Wiadomości | 08.07.21

CUPRA Leon otrzymuje 5 gwiazdek Euro NCAP

Najwyższa ocena przyznana CUPRA Leon dotyczy zarówno wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydowym typu plug-in. Wideo z testów.

CUPRA Leon dołącza do CUPRA Formentor, osiągając najwyższą możliwą ocenę, co jest ogromnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że organizacja dokonuje ponownej oceny swoich praktyk testowych co dwa lata, a zeszłoroczne udoskonalenia uczyniły je najbardziej rygorystycznymi i najdokładniejszymi do tej pory.

 

CUPRA Leon, zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydą typu plug-in, uzyskała wysokie noty we wszystkich obszarach: pasażer dorosły 91%, pasażer dziecięcy 88%, użytkownik drogi narażony na zagrożenia 71% i asystent bezpieczeństwa 80%.

 

CUPRA Leon integruje zestaw technologii bezpieczeństwa i wygody, które wykorzystują szereg danych z czujników, aby ułatwić i bezpieczniej żyć w codziennym życiu i pomóc spełnić wymagania najnowszych testów Euro NCAP.

 

Systemy obejmują autonomiczne hamowanie awaryjne, rozpoznawanie znaków drogowych, asystenta jazdy w korku, asystenta oświetlenia i asystenta przedzderzeniowego. Dodaj do tego integrację siedmiu poduszek powietrznych, w tym standardową centralną przednią poduszkę powietrzną, Front Assist z pojazdem, wykrywanie pieszych i rowerzystów, asystent kierowania awaryjnego i asystent skrzyżowania, asystent pasa ruchu i połączenie awaryjne, a CUPRA Leon zapewnia jedno z najbezpieczniejszych pojazdy dostępne na rynku.Jakie samochody kupowali Polacy w 2021 roku? Raport
Wiadomości | 24.02.22

Jakie samochody kupowali Polacy w 2021 roku? Raport

Z powodu pandemii motoryzacyjny rynek pierwotny wyhamował, a większego znaczenia nabrał rynek wtórny. Łącznie zarejestrowano ponad 3,5 miliona samochodów.

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo
Wiadomości | 02.02.22

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo

Sportowo-lifestylowy wariant samochodu zadebiutował jedenaście lat temu. Dzisiaj Skoda opublikowała oficjalne szkice projektowe przedstawiające design nowego modelu Fabia Monte Carlo.

Ford Ranger nowej generacji
Premiery | 24.11.21

Ford Ranger nowej generacji

Inżynierowie i projektanci Forda współpracowali z klientami z całego świata, nad stworzeniem najbardziej przemyślanego i wszechstronnego pick-upa, w historii modelu.