Premiery | 23.04.20

Cross nowy SUV Toyoty na bazie Yarisa

Nowego SUV-a Toyoty na bazie Yarisa mieliśmy zobaczyć podczas targów w Genewie. Niestety po anulowaniu imprezy, Toyota ogłosiła zawieszenie premiery aż do dziś. I oto mamy premierę, oczywiście online. Poznaliśmy nowy model SUV-a Toyoty. Toyota

Światowa premiera online nowego B-SUV-a, oto Toyota Yaris Cross.

 Toyota informuje, że jej nowy kompaktowy SUV, Yaris Cross, pierwotnie planowany do zaprezentowania podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2020 roku, zadebiutował na całym świecie podczas premiery online. Jako nowy SUV, który odziedziczy cechy flagowego kompaktowego samochodu marki, Yaris, Yaris Cross zostanie wprowadzony na rynek w Japonii jesienią tego roku, aw Europie w połowie 2021 roku.

Za nowym Yaris Cross krył się cel polegający na opracowaniu pojazdu, który może na nowo zdefiniować, czym powinien być kompaktowy SUV typu miejskiego, dzieląc tę ??samą przyjemność z jazdy i odczucia poza swoją klasą, co marka Yaris.

Przyjmując zupełnie nowy system hybrydowy i platformę TNGA (GA-B) dla samochodów kompaktowych, „Yaris Cross” oferuje wyższy wymiar wydajności podstawowej i ekologicznej. Ponadto pojazd osiąga łatwą w obsłudze wielkość nadwozia, zapewniając jednocześnie komfort wnętrza i przestrzeń bagażową w stylu SUV-a. Wygląd zewnętrzny, choć prosty, wyraża solidność SUV-a. Kształt wnętrza został również ukształtowany, aby dać mu poczucie wyższej jakości i komfortu.

Nowy pojazd jest następstwem ubiegłorocznego debiutu całkowicie nowego Yaris, zaprezentowanego w październiku 2019 r. Jako samochód kompaktowy nowej generacji, który zapewnił większą przyjemność z jazdy, najwyższy na świecie poziom efektywności paliwowej w swojej klasie dzięki zastosowaniu najnowszej hybrydy Toyoty system, a także zaawansowane technologie bezpieczeństwa.

Yaris zadebiutował w 1999 roku i został wyprodukowany w duchu budowania światowego standardu dla samochodów kompaktowych. Od tego czasu ok. 8,71 miliona sztuk (od marca 2020 r.) Zostało sprzedanych na całym świecie jako sztandarowy model działalności samochodów kompaktowych Toyoty.

Yaris Cross będzie produkowany w Toyota Motor East Japan Co., Ltd. na rynek japoński oraz w Toyota Motor Manufacturing France na rynek europejski.Całkowicie nowa Kia Sportage
Premiery | 01.09.21

Całkowicie nowa Kia Sportage

Premiera online pierwszej wyłącznie europejskiej wersji Sportage w jej 28-letniej historii, również jako wersja hybrydowa typu plug-in. Na żywo podczas IAA Mobility w Monachium.

Nowa Kona N będzie kolejnym modelem w gamie N
Wiadomości | 12.01.21

Nowa Kona N będzie kolejnym modelem w gamie N

Będzie to pierwszy SUV w sportowej submarce Hyundaia z ośmiobiegową skrzynią N DCT oraz 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem.

Formuła 1 Grand Prix Hiszpanii trening Piątek
MotorSport | 07.05.21

Formuła 1 Grand Prix Hiszpanii trening Piątek

Od 1991 roku jest to prawdopodobnie najbardziej znane miejsce dla każdego, kto kiedykolwiek jeździł w Formule 1.