Premiery | 23.04.20

Cross nowy SUV Toyoty na bazie Yarisa

Nowego SUV-a Toyoty na bazie Yarisa mieliśmy zobaczyć podczas targów w Genewie. Niestety po anulowaniu imprezy, Toyota ogłosiła zawieszenie premiery aż do dziś. I oto mamy premierę, oczywiście online. Poznaliśmy nowy model SUV-a Toyoty. Toyota

Światowa premiera online nowego B-SUV-a, oto Toyota Yaris Cross.

 Toyota informuje, że jej nowy kompaktowy SUV, Yaris Cross, pierwotnie planowany do zaprezentowania podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2020 roku, zadebiutował na całym świecie podczas premiery online. Jako nowy SUV, który odziedziczy cechy flagowego kompaktowego samochodu marki, Yaris, Yaris Cross zostanie wprowadzony na rynek w Japonii jesienią tego roku, aw Europie w połowie 2021 roku.

Za nowym Yaris Cross krył się cel polegający na opracowaniu pojazdu, który może na nowo zdefiniować, czym powinien być kompaktowy SUV typu miejskiego, dzieląc tę ??samą przyjemność z jazdy i odczucia poza swoją klasą, co marka Yaris.

Przyjmując zupełnie nowy system hybrydowy i platformę TNGA (GA-B) dla samochodów kompaktowych, „Yaris Cross” oferuje wyższy wymiar wydajności podstawowej i ekologicznej. Ponadto pojazd osiąga łatwą w obsłudze wielkość nadwozia, zapewniając jednocześnie komfort wnętrza i przestrzeń bagażową w stylu SUV-a. Wygląd zewnętrzny, choć prosty, wyraża solidność SUV-a. Kształt wnętrza został również ukształtowany, aby dać mu poczucie wyższej jakości i komfortu.

Nowy pojazd jest następstwem ubiegłorocznego debiutu całkowicie nowego Yaris, zaprezentowanego w październiku 2019 r. Jako samochód kompaktowy nowej generacji, który zapewnił większą przyjemność z jazdy, najwyższy na świecie poziom efektywności paliwowej w swojej klasie dzięki zastosowaniu najnowszej hybrydy Toyoty system, a także zaawansowane technologie bezpieczeństwa.

Yaris zadebiutował w 1999 roku i został wyprodukowany w duchu budowania światowego standardu dla samochodów kompaktowych. Od tego czasu ok. 8,71 miliona sztuk (od marca 2020 r.) Zostało sprzedanych na całym świecie jako sztandarowy model działalności samochodów kompaktowych Toyoty.

Yaris Cross będzie produkowany w Toyota Motor East Japan Co., Ltd. na rynek japoński oraz w Toyota Motor Manufacturing France na rynek europejski.Magiczna zmiana koloru nadwozia BMW iX Flow
Wiadomości | 11.01.22

Magiczna zmiana koloru nadwozia BMW iX Flow

Z okazji targów CES 2022, monachijski producent samochodów premium oferuje perspektywę przyszłej technologii, która z atramentem E może zmieniać odcień koloru samochodu na polecenie kierowcy.

Zobacz oficjalną reklamę GM podczas Super Bowl  LV
Wiadomości | 06.02.21

Zobacz oficjalną reklamę GM podczas Super Bowl LV

General Motors zatrudnił aktora Willa Ferrella do swojej reklamy zatytułowanej "No Way, Norway".

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine
Wiadomości | 23.04.20

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine

Eleganckie, wydajne i ewolucyjne: nowe Audi A3 Limousine. Nowe Audi A3 Limousine ma bardzo sportowy, a zarazem elegancki wygląd. W porównaniu z poprzednikiem, samochód jest teraz dłuższy szerszy i wyższy. Wpłynęło to na zwiększenie przestrzeni nad głową, gdzie równocześnie pozycja fotela kierowcy jest niższa oraz po bokach. Pojemność bagażnika 425 l. jest dokładnie taka sama jak w modelu poprzednim.