, czarny wlot powietrza tworzą wyrafinowaną estetykę, która znajduje swoją kontynuację w gładkich powierzchniach bocznych SUV-a oraz w śmiałym projekcie tylnego zderzaka, z płynnie wkomponowanymi poziomymi światłami tylnymi, zgrabnie integrującymi się z drzwiami bagażnika. Funkcjonalność projektu była kluczowym zadaniem inżynierów Hondy, którzy każdy panel i każdy element zewnętrzny dopracowywali pod kątem poprawy widoczności i sprawności aerodynamicznej.

 

Wyróżniające się w tej klasie wnętrze SUV-a jest dodatkowo wzbogacone o imponujący poziom komfortu i wiele udogodnień. Wysokiej jakości miękkie w dotyku materiały, staranne spasowanie i wykończenie, w połączeniu ze stylowym oświetleniem całego wnętrza, tworzą atmosferę typową dla segmentu premium. Ponadto, liczne gniazda ładowania urządzeń mobilnych oraz najnowsze rozwiązania HMI (interfejsu człowiek – maszyna) zapewniają kierowcy i pasażerom łączność ze światem zewnętrznym za pośrednictwem dużego, dziewięciocalowego ekranu dotykowego, umieszczonego pośrodku górnego panelu deski rozdzielczej, który rozciąga się na całą przednią część kabiny, wzmacniając poczucie dużej szerokości wnętrza.Lexus UX 300e, światowa premiera nowego całkowicie elektrycznego miejskiego crossovera
Premiery | 12.10.22

Lexus UX 300e, światowa premiera nowego całkowicie elektrycznego miejskiego crossovera

Oprócz zwrotnych rozmiarów nadwozia i wyjątkowej miejskiej konstrukcji, UX 300e jest wysoko ceniony przez klientów poszukujących wyraźnie cichej i wyrafinowanej jazdy BEV.

Nissan KICKS e-POWER w specjalnej limitowanej edycji pokazany na Bangkok Motor Show 2020
Wiadomości | 15.07.20

Nissan KICKS e-POWER w specjalnej limitowanej edycji pokazany na Bangkok Motor Show 2020

Na 41. Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Bangkoku w 2020 r. Nissan pokazał specjalną limitowaną edycję zupełnie nowego Nissana KICKS e -POWER.

Toyota AYGO X prologue
Concept Cars | 17.03.21

Toyota AYGO X prologue

Zapowiedź nadchodzącej rewolucji w klasie małych aut segmentu A, czyli samochód o jeszcze bardziej pikantnej stylistyce.