Wiadomości | 08.07.21

CUPRA Leon otrzymuje 5 gwiazdek Euro NCAP

Najwyższa ocena przyznana CUPRA Leon dotyczy zarówno wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydowym typu plug-in. Wideo z testów.

CUPRA Leon dołącza do CUPRA Formentor, osiągając najwyższą możliwą ocenę, co jest ogromnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że organizacja dokonuje ponownej oceny swoich praktyk testowych co dwa lata, a zeszłoroczne udoskonalenia uczyniły je najbardziej rygorystycznymi i najdokładniejszymi do tej pory.

 

CUPRA Leon, zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydą typu plug-in, uzyskała wysokie noty we wszystkich obszarach: pasażer dorosły 91%, pasażer dziecięcy 88%, użytkownik drogi narażony na zagrożenia 71% i asystent bezpieczeństwa 80%.

 

CUPRA Leon integruje zestaw technologii bezpieczeństwa i wygody, które wykorzystują szereg danych z czujników, aby ułatwić i bezpieczniej żyć w codziennym życiu i pomóc spełnić wymagania najnowszych testów Euro NCAP.

 

Systemy obejmują autonomiczne hamowanie awaryjne, rozpoznawanie znaków drogowych, asystenta jazdy w korku, asystenta oświetlenia i asystenta przedzderzeniowego. Dodaj do tego integrację siedmiu poduszek powietrznych, w tym standardową centralną przednią poduszkę powietrzną, Front Assist z pojazdem, wykrywanie pieszych i rowerzystów, asystent kierowania awaryjnego i asystent skrzyżowania, asystent pasa ruchu i połączenie awaryjne, a CUPRA Leon zapewnia jedno z najbezpieczniejszych pojazdy dostępne na rynku.IONIQ 5 kolejna zapowiedź
Elektryczne | 26.01.21

IONIQ 5 kolejna zapowiedź

Hyundai udostępnił kolejny krótki zwiastun swojego w pełni elektrycznego nowego modelu.

Masz klasyczny model MINI? teraz możesz zrobić z niego elektryka
Tuning | 26.01.22

Masz klasyczny model MINI? teraz możesz zrobić z niego elektryka

Zaangażowany zespół z fabryki MINI w Oksfordzie wpadł na pomysł aby w klasycznych modelach marki wymienić silnik spalinowy na elektryczny.

Premiera Toyoty Grand Highlander podczas Chicago Auto Show 2023
Wiadomości | 02.02.23

Premiera Toyoty Grand Highlander podczas Chicago Auto Show 2023

Japoński producent samochodów zaprezentuje zupełnie nowego Grand Highlandera, trzyrzędowy pojazd, który wzmacnia wielokrotnie nagradzaną gamę SUV-ów Toyoty.