Premiery | 19.08.21

GENESIS zaprezentował elektrycznego crossovera GV60

Genesis zaprezentował dziś zdjęcia pierwszego pojazdu elektrycznego marki, co oznacza pierwszy krok marki w kierunku elektryfikacji.


GENESIS zaprezentował elektrycznego crossovera GV60

Genesis GV60 to pierwszy „sportowy” elektryczny SUV tego producenta samochodów, który zapoczątkował ten odważny krok, ponieważ firma dąży do przejścia w elektryczną przyszłość.

 

Genesis zaprezentował dziś zdjęcia zewnętrzne i wewnętrzne GV60, pierwszego pojazdu elektrycznego marki opartego na dedykowanej platformie EV znanej jako E-GMP (Electric-Global Modular Platform), co oznacza pierwszy krok marki w kierunku elektryfikacji.

 

Przód GV60 ma konstrukcję zoptymalizowaną wyłącznie dla pojazdu elektrycznego. Wyraźne dwuliniowe poczwórne lampy dodają charakteru wyrafinowanej i obszernej obudowie. Szersza i bardziej sportowa kratka grzebieniowa została umieszczona pod lampami poczwórnymi, aby podkreślić dynamiczne osiągi pojazdu i zwiększyć wydajność chłodzenia akumulatorów wysokonapięciowych w podwoziu.

 

Patrząc z boku, GV60 ma płynny i dynamiczny profil wyczynowego coupe. Prosta, ale ostra sylwetka biegnąca od przedniej maski do tylnego spojlera dopełnia bardziej progresywnego charakteru.

Chromowana linia biegnąca od przedniej szyby do górnej części Daylight Opening (DLO) rozciąga się na ozdobę słupka C, która uosabia wizerunek „elektryka”, dodając charakterystyczną charakterystykę modelowi EV. W międzyczasie elektryczna klamka drzwi wzmacnia uderzająco futurystyczny wizerunek, automatycznie wyskakując, gdy zbliżasz się do samochodu.

 

Z tyłu tylne lampy zespolone przybierają dynamiczny kształt i płynnie łączą się z obszernym, trójwymiarowym nadwoziem. Z tyłu znajduje się również stały spojler tylny, który podkreśla dach w kształcie coupe, wzmacniając wizerunek dynamicznych, wyczynowych samochodów.

 

Projekt wnętrza GV60 nawiązuje do etosu projektowego Genesis „Piękno Białej Przestrzeni”, jednocześnie dążąc do stworzenia przestronnego i wygodnego wnętrza. Jednocześnie uosabia zróżnicowany styl z pływającą architekturą i unikalnymi detalami. Najbardziej zauważalną cechą wnętrza GV60 jest Crystal Sphere, Shift By Wire (SBW) w kształcie kuli, który intuicyjnie informuje kierowcę, kiedy pojazd jest gotowy do jazdy.

 

Deska rozdzielcza wewnątrz GV60 została zaprojektowana w szerokim i smukłym kształcie, aby wzmocnić przyjemne wnętrze, podkreślając zaawansowaną technologicznie atmosferę dzięki zintegrowanemu wskaźnikowi szerokoekranowemu (cclC, Connected Car Integrated Cockpit), który łączy się z zestawem wskaźników i AVNT (audio, wideo, nawigacja, telekomunikacja).

 

Więcej szczegółów, w tym specyfikacje dotyczące wydajności i technologii, zostanie ogłoszonych w nadchodzących miesiącach. Oczekuje się, że dostawy GV60 w Ameryce Północnej rozpoczną się w 2022 roku.Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy
Wiadomości | 29.06.21

Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy

Premiera najlepiej sprzedającego się kompaktowego modelu marki jest już za kilka tygodni. Tymczasem teraz nowa Astra jest na finiszu testowego maratonu.

Stylistyka nadwozia nowego Volkswagena ID.4
Elektryczne | 31.08.20

Stylistyka nadwozia nowego Volkswagena ID.4

Moc zamknięta w organicznej formie tak można opisać wygląd modelu ID.4, pierwszego SUV-a Volkswagena wyposażonego wyłącznie w elektryczny napęd. Jego wygląd świadczy o tym, że to samochód nowej ery solidny SUV z aerodynamicznym nadwoziem o opływowych kształtach inspirowanych światem przyrody.

Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary
Concept Cars | 13.08.21

Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary

Podczas Monterey Car Week amerykański producent samochodów marka Lincoln pokaże jedyny w swoim rodzaju futurystyczny concept car.