Wiadomości | 28.04.23

Co oznacza nazwa A290_β (wymawiane jako „beta”)?

Firma Alpine zaprezentuje swój całkowicie nowy samochód pokazowy o nazwie A290_β, przewidujący przyszły w 100% elektryczny miejski samochód sportowy.


Co oznacza nazwa A290_β (wymawiane jako „beta”)?

9 maja 2023 r. w Bristolu (Wielka Brytania) firma Alpine zaprezentuje swój całkowicie nowy samochód pokazowy o nazwie A290_β, przewidujący przyszły w 100% elektryczny miejski samochód sportowy, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku.

 

Samochód pokazowy A290_β (A290 „beta”) jest zapowiedzią przyszłego elektrycznego hot hatcha tej marki, gotowego odkryć na nowo sportowy charakter. Pierwszy pojazd w „Dream Garage” ucieleśnia nową erę dla Alpine, celowo elektryczny i sportowy.

 

A290_β (wymawiane jako „beta”) jest zgodne ze strategią nazewnictwa marki Alpine polegającą na literze A, po której następują trzy cyfry. Pierwsza liczba odnosi się do wielkości pojazdu. Liczba „90” jest charakterystyczna dla wielozadaniowych pojazdów sportowych marki, określanych jako „life-style”, podczas gdy pojazdy czysto sportowe mają liczbę „10”. „β” odnosi się do testu beta używanego w świecie oprogramowania, wersji testowej, tuż przed wersją ostateczną.Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii
Wiadomości | 14.04.20

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii

Toyota pokazała kolejną generację modelu Harrier (Urban SUV), który od 1997 roku jest liderem w tym segmencie sprzedaży pojazdów w Japonii oraz ogłosiła, że planuje sprzedaż nowego modelu Harrier około czerwca 2020 r. W wyraźnym odróżnieniu od innych SUV-ów Harrier łączy prostotę, elegancję i solidność w płynnej formie coupe. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia poczucie bezpieczeństwa od pierwszej chwili w kabinie. Gdy pojazd jedzie, poczucie komfortu powstaje dzięki responsywnej jeździe, a cicha kabina w naturalny sposób prowadzi do przyjemnych rozmów z przyjaciółmi. Spędzanie czasu z nowym Harrier będzie wzbogacającym doświadczeniem.

Jak działa samochód z napędem elektrycznym?
Wiadomości | 16.04.20

Jak działa samochód z napędem elektrycznym?

Na koniec 2019 roku po polskich drogach jeździło o 95% więcej samochodów elektrycznych niż rok wcześniej1. Wiele osób jednak wciąż zastanawia się, jak właściwie wygląda ich użytkowanie. Największe wątpliwości budzą sposób ładowania, bezpieczeństwo i moc pojazdów. Oto garść przydatnych informacji, które pomogą zrozumieć, jak działają auta napędzane energią elektryczną.

Ekskluzywna edycja specjalna GMC HUMMER EV Omega Edition 2024
Tuning | 05.05.23

Ekskluzywna edycja specjalna GMC HUMMER EV Omega Edition 2024

SUV GMC HUMMER EV Omega Edition zostanie zaprezentowany podczas zbliżającej się premiery „HUMMER House” w Design District podczas weekendu F1 Grand Prix Miami.