Wiadomości | 05.10.21

Toyota potwierdza zupełnie nowy model Aygo X

Całkowicie nowy kompaktowy miejski crossover zaprojektowany i wyprodukowany w Europie. Model wyłącznie dla Toyoty oparty na platformie GA-B.


Toyota potwierdza zupełnie nowy model Aygo X

Toyota potwierdza dzisiaj zupełnie nowego Aygo X, nazwę nadchodzącego crossovera segmentu A firmy. Dzięki „X” wymawianemu jako „krzyż”, nowy model sygnalizuje rozszerzenie rosnącej oferty produktów crossover Toyoty. „X” to także kontynuacja sygnatury modelu wprowadzonego wraz z drugą generacją Aygo w 2014 roku. Od 2005 roku Aygo jest najbardziej dostępnym produktem Toyoty, docenianym przez klientów ze względu na jego młodzieńczy i zabawny charakter.

 

Opracowując całkowicie nowe Aygo X, Toyota zdecydowała się kontynuować jako w pełni własny projekt, aby wprowadzić pierwszą pełną zmianę modelu zaplanowaną, opracowaną, zaprojektowaną i wyprodukowaną w Europie w centrum rozwoju Toyota Motor Europe.

 

Najnowszy kompaktowy samochód w gamie Toyoty jest zbudowany na udanej platformie GA-B Toyoty New Global Architecture, wprowadzonej po raz pierwszy w nowym Yarisie — obecnym Samochodzie Roku 2021 w Europie, a ostatnio w nowym Yaris Cross.

 

Opracowany w Europie, dla europejskich klientów, zespół projektantów Aygo X zbadał obecne i przyszłe życie w środowiskach miejskich i podmiejskich w Europie, aby dostarczyć niezawodnego, kompaktowego crossovera, unikalnego dla segmentu A, który będzie produkowany w Kolin w Toyota Motor Manufacturing Czechy.

 

Całkowicie nowy Aygo X zostanie zaprezentowany na początku listopada.SKODA KUSHAQ wszystko, co musisz wiedzieć
Premiery | 18.03.21

SKODA KUSHAQ wszystko, co musisz wiedzieć

Średniej wielkości SUV, pierwszy, z obejmującej cztery nowe modele SKODY i Volkswagena na rynek indyjski.

Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów
Super Cars | 09.12.21

Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów

Pierwszy model produkcyjny Rimac Automobili i pierwszy na świecie elektryczny hipersamochód Concept_One jest częścią nowej wystawy hipersamochodów.

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego
Elektryczne | 16.10.20

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego

Dziś Renault otwiera nowy rozdział w historii marki, przedstawiając Megane eVision - innowacyjny samochód pokazowy.