Concept Cars | 18.03.22

Audi A6 Avant e-tron concept

Audi prezentuje kolejny model swojej przyszłej, elektrycznie napędzanej Klasy Luksusowej A6: Avant. Szybkie ładowanie z zasięgiem do 300 km w zaledwie 10 minut.

Podobnie jak Audi A6 e-tron concept, które zostało zaprezentowane w 2021 roku, A6 Avant ma również wyłącznie elektryczny układ napędowy oparty na przyszłościowej platformie PPE, opracowanej pod kierownictwem Audi. Jednocześnie reprezentuje nową koncepcję stylistyczną o takich samych wymiarach jak A6 Sportback e-tron. Przy długości 4,96 metra, szerokości 1,96 metra i wysokości 1,44 metra jego nadwozie stawia go w klasie luksusowej. Jego linie są konsekwentnym rozwinięciem współczesnego języka formalnego Audi. Znaczące elementy, takie jak zamknięta obudowa Singleframe i ciągły pasek świateł z tyłu, podkreślają jego pokrewieństwo z innymi elektrycznymi Audi we flocie e-tron.

 

Model zewnętrzny Audi A6 Avant e-tron concept, który zadebiutuje w marcu 2022 roku, nie jest bardziej prostym ćwiczeniem projektowym niż Sportback. Wręcz przeciwnie, jego linie i eleganckie proporcje zapowiadają przyszłe seryjne modele Audi i dają wskazówki, jak dynamicznie i elegancko będzie wyglądać luksusowa klasa z napędem elektrycznym marki z czterema pierścieniami.

 

„Dzięki koncepcyjnemu Audi A6 Avant e-tron oferujemy całkowicie namacalne spojrzenie na przyszłe modele produkcyjne na naszej nowej platformie technologicznej PPE” – powiedział Członek Zarządu Audi ds. Rozwoju Technicznego, Oliver Hoffmann. „Nie tylko elektryzujemy udaną 45-letnią historię Avanta. Najbardziej zależy nam na wykorzystaniu umiejętności technicznych, aby dodać wykrzyknik. W szczególności obejmuje to potężną technologię 800 V, 270 kW mocy ładowania i zasięg WLTP do 700 kilometrów (435 mil).”

 

Samochód koncepcyjny z emblematem A6 podkreśla jego miejsce w klasie biznesowej marki. Rodzina ta od 1968 roku reprezentuje markę w jednym z największych na świecie segmentów (do 1994 roku jako Audi 100). Od 1977 roku w serii pojawiły się modele Avant – rewolucyjna, bardzo emocjonalnie zaprojektowana reinterpretacja klasy kombi.

 

W przypadku Avanta, którego dynamiczne linie łączą się z dużą zmiennością, firma dosłownie wypracowała nowy rodzaj samochodu, często kopiowany przez konkurencję. Avant, termin wywodzący się z awangardy i slogan reklamowy Audi z 1995 roku, to słowo, które wystartowało: piękne kombi nazywają się Avant.

 

Ze swojej strony technologia PPE zapewni, że to, co oznaczają linie samochodu, przełoży się na standard dynamicznej jazdy i codzienną przydatność, stosowną do długich tras. Oznacza to, że w przyszłości Audi A6 e-tron będzie lśnić zasięgiem do 700 kilometrów (435 mil) (w ramach standardu WLTP), w zależności od układu napędowego i wariantu modelu. A najsilniejsi reprezentanci serii rozpędzą się od 0 do 100 km/h w mniej niż cztery sekundy. Wartości Sportbacka i Avanta tylko nieznacznie odbiegają od siebie.

 

Tył Audi A6 Avant, równie piękny, co przestronny, nie jest bynajmniej jedyną rzeczą, która w dwojakim sensie kwalifikuje go jako mistrza przechowywania. System napędowy i technologia akumulatora również uzasadniają ten tytuł. Dzięki 800-woltowemu systemowi i mocy ładowania do 270 kW, w ciągu zaledwie 10 minut na stacji szybkiego ładowania może przejechać około 300 kilometrów.GMC ogłasza datę premiery modelu HUMMER EV SUV
Elektryczne | 08.03.21

GMC ogłasza datę premiery modelu HUMMER EV SUV

Niecały miesiąc przed premierą, całkowicie nowy w pełni elektryczny SUV był testowany w warunkach poniżej zera.

Nowy Peugeot 2008, zaawansowane technologie i koci charakter
Wiadomości | 04.05.23

Nowy Peugeot 2008, zaawansowane technologie i koci charakter

Jest od ponad trzech lat bestsellerem na rynku SUV-ów. Dziś wkracza w nowy etap pod względem stylistyki, technologii i doskonałymi osiągami elektrycznego napędu z zasięgiem do 406 km.

Wuling Nano EV
Elektryczne | 24.11.21

Wuling Nano EV

Taki mały chiński Smart w opakowaniu z przed kilku lat. Wuling wprowadził dwumiejscowy pojazd elektryczny z praktyczną konstrukcją Free Two Go. Ciekawy?