Wiadomości | 23.08.23

Continental przedstawia najbardziej ekologiczną oponę w historii, UltraContact NXT

W 65% z materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i z najlepszą oceną na etykiecie UE pod względem oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.

Continental przedstawia swoją najbardziej ekologiczną oponę w historii – UltraContact NXT. Dzięki materiałom w 65% odnawialnym, pochodzącym z recyklingu i posiadającym certyfikat bilansu masy, łączy w sobie niezwykle wysoki udział materiałów zrównoważonych z maksymalnym bezpieczeństwem i wydajnością. Continental jest pierwszym producentem, który w produkcji seryjnej wprowadził na rynek oponę charakteryzującą się zarówno wysokim udziałem materiałów odnawialnych, jak i maksymalnymi osiągami określonymi na etykiecie UE. Wszystkie 19 dostępnych rozmiarów będzie posiadać najwyższą możliwą ocenę („A”) na etykiecie opon UE w zakresie oporów toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. UltraContact NXT będzie dostępny dla dealerów opon w Europie w lipcu.

 

  W zależności od rozmiaru opony UltraContact NXT jest wykonana w 65% z materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy. Surowce odnawialne stanowią aż 32 proc. Udział materiałów nadających się do recyklingu wynosi do pięciu procent. Co więcej, firma Continental pozyskała aż do 28% materiałów certyfikowanych metodą bilansu masowego ISCC PLUS z surowców biologicznych, bioobiegowych i/lub o obiegu zamkniętym.

 

UltraContact NXT jest rozszerzeniem udanej rodziny UltraContact, która została wprowadzona na rynek przez firmę Continental w 2022 roku. 19 rozmiarów zastąpi istniejące odpowiednie wymiary UltraContact. Continental będzie stopniowo wprowadzać UltraContact NXT w Europie. Pierwsze rozmiary będą dostępne dla dealerów opon w Europie w lipcu. UltraContact NXT został zaprojektowany zarówno dla silników elektrycznych, jak i spalinowych, oferując najwyższą wydajność na etykiecie i optymalny przebieg. Dlatego najbardziej ekologiczna opona Continental w dotychczasowej historii nosi logo EV Kompatybilne i będzie dostępna dla różnych popularnych pojazdów, takich jak Kia Niro, VW ID.3, Mercedes-Benz EQA, Tesla Model 3, Audi Q4 E-TRON, Skoda Octavia, VW Golf 8, Audi A3 i wiele innych.Toyota osiąga globalną produkcję 300 milionów samochodów
Wiadomości | 08.11.23

Toyota osiąga globalną produkcję 300 milionów samochodów

Toyota Motor Corporation osiągnęła łączną globalną produkcję wynoszącą 300 milionów samochodów, łącznie z produkcją na wrzesień 2023 roku.

Całkowicie nowy, najbardziej zaawansowany technologicznie, Jeep Grand Cherokee
Premiery | 29.09.21

Całkowicie nowy, najbardziej zaawansowany technologicznie, Jeep Grand Cherokee

Marka Jeep świętując swoje 80. urodziny, wprowadza pierwszego zelektryfikowanego Jeepa Grand Cherokee 4xe wraz z najlepszym terenowym Grand Cherokee, nowym Trailhawk.

CUPRA Simracing Series wyścigi online
Wiadomości | 21.05.20

CUPRA Simracing Series wyścigi online

CUPRA wprowadza na rynek własną serię wyścigów motorowych online - Simracing Series. W serii 13 wyścigów online może wystartować każdy zainteresowany. Zmagania będą relacjonowane na żywo na kanale marki CUPRA w serwisie Youtube.