Super Cars | 18.04.23

Bentley rozpoczyna świętowanie 20. urodzin modelu Continental GT

Wprowadzony na rynek w 2003 roku jako pierwszy całkowicie nowy Bentley współczesnej ery, pierwszy z napędem na wszystkie koła i pierwszy wyposażony w innowacyjny silnik W12.


Bentley rozpoczyna świętowanie 20. urodzin modelu Continental GT

Aby uczcić 20-lecie Continental GT, firma Bentley Motors organizuje czteromiesięczny program wyjątkowych modeli, napędów i wydarzeń, który rozpocznie się dziś na targach motoryzacyjnych w Szanghaju wraz z debiutem jednego z modeli  Continental GT S. Ten wyjątkowy samochód prezentuje kilka niestandardowych elementów Mulliner, w tym pamiątkowe plakietki, intarsje i motywy projektowe oznaczające 20 lat samochodu, który zdefiniował współczesną erę firmy Bentley Motors.

 

Nadwozie specjalnego GT S dla Szanghaju to uderzająco złowrogi ciemnoszary metalik Magnetic, uzupełniony czarnym chromem i czarnymi 22-calowymi 10-ramiennymi sportowymi kołami, ale z odrobiną koloru zapewnioną przez czerwone zaciski hamulców. Czarno-czerwony motyw został przeniesiony do wnętrza, z dwutonowym wykończeniem w skórze Beluga i Hotspur z Piano Black.

 

Zaprojektowane na zamówienie wnętrze obejmuje unikalną kolorystykę Mulliner, podwójne wykończenie deski rozdzielczej i pasów oraz specjalnie zaprojektowane detale konsoli środkowej i nakładek progowych.

 

Górna okleina deski rozdzielczej jest w kolorze Granite Stone, co daje wyjątkowe, przyjemne w dotyku wykończenie, natomiast dolna okleina jest w kolorze Grand Black i ma laserowo wytrawioną nakładkę upamiętniającą 20. rocznicę Continental GT. Czerwone prążki oddzielają oba wykończenia, rozciągając się w poprzek deski rozdzielczej od drzwi do drzwi i przechodząc przez górne łopatki wlotów powietrza w kształcie dziesiątka.

 

Nakładki progowe z dumą przedstawiają dwie sylwetki, jedną z pierwszej generacji Continental GT i drugą z trzeciej generacji, reprezentujące 20 lat nowoczesnego GT. Ten sam wzór można znaleźć na konsoli środkowej, a diodowa lampka powitalna w drzwiach ma unikalny design, upamiętniający rocznicę legendarnego samochodu typu grand tourer.

 

Wprowadzony na rynek w 2003 roku jako pierwszy całkowicie nowy Bentley współczesnej ery, pierwszy z napędem na wszystkie koła i pierwszy wyposażony w innowacyjny silnik W12, Continental GT pomógł nadać Bentleyowi obecny status najbardziej poszukiwanego samochodu luksusowego marka samochodów na świecie.

 

W momencie wprowadzenia na rynek w 2003 roku Continental GT oferował wyjątkowe połączenie oszałamiającego designu, osiągów supersamochodu i niezrównanego kunsztu. Został okrzyknięty najszybszym autentycznym czteromiejscowym coupé na świecie, z maksymalną prędkością przekraczającą 300 km/h i rozpędzaniem od 0 do 100 km na godzinę w 4,8 sekundy. Bez porównywalnych rywali w swoim przedziale cenowym Continental GT szybko stał się światową sensacją, definiując nowy sektor rynku.

 

Teraz, w trzeciej generacji, Continental GT i jego kolega ze stajni, Continental GTC, nadal zbierają nagrody i wyróżnienia. W 2022 roku Continental GT Speed zdobył szanowaną nagrodę Robb Report Car of the Year; Co ciekawe, Continental GT V8 S zastępuje go jako zwycięzca Samochodu Roku 2023. Continental GT odniósł również kolejne zwycięstwa w rozdaniu nagród Auto Motor und Sport w lutym 2023 r., wygrywając drugi rok w kategorii importu klasy luksusowej z rzędu w ankiecie przeprowadzonej wśród ponad 101 000 czytelników.

 

Urodziny modelu Continental GT to także 20. rocznica powstania potężnego 6-litrowego silnika W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który fizycznie i metaforycznie napędzał Bentleya do sukcesu przez dwie dekady. Wraz z zakończeniem produkcji silnika zaplanowanym na kwiecień 2024 r.pozostało tylko 12 miesięcy montażu W12, zanim ten kultowy układ napędowy ustąpi miejsca elektrycznej przyszłości Bentleya.Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem
Premiery | 02.06.22

Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem

To najbardziej dynamiczny model z odnoszącej sukcesy rodziny SUV-ów Mercedes-Benz i jest dostępny tylko jako hybryda plug-in lub mild hybrid z technologią 48 V i zintegrowanym rozrusznikiem-generatorem.

Już wkrótce zobaczymy nowego Hyundaia Tucson
Wiadomości | 04.09.20

Już wkrótce zobaczymy nowego Hyundaia Tucson

Rewolucyjna zmiana wyglądu. Hyundai przedstawia pierwsze zdjęcia modelu Tucson Nowej Generacji. Światowa premiera online czwartej generacji modelu C-SUV Hyundaia odbędzie się 15 września o godzinie 02:30 czasu środkowoeuropejskiego.

OLI, laboratorium pomysłów dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki Citroen
Concept Cars | 29.09.22

OLI, laboratorium pomysłów dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki Citroen

Citroen wierzy, że nadszedł właściwy czas, aby powiedzieć „dość” trendowi przerostów i kosztów i zamiast tego skupić się na tworzeniu czystych, uczciwych pojazdów.