Elektryczne | 27.10.21

CUPRA Born, poznaliśmy polskie ceny

Nowa bezemisyjna CUPRA mocno wyróżnia się spośród innych samochodów w tym segmencie. Born to przede wszystkim ekspresyjny, wyrazisty design rodem z Barcelony.


CUPRA Born, poznaliśmy polskie ceny

CUPRA ogłasza ceny swojego pierwszego bezemisyjnego modelu. Elektryczny Born będzie dostępny w Polsce już od 1 499 zł miesięcznie w rozliczeniu ratalnym (bez wpłaty własnej) lub 147 800 zł przy jednorazowej płatności. Pierwsze egzemplarze modelu pojawią się w salonach CUPRA pod koniec roku.

 

W pierwszej kolejności polscy klienci będą mogli zapoznać się z wariantem o mocy 204 KM i pojemności akumulatora 58 kWh, który będzie oferowany w racie miesięcznej 1 699 zł lub cenie 167 900 zł. Od 2022 roku dostępna będzie wersja o mocy 150 KM z akumulatorem 45 kWh, a także wprowadzony zostanie pakiet e-Boost podwyższający moc silnika do 231 KM, sprzedawany z akumulatorem o pojemności 58 kWh w cenie 174 200 zł oraz 77 kWh w cenie 197 500 zł.

 

Nowa bezemisyjna CUPRA mocno wyróżnia się spośród innych samochodów w tym segmencie. Born to przede wszystkim ekspresyjny, wyrazisty design rodem z Barcelony. Swój drapieżny wygląd zawdzięcza m.in. specjalnie zaprojektowanym, w pełni LED-owym reflektorom, wyrazistym liniom nadwozia, nowoczesnemu wnętrzu i licznym detalom uwydatniającym jego bryłę.

Aby umożliwić optymalne umieszczenie akumulatorów, projektanci CUPRY zdecydowali się na rozszerzenie rozstawu kół, co umożliwiło powiększenie wnętrza samochodu i jeszcze większe dostosowanie kabiny do potrzeb pasażerów. Dzięki temu rozwiązaniu pojazd zyskał jeszcze bardziej sportowy wygląd.


Born zapewnia 424 km bezemisyjnego zasięgu, a dzięki sprzedawanemu od 2022 roku pakietowi e-Boost odległość ta zwiększy się nawet do 540 km. Dodatkowo, zaledwie 7 minut ładowania wystarczy, aby wydłużyć trasę o kolejne 100 km. Dzięki tym rozwiązaniom najnowszy samochód hiszpańskiej marki może być traktowany nie tylko jako typowo miejski samochód, ale także jako pewny kompan w dłuższych podróżach.  


W pełni elektryczna CUPRA to pierwszy model marki zaprojektowany i wyprodukowany z koncepcją neutralności pod względem emisji CO2. Podczas całego procesu produkcji samochodu, w łańcuchu dostaw wykorzystywana jest energia pochodząca ze źródeł odnawialnych. Pozostałe emisje są kompensowane poprzez inwestycje środowiskowe. Samochód jest idealnym wyborem dla osób, które poszukują zaawanasowanych technologii przy minimalnym wpływie na otoczenie.

 

We wnętrzu pojazdu wykorzystano materiały z recyklingu. Centralna część foteli kubełkowych jest wykonana z SEAQUAL YARN, pochodzącej z upcyklingowanych tworzyw sztucznych z dna mórz i oceanów oraz zanieczyszczonych plaż. W panelach drzwi i podłokietnikach wykorzystano inne mikrowłókno pochodzące z recyklingu – DINAMICA.

 

Najnowsza propozycja CUPRY to samochód, który przyspieszy transformację elektryczną hiszpańskiej marki. Dzięki połączeniu ekspresyjnego designu, sportowych osiągów i nowoczesnych technologii, nowa CUPRA Born rzuca wyzwanie innym samochodom w tym segmencie.25 lat Skody Octavia Combi
Wiadomości | 03.03.23

25 lat Skody Octavia Combi

We wtorek 3 marca 1998 roku na Salonie Samochodowym w Genewie Skoda zaprezentowała nowe kombi, pod wieloma względami przekraczające granice niższej klasy średniej.

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki
Premiery | 03.11.21

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki

Nowy ID.5 i sportowy ID.5 GTX z dwusilnikowym napędem na cztery koła zachwycają swoim wyrazistym designem, możliwościami na długich dystansach i najnowszą generacją oprogramowania. Wideo.

Premiera GMC HUMMER EV SUV
Premiery | 04.04.21

Premiera GMC HUMMER EV SUV

Nowy od dawna wyczekiwany supertruck Hummer poszerza gamę całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych GMC.