Wiadomości | 14.07.21

Poznaj wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL

Dzięki genom AMG projekt wnętrza nadchodzącego modelu SL przekształca kultową tradycję pierwszego Roadstera 300 SL w nowoczesną erę.

Projekt wnętrza nadchodzącego modelu SL przekształca kultową tradycję pierwszego Roadstera 300 SL w nowoczesną erę. Dzięki genom osiągów Mercedes-AMG nowa edycja jest skierowana do sportowej grupy docelowej oraz klientów poszukujących maksymalnego komfortu. Szlachetne materiały, staranne wykonanie i dbałość o szczegóły dodatkowo podkreślają wysoki poziom luksusu we wnętrzu. Konstrukcja kokpitu, aż po regulowany wyświetlacz centralny w konsoli środkowej, koncentruje się na kierowcy i sprawia wrażenie harmonijnej całości. Całkowicie przeprojektowana koncepcja wymiarowa z siedzeniami 2+2 oferuje jednocześnie więcej funkcji i przestrzeni we wnętrzu. System informacyjno-rozrywkowy MBUX oferuje wybór kilku określonych stylów wyświetlania i różnych trybów.

 

Pierwszy 300 SL Roadster to jedna z najbardziej znanych ikon motoryzacji. Jego minimalistyczne i wysokiej jakości wnętrze zainspirowało projektantów do stworzenia wnętrza nowego Mercedesa-AMG SL. W nowej edycji ikony stworzyli mieszankę analogowej geometrii i cyfrowego świata – zwaną „hiperanalogową”. Dobrym tego przykładem jest w pełni cyfrowy zestaw wskaźników zintegrowany z trójwymiarowym wizjerem.

 

„Wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL rozpieszcza kierowcę i pasażerów wyrafinowanym luksusem. Nowy SL łączy we wnętrzu najwyższy poziom komfortu i jakości z odpowiednią dozą sportowego charakteru. Wysokiej jakości połączenie świata analogowego a najnowocześniejszy sprzęt cyfrowy wyjaśnia jedną rzecz: nowy SL to odrodzenie ikony współczesnej ery” – mówi Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

 

„SL to ikona marki z trójramienną gwiazdą: ten roadster od dziesięcioleci jest synonimem fascynacji i pragnienia motoryzacji. Świetna szansa i wyzwanie dla designu, ponieważ każdy projektant chce tworzyć ikony”, mówi Gorden Wagener, szef Specjalista ds. Projektów Daimler Group. „Rezultatem jest rewolucyjne doznanie wnętrza pomiędzy cyfrowym a analogowym luksusem. Stworzyliśmy najbardziej kultowego SL od tamtej pory, luksusową ikonę lat 20.”

 

Nowa, wysoce wyrafinowana koncepcja wymiarowa po raz kolejny umożliwia konfigurację foteli 2+2, po raz pierwszy od 1989 roku (seria modeli Mercedes SL R 129). To sprawia, że nowy SL jest jeszcze bardziej wszechstronny. Tylne siedzenia zwiększają codzienną użyteczność i oferują miejsce dla osób o wzroście do 1,50 metra. Jeśli dodatkowe siedzenie nie jest potrzebne, ogranicznik przeciągów może chronić pasażerów na przednich siedzeniach przed przeciągami z tyłu szyi. Drugi rząd siedzeń może też służyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania np. torby golfowej.Premiery zupełnie nowego Nissana JUKE Turbo w Hongkongu
Premiery | 19.06.20

Premiery zupełnie nowego Nissana JUKE Turbo w Hongkongu

Kompaktowy crossover coupe pojawia się na nowo w nowym stylu, technologii i wrażeniach z jazdy. Zupełnie nowy Nissan JUKE Turbo przekształcił się w odważny sportowy crossover - oferuje świetną personalizację dzięki 16 niestandardowym kolorom zewnętrznym i trzem kombinacjom kolorów wnętrza.

Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki
Wiadomości | 22.06.22

Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki

Peugeot nowej ery oferuje kocią postawę i niepowtarzalny urok, doskonałość inżynieryjną skoncentrowaną na wydajności i inteligentnej elektryfikacji.

Pierwsze Bugatti Divo dostarczone na zachodnie wybrzeże USA
Super Cars | 19.01.21

Pierwsze Bugatti Divo dostarczone na zachodnie wybrzeże USA

Trzy z czterech pojazdów Divo zamówionych przez partnera handlowego Bugatti w Beverly Hills zostały niedawno dostarczone ich właścicielom.