Wiadomości | 08.07.21

CUPRA Leon otrzymuje 5 gwiazdek Euro NCAP

Najwyższa ocena przyznana CUPRA Leon dotyczy zarówno wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydowym typu plug-in. Wideo z testów.

CUPRA Leon dołącza do CUPRA Formentor, osiągając najwyższą możliwą ocenę, co jest ogromnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że organizacja dokonuje ponownej oceny swoich praktyk testowych co dwa lata, a zeszłoroczne udoskonalenia uczyniły je najbardziej rygorystycznymi i najdokładniejszymi do tej pory.

 

CUPRA Leon, zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydą typu plug-in, uzyskała wysokie noty we wszystkich obszarach: pasażer dorosły 91%, pasażer dziecięcy 88%, użytkownik drogi narażony na zagrożenia 71% i asystent bezpieczeństwa 80%.

 

CUPRA Leon integruje zestaw technologii bezpieczeństwa i wygody, które wykorzystują szereg danych z czujników, aby ułatwić i bezpieczniej żyć w codziennym życiu i pomóc spełnić wymagania najnowszych testów Euro NCAP.

 

Systemy obejmują autonomiczne hamowanie awaryjne, rozpoznawanie znaków drogowych, asystenta jazdy w korku, asystenta oświetlenia i asystenta przedzderzeniowego. Dodaj do tego integrację siedmiu poduszek powietrznych, w tym standardową centralną przednią poduszkę powietrzną, Front Assist z pojazdem, wykrywanie pieszych i rowerzystów, asystent kierowania awaryjnego i asystent skrzyżowania, asystent pasa ruchu i połączenie awaryjne, a CUPRA Leon zapewnia jedno z najbezpieczniejszych pojazdy dostępne na rynku.Audi skysphere concept światowa premiera online
Premiery | 10.08.21

Audi skysphere concept światowa premiera online

Elektryczny roadster kabriolet, pierwszy z nowej rodziny trzech samochodów koncepcyjnych, które Audi wykorzystuje do zaprezentowania swojej wizji przyszłości.

Zmierz się z najbardziej brutalnym wyścigiem świata
Wiadomości | 23.06.20

Zmierz się z najbardziej brutalnym wyścigiem świata

Nissan w najtrudniejszym i najdłuższym wyścigu na świecie, debiutując na arenie międzynarodowej wyścigów samochodowych oszałamia fanów, nie tylko kończąc - ale wygrywając swoją klasę.

Siedem pytań na temat norm emisji zanieczyszczeń Euro 7
Wiadomości | 08.05.23

Siedem pytań na temat norm emisji zanieczyszczeń Euro 7

Komisja Europejska dąży do rozszerzenia obecnych norm emisji zanieczyszczeń Euro 6. Ale jaki jest rzeczywisty wpływ Euro 7 na środowisko, konsumentów, konkurencyjność przemysłową i nie tylko?